
Policija šį mėnesį pradeda kontroliuoti socialinius tinklus. Skelbiama, kad virtualieji patruliai internetinę erdvę stebės ištisą parą, fiksuos netinkamus, žeidžiančius ar kitaip galimai įstatymus pažeidžiančius komentarus. Už itin grubius pažeidimus komentatoriai sulauks įspėjimo ar net ikiteisminio tyrimo.Pasiteiravome, ką apie tai galvoja aktyvus socialinių tinklų vartotojas, istorikas Tomas Baranauskas.
„Kai jėgos struktūros ima stebėti, kas ką ir kaip kalba, tai yra akivaizdus pasikėsinimas į žodžio laisvę, bandymas įbauginti žmones, reiškiančius valdžios pozicijos neatitinkančias nuomones. Jeigu kas nors yra šmeižiamas ar patiria grasinimus, iš policijos pakaktų tik reaguoti į nukentėjusių nusiskundimus – jokių stebėjimų ir baudimo, nesant nukentėjusių, neturi būti ir tai nesuderinama su demokratijos principais. Policija nėra orveliška Tiesos ministerija, galinti spręsti, kas yra teisinga, o kas ne. Deja, kaip tik reaguoti į konkrečius skundus policija kaip tik mažiausiai nori ir stengiasi jų tyrimo išvengti.
Skvernelis yra pasakęs, kad alternatyva policinei valstybei yra tik kriminalinė valstybė. Paskui dėl to turėjo teisintis, kad pajuokavo… Dabar į valdžią atėjo atėjo tie, kurie policinę valstybę kuria ne žodžiais, o darbais.
O jau kalbų, kalbelių – tik spėk klausytis: Gabrielius Landsbergis reikalauja stebėti diskusijas dėl Stambulo konvencijos, Bilotaitė – bausti už „neteisingą“ nuomonę apie vakcinas, Kubilius ir Ko nusikaltimu vadina pasirašymą prieš Raskevičių, kaip Seimo žmogaus teisių komiteto pirmininką…
Atrodo, kad Lietuvą valdo ne demokratiškai išrinkta valdžia, o paprasčiausia chunta, kuriai tokie žodžiai kaip „demokratija“ ar „žodžio laisvė“ – ne šio pasaulio dimensijos…”, – sakė istorikas T.Baranauskas.
Daugiau pasisakymų šia tema – antradienio laikraštyje „Anykšta”.