Orai

Kokiomis užsienio kalbomis kalbate?

Tik rusų - 30.5%
Tik anglų - 4.2%
Tik vokiečių - 0%
Tik prancūzų - 0.2%
Rusų ir anglų - 28.3%
Anglų ir vokiečių - 2%
Rusų ir vokiečių - 4.9%
Rusų ir prancūzų - 3.1%
Prancūzų ir vokiečių - 0.2%
Prancūzų ir anglų - 0.4%
Moku čia nepaminėtą kalbą - 0.7%
Moku tris ar daugiau užsienio kalbų - 13.5%
Nekalbu nei viena užsienio kalba - 5.5%
Moku vieną iš čia paminėtų ir vieną nepaminėtų kalbų - 5.1%

Viso balsų: 452
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 10, 2021

Dienos anekdotas

Mokytojas:
– Koks veiksmažodžio laikas: aš tvarkausi, jis, ji tvarkosi?
Jonelis kelia ranką:
– Prieššventinis…

Komentaras

Geriau:„komunalininkai turėtų didesnį dėmesį skirti sutarčių sudarymui su gyventojais dėl atliekų. Kai kas net dideliuose kaimuose, gyvenvietėse neturi konteinerių, mokesčių nemoka, o šiukšles neša kur pakliuvo, į miškus, į pagriovius, prie nenaudojamų pastatų.Neužtenka vieną kartą atvažiuoti ir paieškoti to ar kito gyventojo. Jei jo nėra namuose ar neįsileidžia, tai tas pilietis ir paliekamas ramybėje. Jei visi mokėtų mokesčius už šiukšles, tai ir kitiems būtų pigiau."

Komentuoti


Anykščiuose yra daugybė lankomų vietų ir viena iš jų - Siaurojo geležinkelio stotis. Anot Raimondo Guobio, siaurasis geležinkelis pradėtas kurti 1899 metais. Tais metais nutiesti patys pirmieji bėgiai. Jie sujungė svarbius tuo metu miestus - Švenčionėlius ir Panevėžį iš kurių į Vilnių ar Peterburgą buvo galima keliauti plačiuoju geležinkelių. Anykščiai buvo tarpinė stotelė. Vėliau Lietuvoje buvo nutiesta ir daugiau geležinkelių linijų.


Šiuo metu Siaurasis geležinkelis gali pasiūlyti daugybė pramogų. Vasaros metu galima pasivažinėti drezina arba nukeliauti į Troškūnus ar Rubikius, o atkarpa Rubikiai - Švenčionėliai nuardyta. Taip pat galima aplankyti muziejų. Jame yra eksponuojamas garvežys bei vagonai.
Apsilankius Siaurojo geležinkelio muziejuje, sužinojome, kaip buvo tremiami žmonės ir kokiais vagonais jie buvo vežami (eksponuojama muziejuje). Mes matėme ir durpių bei kvarcinio smėlio gabenimo cisternas.
Dabar siaurukas naudojamas edukaciniais pažintiniais tikslais, tapo vienu iš lankomiausių turizmo ir pramogų objektu. Apsilankyti Siaurojo geležinkelio muziejuje yra verta, nes galime sužinoti, kaip teko gyventi mūsų seneliams bei tėvams.

 

Eglė LEONOVAITĖ, Anykščių J. Biliūno gimnazijos Kavarsko vidurinio ugdymo skyriaus 12 klasė, Jaunųjų žurnalistų mokykla

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta