Vakar Anykščių sakralinio meno centre koncertavo talentų šou „2 minutės šlovės“ finalininkė iš Visagino Lidija Gurova. (mokytoja Vita Pimpienė), buvo atidaryta iš Zarasų krašto kilusio kultūrininko Lino Brogos sakralinio paveldo fotografijų paroda.
Vakar Anykščių sakralinio meno centre koncertavo talentų šou „2 minutės šlovės” finalininkė iš Visagino Lidija Gurova. (mokytoja Vita Pimpienė), buvo atidaryta iš Zarasų krašto kilusio kultūrininko Lino Brogos sakralinio paveldo fotografijų paroda.
Renginį daina pradėjo L. Gurova. Apie aklos merginos talentą ir jos mokytoją rašėme balandžio mėnesio „Aukštaitiškame formate”. Visaginietę į Anykščius atlydėjo jos močiutė Liudmila Sitnikova, buvusi lengvaatletė, Visagino atominės elektrinės darbuotoja pasišventusi aklos anūkės ugdymui ir dėl to daug ko gyvenime atsisakiusi. Dainomis L. Gurovai talkino jos pusbrolis Serafimas Zolinas ir pusseserė Sofija Ziuzova.
Prieš šešetą metų Anapilin išėjusio iš Zarasų krašto kilusio kelių inžinieriaus, VISI dėstytojo, poeto, vertėjo Lino Brogos Lietuvos sakralinių skulptūrų fotografijų parodą pristaė jos organizatoriai autoriaus žmona Romana Brogienė, Gintautas Kažemėkas, Anykščiuose dirbęs, dabar Zarasuose gyvenantis kunigas Justas Jasėnas. Pasak L. Brogienės, keliaudamas po Lietuvą tarnybos reikalais ir kaip turistas jis fotografavo kraštovaizdžius, architektūros ir gamtos paminklus, tautodailės, etnografijos paveldą ir sukaupė apie 1000 negatyvų, kuriuose 1951 – 1989 metais nufotografuotas sakralinės skulptūros paveldas.
Gintautas Kažemėkas pastebėjo, kad L. Broga prieš 50 metų intuityviai, fotografuodamas tik sau pradėjo saugoti tai, ką mes dabar vadiname paveldu. „Jis fotografavo tuo metu, kai vaikštant pamiškėse ar nepažįstamose vietose su fotoaparatėliu „Smena” buvo rizika būti nušautam, – sakė G. Kažemėkas. – L. Broga fotografavo sakralinius objektus tuo metu, kai senieji kryždirbiai baigė išmirti, o jų amato stebuklai virto degėsius primenančiais stagarais”.
Parodoje eksponuojama tik labai mažytė L. Brogos fotografinio palikimo dalis, 34 fotografijos, kuriose yra užfiksuota legendinio kryždirbio Vinco Svirsko kryžių.
Kunigas J. Jasėnas skaitė ištraukas iš Šventojo rašto bei L. Brogos verstus Jurgio Baltrušaičio eilėraščius.