• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Antradienis, 14 liepos, 2026
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Šeimų festivalis „Nuotykiai tęsiasi!“: kelionė aplink pasaulį per dvi dienas su vaikų pamėgtais autoriais, kūrybiniais iššūkiais ir netikėtomis naujovėmis

Pranešimas spaudai
2025-05-29
Naujienos
0
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Birželio 28–29 dienomis Anykščiuose šurmuliuosiantis festivalis „Nuotykiai tęsiasi!“ po atviru dangumi ir vėl suburs šeimas, pamėgtus vaikų knygų autorius, kvies susitikti kino ir teatro premjerose, kūrybinėse dirbtuvėse, supažindins su ryškiausiomis leidyklų naujienomis ir padės įminti duonos kepimo paslaptis. 

Viena iš festivalio programos sudarytojų Sigita Pikturnaitė-Kamandulienė pristato šių metų temą – knygos ir kelionės: „Šiemet mūsų šūkis „Aplink pasaulį per dvi dienas!” – išskirtinis, tad ir mes, jo organizatoriai, nekantraujame leistis į tikrų tikriausią nuotykį-kelionę, per knygas pažinti pasaulį ir svečiams pristatyti kruopščiai rengtą festivalio programą, įkvėptą būtent šios temos.“

Ryškiausi svečiai, laureatų erdvė ir kūrybinės dirbtuvės

Septintąjį kartą vyksiančiame festivalyje itin laukiamos viešnios rašytoja Agnese Vanaga ir iliustruotoja Anna Vaivare – leidyklos „Misteris Pinkmanas“ lietuviškai prakalbintos knygos „Širdukai“ autorės iš kaimyninės Latvijos. „Ši paprastai nepaprasta knyga apie dviejų širdelių draugystę leidžiasi į bene svarbiausią kelionę – jausmų pasaulį. Juk viskas pirmiausia prasideda mūsų viduje. Svarbu paminėti, kad iliustruotoja Anna Vaivare yra šių metų festivalio vizualo autorė – jam panaudotos iliustracijos puošia ir „Širdukų“ knygą,“ – pasakoja Sigita Pikturnaitė-Kamandulienė. 

Kitas ypatingas festivalio svečias – dizaineris ir rašytojas Piotr Karski iš Lenkijos. Autorius vaikus kvies į kūrybines dirbtuves pagal savo knygą „Į kalnus“. Centrinėje festivalio dalyje po atviru dangumi mažieji renginio dalyviai kalnus tyrinės interaktyviai. Festivalyje taip pat bus pristatoma Lietuvos jūrų muziejaus išleista unikali Piotr Karski edukacinė knyga „Jūra“, pelniusi gražiausios 2017 m. Lenkijos knygos titulą.

Dar vienas svarbus „Nuotykiai tęsiasi!“ akcentas – IBBY Lietuva (Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriaus) laureatų erdvė. Čia mažųjų skaitytojų lauks Domicėlės Tarabildienės premija apdovanota kaip gražiausiai iliustruota 2024 metų knyga vaikams Alfredo Paniconi knyga „Ką prarijo Bobas“ (leidykla „Misteris Pinkmanas“), kviečianti į netikėtą kelionę po šuns Bobo pilvą. Leidinį pristatys jo dailininkė Lina Itagaki ir skatinimo skaityti entuziastė, bibliotekininkė Viktorija, socialinėje erdvėje dar žinoma kaip „Pelėdos skaitiniai“. 

IBBY Lietuvoje erdvėje taip pat bus pristatyta knyga „Robotų sala“ (išleido Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“). Jos autorės – rašytoja Nijolė Drungilaitė ir iliustruotoja Laima Matuzonytė buvo apdovanotos Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų vaikų literatūros debiutą. 

IBBY erdvėje pagrindine – Prano Mašioto premija – už geriausią 2024 m. grožinę lietuvių rašytojo knygą vaikams bei paaugliams įvertinta Indrė Pliuškytė-Zalieckienė leisis į mokyklos bei namų darbų pasaulį ir pristatys savo eilėraščių knygą „Neatlikau namų darbų“ (leidykla „Alma littera“).

Edukacijos ir Knygnešių orientacinis žaidimas

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešoji biblioteka festivalio dalyvius kviečia pasinerti į įtraukiančias istorijas, gamtos garsus ir judrią patirtinę veiklą išbandant edukacinį užsiėmimą „Šilas bunda“, bei pasimėgauti sensoriniais skaitymais pagal Teresa Heapy ir David Litchfield knygą „Nuostabusis Mėnulio žemėlapis“. Tai švelni, įtraukiai pateikta skaitymo patirtis, apjungianti garsą, vaizdą ir prisilietimą. 

Aktyvų poilsį ir azartą mėgstančius biblioteka kviečia į grupinį orientacinį žaidimą „Knygnešių žaidimas“, kurio startas bibliotekoje (Vyskupo skv. 1). Dalyviai keliaus po svarbiausius kultūrinius taškus ieškodami užuominų, taip pažindami knygnešių istoriją. 

Interaktyvi pramogų erdvė ir „Flinto“ dovanos

Iniciatyvos „Vilnius skaito“ ir literatūros festivalio „Open books“ organizatorė ir festivalio „Nuotykiai tęsiasi!“ veiklų kuratorė Jurga Mandrijauskaitė renginio dalyvius kviečia susitikti prie „Flinto“ leidyklos palapinės. „Flinto“ leidykla šiais metais mažųjų festivalio lankytojų lauks interaktyvioje Kiškučio Mikučio pramogų erdvėje. Linksmoje ir kūrybiškoje zonoje prie „Flinto“ palapinės vaikai bus kviečiami į smagią kelionę su Kiškučiu Mikučiu. Pievoje jų lauks žaidimai, lavinantys tikslumo, motorikos ir susikaupimo įgūdžius. Kelionės pabaigoje – smagus iššūkis: Kiškučio Mikučio užduotys, padėsiančios ne tik įtvirtinti naujus įgūdžius, bet ir neabejotinai paliksiančios gerų emocijų. Visiems dalyviams „Flintas“ dovanos savo žurnalus, o geriausiems užduočių sprendėjams atiteks didieji prizai. 

Kelionės teatro scenoje ir kulinarijoje

Festivalio teatro scenoje žiūrovų lauks du pagal knygas vaikams sukurti spektakliai, taip pat kviečiantys pažinti pasaulį per kelionės motyvą. Vaikų teatras „Pradžia“ pristatys klounados elementų kupiną spektaklį „Meškis ir žąsis“ pagal klaipėdietės rašytojos Nadios Kovaliovos knygą tuo pačiu pavadinimu. Tai pasakojimas apie žaismingą dviejų draugų kasdienybę ir ją sujaukiančią žiemą, mat žąsiai ateina laikas skristi į šiltuosius kraštus. Kad ir kaip stengtųsi, meškiui nepavyksta plasnoti kartu, o paleisti geriausią bičiulį į ilgą kelionę – nelengva užduotis. Rankų šešėlių teatras „Budrugana Lietuva“ su spektaklio „Baisiau už tarakoną“ (pagal Vaivos Rykštaitės knygą tuo pačiu pavadinimu) pagrindiniu veikėju tarakonu Lapiščiunksibančiu leisis į kelionę po pilką daugiabutį karantino metu ir tarp skirtingų butų bei jų gyventojų bandys surasti pačius laimingiausius namus. 

Netikėta ir ypatinga festivalio staigmena – kulinarinė kelionė, skirta įminti subtiliausias duonos kepimo paslaptis. Jas atskleis iš Velso kilęs kepėjas Rupert Dunn ir „Gyvos duonos“ komanda. „Kepdamas noriu ne tik pamaitinti kūną, bet ir prisidėti prie gilesnio ryšio su žeme bei autentišku, švariu maistu, kuris padeda jaustis gerai – fiziškai, emociškai ir dvasiškai,“ – savo misiją pristato Rupert.

„Nuotykiai tęsiasi!“ organizatoriai renginyje laukia vaikų iki 12 metų, jų šeimos narių bei keturkojų draugų ir primena: „Festivalis šiemet vyks Anykščių miesto parke, bibliotekoje, Istorijų dvarelyje ir miesto kultūros centre. Šios vietos viena nuo kitos nutolusios vos poros minučių atstumu, todėl be vargo galėsite dalyvauti visuose čia vyksiančiuose renginiuose.“

Festivalį šeimoms „Nuotykiai tęsiasi“ organizuoja literatūros pažinimo programa „Vaikų žemė“, Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka ir VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“. Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Anykščių rajono savivaldybė. Daugiau informacijos: www.literaturosfestivalis.lt  

Kitas įrašas

Nepamirškite pratęsti „Anykštos“prenumeratos II-ajam pusmečiui!

Demonstravo pomidorų skaičiavimo įrangą

Panašūs straipsniai

Antradienio „Anykštoje” 2026-07-14

2026-07-13
8

...

Daugiausiai paramos anykštėnai skyrė mero partijai

2026-07-13
4

Didžiausiais lėšas iš gyventojų skirtos  pajamų mokesčio dalies už 2025 metus Anykščių rajone surinko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Anykščių...

„Janydžių galerijai” – dveji metai

2026-07-13
0

„Janydžių galerija“ - pirmoji profesionaliojo meno galerija mieste – mini dviejų metų sukaktį.

Ši galeriją buvo atidaryta 2024 metų liepos 12...

Kažkas suskaičiavo, kad Anykščių miesto turgus veikia jau 82 metus

2026-07-13
6

Po to, kai Anykščių rajono savivaldybė prakalbo apie planus į miesto turgaus administracinį pastatą perkelti Angelų muziejų – Sakaralinio meno...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Antradienio „Anykštoje” 2026-07-14
Daugiausiai paramos anykštėnai skyrė mero partijai
„Janydžių galerijai” – dveji metai
Kažkas suskaičiavo, kad Anykščių miesto turgus veikia jau 82 metus
Paviešinta, kokią sumą savivaldybė ruošiasi išleisti automobilių kurui
Savivaldybės vadovų darbotvarkė: atostogaus, dalyvaus šventėse

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Liepos 12 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 11 dieną Utenos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 10 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Gegužės 9 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 8 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 8 dienos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

ES ekspertų grupė ragina apriboti jaunesnių nei 13 m. vaikų prieigą prie socialinių tinklų
Šiaurinėje Lietuvos dalyje vyks NATO oro policijos misijos naikintuvų treniruotės
Pirmadienį baigiasi registracija į pirmalaikius Seimo rinkimus Nalšios šiaurinėje apygardoje
Pramonės gamybos kainos per metus išaugo 9,6 proc., be naftos produktų – 3,7 proc.
VVTAT: šalies el. cigarečių rinkoje vis dar dominuoja draudžiami gaminiai
Budrys: normalizuodami santykius su Kinija nepažeisime įsipareigojimų tarptautinei teisei

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Vaiku biblioteka Istoriju dvarelyje

Vaiku biblioteka Istoriju dvarelyje

Medienos parduotuvė

Medienos parduotuvė

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

japonai_plakatas_baneris

japonai_plakatas_baneris

karcema

karcema

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

baseinas bangenis

baseinas bangenis

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2026“ 7 500 Eur iš dalies finansuoja Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In