
,,Anykšta“ atsitiktinai atskleidė kuriozinę situaciją: paaiškėjo, kad Mickūnuose rengiama ,,Geležinio vilko“ karinė vaikų stovykla nieko bendra su Lietuvos kariuomene neturi, nors jos organizatoriams karingumo ir netrūksta.
Stovyklos organizatoriai naudoja panašią simboliką kaip Mechanizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“ – Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vienetas.
Stovyklautojai vilki labai panašią į Mechanizuotosios pėstininkų brigados kariškių uniformą, taip sudarydami įspūdį, jog ši stovykla susijusi su Lietuvos kariuomene. Tai paskatino ,,Anykštos“ žurnalistus pasidomėti, kaip vasaras šioje sukarintoje stovykloje leidžia jaunuoliai.
Fotografas sunervino verslininkę
Ketvirtadienį ,,Anykštos“ fotožurnalistas nuvyko į Mickūnus. Įsuko į keliuką, pažymėtą ženklu ,,Geležinis vilkas“. Tačiau žurnalistą išvydusi ponia (vėliau paaiškėjo, kad tai MB,,Giftas“ direktorė), prisistačiusi šios stovyklos vadove, Laura Fetingytė išprašė fotožurnalistą iš stovyklos teritorijos, pareiškusi, kad žurnalistai apsilankymus stovykloje privalo suderinti prieš tris dienas iki savo planuojamo vizito. ,,Mes pasiruošiame, pagalvojame apie tai, ką fotografuoti. Planus…“ – sakė L.Fetingytė fotožurnalistui. Fotožurnalistui pasakius, jog jam įdomus iš anksto nesurežisuotas stovyklos gyvenimas ir jis visgi norėtų pamatyti, kokia yra įprasta stovyklos diena, vadovė nukirto – nieko nebus, stovykla savaitės pabaigoje uždaroma – ir pasiūlė atvykti rengti reportažo kitais metais, prieš tai susitarus mažiausiai prieš tris dienas. ,,Mes be išankstinio susitarimo įsileidžiame tik Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojus“, – paaiškino vaikų stovyklos vadovė. Žurnalistas su vadove nesiginčijo ir išvažiavo neparengęs reportažo.
Tačiau netrukus ta pati L.Fetingytė paskambino ,,Anykštos“ vyriausiajai redaktorei Gražinai Šmigelskienei bei redaktorės pavaduotojui Ryčiui Kulbokui. Verslininkė piktinosi, jog ,,laikraštėlio“ ,,žurnalistėlis“, iš anksto nederinęs, atvyko į stovyklą. L.Fetingytė aiškino, jog žurnalistai savo vizitus į stovyklą turėtų derinti bent prieš tris dienas. ,,Pas mus atvyksta žurnalistai net ir iš didžiųjų portalų. Jeigu iš anksto suderina, mes juos priimame“, – sakė sukarintos vaikų stovyklos vadovė. G.Šmigelskienė į šią pastabą atsakė ironiškai, jog ,,Anykštos“ redakcijos nedomina ,,pakazucha“, kaip tarybiniais laikais, kai prieš atvykstant žurnalistui kareiviai būdavo net specialiai perrengiami bei suslapstomi išmėtyti daiktai. Todėl redakcijai susidaro įspūdis, jog šios stovyklos veikloje kažkas negerai – gal net vaikai girti, jeigu žurnalistą net pro vartus bijoma įsileisti pasikalbėti. ,,Supraskite, ši stovykla sukarinta, joje nepilnamečiai“, – atsakė L.Fetingytė ir išjungė telefoną.
Brigados pavadinimą gali naudoti kas nori…
Pamanėme, kad jeigu vaikų stovyklos pavadinimas yra ,,Geležinis vilkas“ ir ji dar karinė, tai galbūt bendravimą su žiniasklaida iš tikrųjų reglamentuoja kažkokia mums nežinoma kariuomenės tvarka.
Paskambinome į mechanizuotąją pėstininkų brigadą ,,Geležinis vilkas“. Kapitonas Liutauras Mickevičius ,,Anykštos“ redakciją patikino, jog nieko nėra girdėjęs apie šiuo metu vykstančią sukarintą ,,Geležinio vilko“ stovyklą vaikams. ,,Mūsų renginiai yra vieši. Mes kaip tik stengiamės sudominti žurnalistus, juos patys kviečiamės“, – ,,Anykštai“ sakė karininkas apie ,,Geležinio vilko“ bendravimo praktiką su žiniasklaida.
Karininką sudomino, kad Mickūnuose veikianti vaikų stovykla naudoja labai panašią simboliką ir uniformas, kaip ir realiosios kariuomenės padalinys.
Plačiau – šeštadienio „Anykštoje”
219691 206896I adore your wp web template, wherever would you obtain it through? 643120