
Nuo 2015 m. balandžio 1 dienos Europos Sąjungoje kvotų pienui nebeliks. Anykščių ūkininkus jaudina ne klausimas, ar bus pieno kvota, o tai, kiek bus mokama už pieną.
Anykščių savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Antanas Katliorius sako, kad ne popierinės kvotos lemia ūkininkų darbą, bet kaina už produkciją. „Paskambinus dažnam ūkininkui, užsiimančiam pienininkyste, išgirstu, kad geriau jau neklausčiau, kaip jie gyvena. Žmonės gyvena sunkiai. O kvotų buvimas ar nebuvimas nieko nepakeis. Ir anksčiau, kai kvotos pieno ūkiams buvo, lemiamas klausimas buvo kaina už produkciją“,- sakė A.Katliorius.
Kvotų sistema Europos Sąjungoje buvo įvesta siekiant kontroliuoti pieno ir pieno produktų gamybą nuo 1984 m. Kiekvienai šaliai nustatyta, kiek natūralaus riebumo pieno ji gali realizuoti rinkoje. Šis nustatytas kiekis paskirstomas tarp pieno gamintojų, kurie per kvotos metus, nemokėdami sumos už kvotos viršijimą, supirkėjams bei tiesioginiams vartotojams gali parduoti jiems nustatytą pieno kiekį. Už „virškvotinį“ mokestį kitų šalių pieno gamintojai moka baudas, siekiančias 0,96 Lt/kg, o Lietuva neviršijo jai nustatytos kvotos: 2010–2011 kvotos metais kvota buvo įvykdyta 77 proc., o 2011–2012 kvotos metais – 79 proc. „Europoje gal tik dvi šalys viršija kvotas, taigi ir panaikinus pieno kvotas ES šalyse neturėtų labai išaugti pagaminamo pieno kiekis“, -sakė A.Katliorius. Tiesa, A.Katliorius sako girdintis vis daugiau gyvulininkyste užsiimančių ūkininkų ketinimų likviduoti bandas.
780421 559271Hosting a blog composing facility (in a broad sense) requires unlimited space. So I suggest you to discover such web hosting (internet space provider) that offer flexibility inside your internet space. 353562