
Nuo kovo 11-ąją įvykusios avarijos Staškūniškio vėjo elektrinių parke praėjo penki mėnesiai, tačiau kol kas nuvirtusios elektrinės remontas nėra net pradėtas. Nesisuka ir likusių 8 elektrinių sparnai.
Pagal pirminę ekspertų išvadą, vėjo elektrinės turbina nukrito visu skerspjūvio kontūru, nutrūkus žemiausiojo bokšto segmento virintinei siūlei, o tai įvyko greičiausiai dėl vienos bokšto sekcijos metalo broko.
Elektrinių parko savininkas – danų kapitalo įmonė UAB „European Energy Lithuania“ – komunikuoja rezervuotai: detalesnės informacijos apie tai, kas vyksta Staškūniškio vėjo elektrinių parke, neturi nei Kurklių seniūnas Algimantas Jurkus, nei Anykščių rajono vadovai, nei Seimo narys Tomas Tomilinas. Tiesa, „Anykštai“ pavyko sulaukti UAB „European Energy Lithuania“ atstovo itin diplomatiškų atsakymų į žurnalisto raštu pateiktus klausimus.
});
Projekto vystytojai nuo jo pasitraukė
Šalia Staškūniškio buvo planuota statyti net 15 elektrinių, kurių aukštis – 125-164 m, rotoriaus diametras – 149 m, o bendras jėgainių aukštis – 199,5 – 238,5 m. Atstumas nuo vienos iš planuotų elektrinių iki artimiausio gyvenamojo namo buvo vos 400 metrų. Projektui atkakliai priešinosi Staškūniškio bendruomenė, kuriai pavyko pasiekti, jog arčiausiai gyvenamųjų namų planuotų statyti elektrinių buvo atsisakyta. Tiesa, tikėtina, kad pirminiame projekte visuomenei sąmoningai buvo pateiktas didesnis elektrinių skaičius, kuris kaip ir laidavo aukštesnę derybinę poziciją. Nes projekto vystytojams sumažinus elektrinių skaičių nuo 15 iki 9 vis tiek pasiektas maksimalus vėjo elektrinių parko galingumas – 50 MW. Didesnės galios Staškūniškyje negalima instaliuoti dėl elektros linijų pralaidumo.
Pagrindinis veikiantis asmuo Staškūniškio elektrinių statybų procese buvo UAB „European Energy Lithuania“ atstovas Andrius Čypas. Jis derėjosi su bendruomene bei atskirais gyventojais, rengė būsimojo elektrinių parko pristatymus bei komunikavo su žiniasklaida. Tačiau kai šią vasarą paskambinome pasiaiškinti apie Staškūniškio elektrinių parką, A.Čypas sakė, jog jo misija jau yra baigta, su šiuo projektu jis jau nebedirbąs.
Elektrines staškūniškiečiams prieš jų statybas pristatinėjęs UAB „European Energy Lithuania“ partnerių UAB „Greenerga“ direktorius Darius Velička dabar „Anykštai“ taip pat patarė ieškotis kitų pašnekovų...
Šis turinys yra matomas tik registruotiems anyksta.lt vartotojams, įsigijus portalo naujienų prenumeratą.
Portalo anyksta.lt naujienų prenumeratą galite įsigyti čia.
Jau esate prisiregistravęs? Prisijunkite:
Ne kažin kokia navyna, kad dar ir pinigų kaip baūničioj po Mišių palikt raiketų.
Kas gi rajoni iš kartą nuo pradžių iki pabaigos buvo pastatyta teip, kaip priklauso, kaip kituos rajonuos kai paskelbia kad pradėjo statyt, tai jau nespėjai su kitas gatvelas kaimynku pašnekėt, jau rašo kad dirba, veikia. Nu pas mum, Anykščių rajoni, tai pilies pamatus kalė, tai ištraukė, tai pakrantės takus statė, klojo, tai nebaigė ir jau griūna, tai čiažiklų su padangom atidarė, tai be dakumentų vėl uždarė, Tiltą gatvėj kadai kol jau naujai pastatyti namai, stovi tuščiai, kaip kad ne tam pastatyti. Tai ir su šitais velnių malūnais tas pats kaip su tais medžiuose pakaruokliais paliktais kabančiais skeletais – stavės šitie stulpai su malūnais žemį užėmį – nei iš žemės dirbimo naudas nei iš jų vėjo malimą. Tik skaityk laikrašty apie bolius su rajoną valdžios suvejimais tai kožnų kart prie tokių statybų ar kitų pajudėjimų pasireklamuodami padarą, a darbą nepadirba iki galo. Betan varo žemį užėmį.