Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Į kairiuosius ir dešiniuosius mūsų politikai skirstomi pagal tai, kuria ranka daugiau linkę griebti.

Komentaras

Kai buvo italijos milane:„per diena tūkstantis, buvo viskas uždaryta. Pas mus vis dar koncertus ir turizma skatina ?"

Komentuoti


Anykščiuose yra daugybė lankomų vietų ir viena iš jų - Siaurojo geležinkelio stotis. Anot Raimondo Guobio, siaurasis geležinkelis pradėtas kurti 1899 metais. Tais metais nutiesti patys pirmieji bėgiai. Jie sujungė svarbius tuo metu miestus - Švenčionėlius ir Panevėžį iš kurių į Vilnių ar Peterburgą buvo galima keliauti plačiuoju geležinkelių. Anykščiai buvo tarpinė stotelė. Vėliau Lietuvoje buvo nutiesta ir daugiau geležinkelių linijų.


Šiuo metu Siaurasis geležinkelis gali pasiūlyti daugybė pramogų. Vasaros metu galima pasivažinėti drezina arba nukeliauti į Troškūnus ar Rubikius, o atkarpa Rubikiai - Švenčionėliai nuardyta. Taip pat galima aplankyti muziejų. Jame yra eksponuojamas garvežys bei vagonai.
Apsilankius Siaurojo geležinkelio muziejuje, sužinojome, kaip buvo tremiami žmonės ir kokiais vagonais jie buvo vežami (eksponuojama muziejuje). Mes matėme ir durpių bei kvarcinio smėlio gabenimo cisternas.
Dabar siaurukas naudojamas edukaciniais pažintiniais tikslais, tapo vienu iš lankomiausių turizmo ir pramogų objektu. Apsilankyti Siaurojo geležinkelio muziejuje yra verta, nes galime sužinoti, kaip teko gyventi mūsų seneliams bei tėvams.

 

Eglė LEONOVAITĖ, Anykščių J. Biliūno gimnazijos Kavarsko vidurinio ugdymo skyriaus 12 klasė, Jaunųjų žurnalistų mokykla

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta