„Auga nusikaltimų, susijusių narkotikais, skaičius Lietuvoje auga nusikaltimų, susijusių narkotikais, skaičius, taip pat nepilnamečių, įtariamų su disponavimu narkotikais susijusiais nusikaltimais, skaičius, spaudos konferencijoje teigė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla. „Matome didėjančią registruotų nusikalstamų veikų, susijusių su narkotikais, tendenciją. Matome stabilų nusikaltimų, susijusių su narkotikais, procentinį didėjimą, lyginant su bendru nusikalstamų veikų skaičiumi. Matome tendenciją, kad vis daugiau nustatoma atvejų, kai disponuojama labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“, – apie nusikalstamumo statistiką pirmadienį Vidaus reikalų ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo R. Požėla. Anot jo, praėjusiais metais, sausio–rugpjūčio mėnesniais, policijos įstaigose registruota 2300 nusikalstamų veikų, susijusių su disponavimu narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis ar jų kontrabanda, šiemet tokiu pačiu laikotarpiu – 2600.“ – rašo portalas tv3.lt.
Portalas tv3.lt remdamasis „Žinių radijo“ laida analizuoja narkotikų paplitimo tarp mokinių problemą („Situacija Lietuvoje tampa nevaldoma: mokytojai galvoja, kad mokiniai valgo saldainius, bet net neįsivaizduoja, kas vyksta“ / aut. Agota Beresnevičiūtė)
„Gydytoja toksikologė, Vilniaus universitetinės greitosios pagalbos ligoninės skyriaus vedėja Gabija Laubner-Sakalauskienė „Žinių radijui“ teigia, kad į paauglių rankas psichoaktyvios medžiagos patenka trimis pagrindiniais keliais, priklausomai nuo šalies išsivystymo lygio.
Vienas kelias yra „gatvinis“, mes anksčiau turėjome vadinamą taborą prie Vilniaus oro uosto, kur buvo galima nuvažiuoti pasiimti. Tada kitas yra „klubinis“, kai žmogus nueina į naktinį klubą ir ten gali vienokiu ar kitokiu būdu įsigyti ar perduoti žmogui narkotikų, o trečias būdas, kuris dabar yra jau pats populiariausias, tai yra būdas nusipirkti internetu – nebūtinai tai gali būti internetas, greičiau vadinamasis „darknet [liet. tamsusis internetas]“, – vardija gydytoja.
Ji priduria, kad kuo šalis yra labiau išsivysčiusi, tuo populiaresnis yra trečiasis būdas, kuris leidžia įsigyti psichoaktyvių medžiagų. Vadinamajame tamsiajame internete narkotikų įsigija ir dalis suaugusių žmonių, ir nepilnamečių. „Perkant elektroniniu būdu tiesioginis kontaktas su pardavėju gali būti, gali ir nebūti. Kartais tiesiog reikia nueiti ir pasiimti iš paštomato, tačiau gali būti ir sutartinė vieta, kur susitinkama su platintoju“, – teigia G. Laubner-Sakalauskienė. Vartojančių skaičius kitąmet, tikėtina, kad bus didesnis Toksikologė akcentuoja, kad jaunimas dažniausiai vartoja sintetines medžiagas, tiek kanabinoidus, tiek katinonus. „Pats kanabinoidų pavadinimas leidžia suprasti, kad tai kažkas panašaus į kanapes. Tai yra medžiagos, kurios imituoja kanapių veikimą mūsų organizme, mūsų smegenyse, tačiau tai yra šimtą kartų stipresnė medžiaga, bet poveikis imituoja kanapių veikimą. Kita grupė medžiagų, kurias jaunimas dažniausiai vartoja, yra sintetiniai katinonai – medžiagos, kurios imituoja amfetamino ir metamfetamino poveikį. Tai yra stimuliuojančios medžiagos, kurios neleidžia miegoti, duoda energijos, leidžia praleisti naktį budriai, gerina nuotaiką“, – aiškina pašnekovė.“ – rašo tv3.lt.
Europos sąjungos ir laukinio kapitalizmo pasekmės. Kad dėkoti,tauta turėtų prisiminti
112