Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Į kairiuosius ir dešiniuosius mūsų politikai skirstomi pagal tai, kuria ranka daugiau linkę griebti.

Komentaras

Kai buvo italijos milane:„per diena tūkstantis, buvo viskas uždaryta. Pas mus vis dar koncertus ir turizma skatina ?"

Komentuoti
Atšalus orams rogutėmis skrieti - vėsoka, tačiau žiemą prie jų nebūna eilių. Brigitos RAMANAUSKAITĖS nuotr.

Anykščių pašonėje įsikūręs daugeliui žinomas pramogų ir sporto centras "Kalita“ kviečia pasivažinėti vasaros rogutėmis ne tik vasarą, įsibėgėjus turistų sezonui, bet ir kitais metų laikais.

 

Kalitos kalnas - viena iš labiausiai lankomų Anykščių vietų, todėl vasaromis, kai būna intensyvus turistų srautas, eilės prie rogučių išsirikiuoja tokio ilgio, kad gali tekti laukti net pora valandų. Kartais anykštėnams gali kilti klausimas „ir kas gi ten tokio ypatingo?“, bet žmones žavi tai, kas reta, o tokio tipo rogutės yra vienintelės ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse.

„Vasaros rogutės“, esančios ant Kalitos kalno, tik skamba „vasariškai“, bet žmonėms, kurie nori kažko ekstremalaus Anykščiuose, rogutės yra puiki alternatyva visais metų laikais. Nors palyginus su kalnu, kuris kaip slidinėjimo trasa veikia jau nuo 2003 m., vasaros rogutės yra sulaukusios ypač didelio populiarumo.

Pramogų ir sporto centras „Kalita“ vadovas Ramūnas Blazarėnas sako, kad norėtų plėstis, tačiau tam neleidžia susidariusios aplinkybės. Trukdo elektros tinklai. Apsaugos zona yra 50 metrų todėl, nors ir atrodo, kad yra vietos, plėstis nėra leidžiama. Norint pataisyti tai, bus siekiama elektros tinklus vesti po žeme iki pat kitos siaurojo geležinkelio pusės, šitaip užtikrinant saugumą darbuotojams bei aplinkiniams.

Eglė KRIVICKAITĖ, Jaunųjų žurnalistų mokykla, Anykščių J. Biliūno gimnazijos IIIa kl. mokinė