
Nusistovėjus ramesniems orams bei spustelėjus stipresniam šalčiui, Anykščių miestas skendi dūmuose. „Anykštos“ skaitytojai teigia, kad aštrus dūmų kvapas juntamas ir Pušyne, ir Ramybėje, ir miesto centre. Anot anykštėnų, jie dūmais priversti kvėpuoti ne tik dėl to, kad individualių namų savininkai į savo krosnis kartais meta ne tik malkas, tačiau ir dėl miesto centre įrengtos bei gausiai dūmijančios biokuro katilinės.
Romaldas GIŽINSKAS, buvęs rajono Tarybos narys:
– Aš suprantu, kad didžiausi teršėjai yra individualūs namai. Aš asmeniškai kūrenu alksninėmis malkomis, kadangi jos yra pigiausios, o aš esu pensijos gavėjas. Nemanyčiau, kad jos teršia orą, visą gyvenimą jomis kūrena žmonės, kaimuose net mėsą rūko… Žinoma, jei kūrena plastmasiniais buteliais, tuomet yra smarvė.
Yra viena išeitis. Tegul Anykščių rajono savivaldybė, jeigu ji mano, kad gyventojai teršia miesto orą, nuperka kaminų filtrus, mes juos įsidėsime. Ar žinote, kiek toks filtras kainuoja? Jeigu tokiais filtrais aprūpintų visą miestą, išeitų beveik visas metinis rajono biudžetas.
Manyčiau, kad čia kiek išpūstas reikalas. Jūs pasižiūrėkite – Kinijoje ne tokie smogai, galų gale ir didžiuosiuose miestuose.
Logiška, kad žmonės jautriau į šią problemą pradėjo reaguoti Anykščiuose atidarius biokuro katilinę. Aš sakiau, kas bus, jei atpigs dujos. Ir pasitvirtino tokie mano pamąstymai. Dabar dujos atpigo, ir jei ne tas laivas, kuris smaugia ekonomiškai, būtų galima kūrentis dujomis ir mieste būtų tvarka.
Žiūrint į priekį, ar užteks to biokuro po 50 metų? Jei esate grybautojai, turbūt pastebite, kad miškų nebelikę. Jei būtume kūrenę dujomis, Anykščiuose būtų švariau, o po daugiabučių renovacijos ir dujų mažiau reikėtų.
116532 434988Thank you for your really great info and feedback from you. car dealers san jose 159433