
Nerimsta aistros dėl vilkų: aplinkosaugininkai teigia, kad žvėris reikia saugoti, o medžiotojai bei ūkininkai, kurie kasmet nukenčia nuo vilkų puotų, – kad sumedžioti leidžiamų pilkių kiekis yra per mažas.
Apie vilkų medžioklę, kiaulių maro paveiktą šernų populiaciją „Anykštai“ pasakojo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) Anykščių skyriaus valdybos pirmininkas, medžioklės žinovas Rimantas Pečkus. O Anykščių rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Virmantas Velikonis pastebėjo, kad šiemet vilkai nuostolių ūkininkams padarė mažiau.
});
Pernai krito daug vilkų
Kiekvienas žvėris gali būti medžiojamas tik tam tikrą laiką. Nepaisant ūkininkų prašymų gelbėti nuo įsidrąsinusių plėšrūnų ir medžiotojų įsitikinimo, kad Lietuvoje vilkai nebėra nykstanti rūšis, vilkų leidžiama nušauti tik tiek, kiek nustato Aplinkos ministerija. Pernai buvo leista sumedžioti 190.
„Kiek vilkų šiais metais bus galima sumedžioti, kol kas nėra aišku, nes Aplinkos ministerija skaičius paskelbia prasidėjus vilkų medžioklės sezonui, nuo spalio 15 dienos. Kiekvienais metais skaičius skiriasi ir limitus gauname apie spalio 15-ąją, o kartais net ir vėliau“, – sakė R. Pečkus.
Pernai Anykščių rajone per visą sezoną buvo sumedžiota 12 vilkų.
Medžioklės žinovas Rimantas Pečkus nežino, kiek šį sezoną bus galima sumedžioti vilkų. Pernai buvo leista nušauti 190, 12 iš jų sumedžiota Anykščių rajone.
Tai, pasak R. Pečkaus, yra rekordinis skaičius: „Du vilkus sumedžiojo Kupiškio medžiotojai, bet kadangi vilkai buvo Subačiaus „kampe“, tai jie buvo fiksuoti Anykščių rajono savivaldybei. Paprastai, kai pasiekiamas nustatytas limitas, ministras vėl išleidžia įsakymą ir stabdo vilkų medžioklę. Praktiškai visuomet jau sausio mėnesį limitas būna išnaudojamas, nors vilkus medžioti galima iki kovo 31 dienos.“
Retai, tačiau vilkų medžioklėje pasitaiko ir išimčių. R. Pečkus teigė, kad gali nutikti taip, kad gaunamas specialus leidimas sumedžioti vilką anksčiau termino:„Būna taip, kad vasaros pradžioje, gegužės birželio mėnesiais, vilkai pradeda daryti labai ženklią žalą (yra nustatyta, kiek vilkas avelių turi papjauti, kad būtų galima teikti prašymą jį sumedžioti). Savivaldybės administracija kreipiasi į ministeriją, saugomų teritorijų tarnybą, kad...
Šis turinys yra matomas tik registruotiems anyksta.lt vartotojams, įsigijus portalo naujienų prenumeratą.
Portalo anyksta.lt naujienų prenumeratą galite įsigyti čia.
Jau esate prisiregistravęs? Prisijunkite:
kad Smalskaus vilkai prie autobusų stoties iš tikrųjų į vilkus net nepanašūs kai palyginau su nuotraukoje nufotkintais
Dietos laikosi. Figūras saugo. 🙂
girių vilkai geriau supranta, kad reikia taupiai naudoti medžiojamųjų gyvulių resursus ekonominės ir energetinės krizės metu, priešingai nei rajono politikai taškantys biudžeto pinigus.
Gaila ir vilku ir medziotoju , kurie po sekmingos medziokles atzymejimo priversti su zeme kontaktuoti keturiais atramos taskais .