Orai

Džiaugiuosi - dalinuosi

Dienos anekdotas

Akcija: Įsigykite turistinę kelionę į Italiją mažiausia kaina, ir gaukite dovanų - dvi savaites papildomo poilsio namuose.

Komentaras

Jurate:„Padetis nera dziuginanti ,gal reiketu Ziogeliui rajone ivest didesniue eismo apribojimus tarp miesteliu ir kaimu ir i kolektyvinius sodus ,nes is ten garantuotai plinta infekcija."

Skaityti komentarus (1)

 

 Senajame Inkūnų kaime, ant kalnelio, medinėje klėtelėje nendriniu stogu, veikia keramikos  dirbtuvėlė „Amatų kalnelis“, kurioje šeimininkauja keramikė Renata Umbrasienė. Išskirtiniai jos darbai pagaminti vadinamosios „raugo keramikos“ metodu, kurio šaknys siekia XV -  XVI amžius.

 

 

„Molį minkau gal jau du dešimtmečiai, - šypsodamasi sakė Tautinio paveldo sertifikatą turinti keramikė, - tačiau rimtai dirbti pradėjau gal prieš kokius 5 metus. Juolab kad man tai buvo ir, galima sakyti, tėra prasmingas laisvalaikio leidimas“.

2004 – aisiais moteris apsilankė Inkūnuose ir, kaip pati sakė, ši vieta ją užbūrė. Ji nusipirko beveik sugriuvusį, nuniokotą namelį, jį atstatė, paskui išdygo ir dar keli sodybos pastatai su šiai vietovei taip derančiais nendrių ir šiaudų stogais. „Esu beveik vietinė, - pastebėjo keramikė, - nes čia leidžiu 3 – 4 dienas per savaitę“.

„Amatų kalnelio“ svečius šeimininkė ne tik supažindina su vienu seniausių pasaulio amatų, tačiau ir pamoko pasigaminti kokį nors dubenėlį ar švilpynę. Molio dirbiniai degami lauko krosnyje.

R. Umbrasienė teigė nesistengianti savo darbus eksponuoti parodose, tačiau džiaugiasi, kai kažkam jos darbai patinka, nes jie pagaminti su rankų ir širdies šiluma. „Aš mokausi pati ir mokau kitus“,  - sakė keramikė.

 

Klausimus keramikei Renatai Umbrasienei užduokite komentarų skiltyje. 

- ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Bronislavas

  Nuoroda

  Ar turite avineliu ? Tie dubeneliai tiesiog nuostabūs.

  Prieš 5 metų
 • Renata

  Nuoroda

  Laba diena visiems besidomintiems. Bandysiu atsakyti į Jums rūpimus klausimus.
  Raugo keramika yra sena gera technika, naudota iki 15-16 amžiaus, kol žmonės išrado glazūrą. O valstiečiai, lipdydavęsi puodus savo buičiai, išlaikė tokį degimo būdą ir iki pokario. Plačiau papasakosiu kai atvyksite į svečius :-)
  Inkūnuose labai gera ir tikrai nebaisu.
  Nežinau, kiek čia pas mane tų talentų... Senelis buvo ūkininkas, tačiau laisvalaikiu tapydavo portretus, dirbo baldus. Mama siuva, mezga, audžia. Aš vaikystėje taip pat lindėjau siūluose, bet paskui susitepiau rankas moliu ir prie siūlų nebegrįžau.
  Jei labai reikia prisistatyti, tai gimiau ir augau Panevėžyje. Ir šiuo metu ten leidžiu dalį laiko.
  Keramikos mokslų nebaigiau, stažavausi "Puodžių ceche", "Amatų gildijoje" (Vilnius). Toliau dirbu savarankiškai. Taip pat savo dirbtuvėlėje vedu keramikos užsiėmimus. Šiemet, rugpjūčio 12-17 d. organizuoju keramikos stovyklą pradedantiems ir pažengusiems. Daugiau info apie stovyklą rasite Facebook'e (žr. "Amatų kalnelis").
  Anykščių kultūriniame gyvenime mielai dalyvaučiau. Kartais tiesiog trūksta laiko ir žinių kas kur kada.
  Anykščių menų inkubatorius turbūt yra puiki įstaiga menininkams, neturintiems tinkamų patalpų ir įrangos. Aš susikūriau darbo vietą Inkūnuose ir leidžiu sau dirbti savarankiškai.
  Šiuolaikinis keramikas molio prisikasti ir pasiruošti turbūt nebemoka. Juk ir siuvėjas šiandien audinį perka parduotuvėje. Taip ir mes- gauname jau paruoštą, išvalytą, supakuotą molio masę. O jų būna pačių įvairiausių. Lietuvoje kasamas rudas molis. Kitos masės atvežtinės.
  Mano darbų galite įsigyti tik atvykę į svečius. Maloniai kviečiu, juk taip gražu, ir taip netoli!

  Prieš 6 metų
 • nu

  Nuoroda

  kas ta 'raugo keramika"?

  Prieš 6 metų
 • Ona

  Nuoroda

  Ar nebaisu Inkūnuose? Juk aplink nėr žmonių...

  Prieš 6 metų
 • Alė

  Nuoroda

  Gal talentą lipdyti paveldėjote iš tėvų? kaip manote, kur jūsų talento šaknys?

  Prieš 6 metų
 • Arnoldas

  Nuoroda

  Gal galėtumėte prissistatyti išsamiau? kur gimėte, mokėtės?

  Prieš 6 metų
 • justina

  Nuoroda

  Ar dalyvaujate Anykčių kultūros gyvenime? Jeigu taip tai kokiame ir kur

  Prieš 6 metų
 • smalsu

  Nuoroda

  O .kodėl Jūs nedirbate Anykščių menų inkubatoriuje?

  Prieš 6 metų
 • Vijolė

  Nuoroda

  Gražūs darbai. O kur mokėtės prieš pradėdama mokytis minkyti molį, t.y. ką esate baigusi, kokį išsilavinimą įgijusi?

  Prieš 6 metų
 • nu

  Nuoroda

  Ar molį kasate vietoje ar atsivežate?

  Prieš 6 metų
Įkelti daugiau