Vyresniosios kartos anykštėnai prisimena, kad nemažai darbų gyventojai miestui ir rajonui atlikdavo susiburę į talkas.‘
Ar dalyvautumėte talkose, jei tokios būtų organizuojamos? Kaip manote, ką talkų metu būtų galima nuveikti naudingo miestui ir rajonui?
Jūsų komentarus išspausdinsime laikraštyje „Anykšta“.
Kokios dar talkos? Vieni absoliučiai nesitvarko ir šiukšlina bet kur, tai ką aš turiu juos apmėžti? Mano kaimynai nemato, kokia šiukšlina laiptinė. Net sugipsuota ranka eidavau ir apkuopdavau. Lipdami per pamazgų kibirus linkėdavo geros dienos. Inteligentai… Durni ar apsimeta? Į snukį su šluota tokiems.
Kiekvienas apsikuopkime prie savo namų, įstaigų, biurų, organizacijų, mokyklų ir nereikės jokių talkų organizuoti. Dabar masiškai šiukšliname, nesitvarkome ir apie kažkokias talkas vis sapaliojame.
Savivaldybės valdininkai dirba pagal principą: jei gali- nedaryk. Meras savo pavyzdžiu moko pavaldinius sakyti kalbas, mėgautis tarnyba. Kam talkos, jei yra pinigų… Savivaldos dieną tarnautojai galėjo pasodinti tuos 30 medelių, vietoj to, kad Kėdainiuose valgytų biudžetinius koldūnus. Būtų prasmingai pažymėta profesinė šventė ir atnešta nauda visuomenei.
valdiškoje tarnyboje negalima laužyti sistemos ir nusistovėjusių taisyklių. Taigi, geras valdininkas prieš vadovus ne tas, kuris daug dirba, o tas, kuris nedirbdamas daug kalba, kad dirba, dirba…
Kedainiuose bulviniai blynai su mesa gal sumaiset su Kavarsku ten koldunai su plaukais
Buvo tradicija auklėt vaikus nešiukšlinti. Dar prie nuisavų namų visi apsigrėbdavom ir prašluodavom net valdišką gatvę. Buvo komunalinio darbuotojai,kurie kažkaip sugebedavo tvarkytis. O talkos būtinos atgrubnagiams moksleiviams…ypač grafičių terlintojams
Visi vienbalsiai pripažins, kad per paskutinius 10-15 metų situacija pasikeitė kardinaliai. Šiias metais girdėjau A.Valinsko pasakojimą apie pirmus festivalius Nidoje ir šiukšlių kiekius. Pergalvojau ir tikrai – pasikeitė lietuvių elgesys. Dar pasitikslinau su komunalinio seniai dirbančiais darbininkais – tikrai.
Išvada – baigėte daryti nesąmones su vaikais ir situacija pasikeitė. Tik neatnaujinkite tos tradicijos, mes norime gyventi švariai.
Kas blokuoja pilietiškumą, talkų organizavimą ar pagalbos teikimą? Ogi aukštieji valdininkai, kuriems paprasčiau sumokėti biudžeto pinigais, nei pasukti galvą ar pajudėti nuo krėslo. Sąjūdžio laikais talkų būdu iškirtom šabakštyną ant Šeimyniškėlių piliakalnio, tvarkėm ir ženklinom žydų kapinės Kęstučio gatvėje, statėm paminklus partizanų palaidojimo vietose, koplytstulpiais ženklinom didžių Anykščių žmonių atminimą. Ir jokio užmokesčio neprašėme. Galiu paminėti pavardes žmonių, kurie tą darė ir iš savo santaupų. Dabar kažkas nesigėdydami talkas vadina sovietmečio atgyvena… Visame pasaulyje, kur stipri pilietiška visuomenė, įprasta padėti vieni kitiems, nesitikint užmokesčio, dalyvauti įvairiose labdaros ir paramos ar pagalbos akcijose.
Juozai, taigi politinių vadovų ką tik žaisti rinkimai jau prakišti-kam dar gaišinti savo ir bičiulių asmeninį laiką organizuojant talką? Yra pinigai, kuriuos galima tinkamai įsisavinti ir viskas. Ir partija patenkinta ir darbas padarytas.
Na, o visokie sambrūzdžiai tegul lieka už valdžios įtakos linijos. Ne visi paskui tinkamai supranta kur kas kam duobę kasė…
Komunistinis inkštimas ir uodegos kėlimas.
Pasidaryk sau talką ir pasistatyk alksninį paminklą prie iškapoto piliakalnio. Džiaukis, kad tada nebuvo gaujos kvailių kurie būtų apkaltinę, kaip Zuoką Gedimino kalno išniekinimu, paukščiukų teisių pažeidimu, nepilnamečių darbo išnaudojimu ir dar velnias žino kuo.
G.
keliones i Utena per Moletus ir savaitgaliniai baliukai rusyje? Cia ir talkos princupu?
Apie kokias talkas šnekame? Mes kasdien pritalkininkaujame atidirbdami už varganas pašalpas. Mumis kai kas labai naudojasi, mes turime dirbti, o kiti prisirašo kaipo savo nuopelnus, kaip talkų organizavimą.
Tos talkos yra visiškas absurdas. Organizavau pats asmeniškai mūsų miestelio parko tvarkymo tvarką. Visus kvietėme, žadėjo dalyvauti apie 30 žmonių. O dalyvavo vos penki. Ir šnypštas išėjo iš tokios talkos. Visi tik liežuviais plakti sugeba, o dirbti tingi.
Mieli anykštėnai ar prie sovietų ar dabar mes galime puošti ir mylėti savo miestą.Nerašynėkime kvailų komentarų.Ne visi žmonės mato tik blogį ir yra tinginiai.Pamastykime kaip tai galima padaryti.Sekmės.
4 tūkst. medeliams ir sodinimui, o 10 -į kišenę.
Pamenu kai dar dirbau valstybinėje įstaigoje.Suorganizavau talką pavasarį persodinome žiemines gėles sutvarkėme aplinką pasodinome naujų gėlių.Paskui tai tapo tradicija kiekvieną pavasarį tvarkyti aplinką.Bet kaip buvo malonu ir šaunu žiūrėti pro langą.Manau gal būtų šaunu kad prie įstagų būtų gražu ir žydėtų gėlės.Poškime ir mylėkime savo miestą.Juk tai nieko nekainuoja.
Visokes leninynes talkas būdava pre rusa valdžes, je dabar laisvoj Letuvoj nebetynka savietmeče lajkū atgyvenas. Kam rejke tū talkū, jejgu kamunalinis ūkis tvarka šiukšlas, je iš pakeliū, miškū surenka kelininkai, myškininkai. Tiktai del pakazuchas kaj kas jema ir kakiū talkū arganizuoja, paskui prisigyre visur, prispatigrapuoja.
Kaimuose ir dabar daug ”viešojo” darbo, kurį turi organizuoti savivaldybės administracija, t.y. seniūnijos nupirkti paslaugas pagal joms paskirtus pinigus tų darbų žmonės nesulaukę patys talkų būdu sutvarko ir vietinius kelius žiemą pravalo ir kaimo kapinių teritorijas tvarko tiek kiek gali.
Ką iš valdžios namų gali sulaukti-tik kalbų, ar šamaniškų būgnų bubenimo ir brangių kvapų gaudymo bei internete sukeltų nuotraukų, kur rajono vadovas į ką pažiūrėjo, su kuo pasėdėjo.
Mieste valdžia visai vadžias atleido ir palaidai ganosi ant viešųjų pinigų.
Tik dar pridėsiu, kad tuos darbus, kuriuos patys padaro gyventojai valdžia prisirašo prie savo nuopelnų.
Pats dalyvausiu ir kaimynus pakviesiu.
Aš ir noriu kad kas organizuotu
Gal dar nenumirusi draugija „Lietuvai pagražimti”, kurios skyrius ir Anykščiuose buvo.
ne kiekvienas rajonas gali sau leist uz pasodintus kelis klevelius keliolika tukstanciu sumoketi
Apie „runkelių” padidintus medelius tikrą tiesą pasakė Kęstutis. Tik nepaminėjo kas tada buvo komunalinio direktorius. Pasakė tik, kad anksčiau buvęs. Gal senbuviai atsimena tą direktorių ir jo pasodinti metus medelius apie kuriuos kalbėjo gerbiamas miškininkas?
Galėtų meras suorganizuoti sodinimo talką. Nauda būtų dvejopa: pinigai atitektų gyventojų poreikiams ir pats nusifotografuotų prie medelio.
Gal tamsta klysti. Pinigai savaime nepatenka gyventojų poreikiams-juos turi perskirstyti ekonomistė, o Taryba patvirtinti balasavimu. Balsuojant gali ir nepritarti. Kita vertus gal ir fotografuotojų atlyginimui ir atsilyginimui praverčia papildomi pinigai…
Po talkos dings be žynios ten.
Kai iki bukumo privaryti visokie reikalavimai, kai kaltas gali likti, jog iš pakelės pakėlei šiukšlę ir ją išmetei į konteinerį, kai visokios šlavėjos, gaunančios pinigus už darbą, drasko akis – kaip nors ne.
Būtinai dalyvaučiau.
Žinoma, kad dalyvaučiau talkose, pavyzdžiui, kaimo bendruomenės organizuotoje tvarkyti aplinką, grėbti lapus, šienauti teritoriją. Bet tik su sąlyga, jei dalyvautų visi bendruomenės nariai. Bet būna taip, kad organizuojama talka, susirenka kokie penki-šeši dirbantys, keli žiūrovai ir pletkininkai, o kiti sėdi namuose ir tinginiauja. Ne talka būna, o parodija.
Tai žinoma…kad ne. Atgal į sovietmetį. „Subotnikai” kažkaip nevilioja.
viešųjų paslaugų įgyvendinimui savivaldybės administracijos skirstomame biudžete yra numatytos biudžeto lėšos. Taigi, jeigu valdžios organas pajaus, kad galima darbus įgyvendinti savanorių pastangomis, tai tuos biudžeto pinigus sėkmingai pravalgys prie Kalėdinio stalo.
Visuomeninės talkos ir iniciatyvos skatintinos toms veikloms, dėl kurių nėra numatytas finansavimas iš viešųjų pinigų. Bendruomenės, visuomeninės organizacijos daro talkas ir akcijas ir jų dėka prisideda prie visuotino gėrio sukūrimo. Valdžia ir politikai neturėtų piktnaudžiauti ir kėsintis į savanoriško darbo rezultato pasisavinimą ir nuopelnų prisiėmimą sau, kaip už atliktą darbą jų dėka.
Atmintis byloja, kai valstybę ir rajoną valdė vienpartinė sistema ir žmonių darbas buvo vardan partijos ir ….
Tikra visuomeninė talka gali vykti vardan čia gyvenančių žmonių gerovės ir aukštesnės kultūrinės bei pilietinės visuomenės brandos be politinių prieskonių.
Debilė-ekonomistė ilgą komentarą parašė.
Po to kai Leninas panešiojo rąstą visi komunistai pamėgo talkas. Tegul Lietuvą skriaudę komunistai ir dalyvauja talkose. Gal išpirks savo kaltes.
Vergo darbas turi būti apmokėtas.
Vergais jau buvome.
Ne
Graži iniciatyva – visuomeninės talkos, bet tie dalykai turėtų būti organizuojami viešųjų ir apmokamų darbų principu, pasitelkiant į pagalbą Užimtumo tarnybą.
Ką veiks kamunalinis tada.
Prasideda…
Tokio kaip tavo rinks šiūkšles
pinigus pasiims už darba.