Orai

Džiaugiuosi - dalinuosi

Tado NORKAUS nuotr. - 8.6%
Rūtos VILKIENĖS nuotr. - 2.9%
Eglės TAU nuotr. - 2.9%
Vlado BANIO nuotr. - 57.1%
Linos DAPKIENĖS nuotr. - 25.7%
Karolinos ROMARAITĖS nuotr. - 2.9%

Viso balsų: 35
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 16, 2021

Dienos anekdotas

Vyras įlekia pro duris ir šaukia:
– Žmooonaaa! Greičiau į lovą!
Žmona metė puodus, greitai nusirengė ir lovon. Vyras plumpt į lovą, abiem ant galvų antklodę užmetė ir sako:
– Žiūrėk, kokį laikrodį nusipirkau – tamsoje šviečia!..

Komentaras

Gėda:„skaityti tokius pasiteisinimus, kad kvėpavimo aparatams nėra lėšų. Tai ko iš viso važiuoti į gaisrą, jeigu ugniagesiai neaprūpinti reikiama įranga? Reikia spausti rajono valdžią, tarybos narius, kad biudžete tokiems svarbiems dalykams atsirastų pinigų. Budriuose tai ugniagesiai galėjo privažiuoti prie ežero vandens. O kaip būtų kitose kaimo vietovėse? Priešgaisrinių tvenkinių nuo kolūkmečio nebelikę, visokių balų ir tvenkinių prikasiota, bet jie aptverti tvoromis, be privažiavimų, kai kur net nėra vandens. Kodėl apie tai niekas negalvokja?"

Skaityti komentarus (5)
1977 metų Svėdasų kultūros namai. Vytauto BAGDONO nuotr.

1977 metų „Kolektyvinio darbo“ numeriuose gausu tekstų, kuriuose pateikiamos statybų naujovės rajone: tais metais pastatyti nauji kultūros namai Svėdasuose, nauja mokykla Traupyje, ištisa Vaitkūnų gyvenvietė, vis naujuose kaimuose statomi „Alytaus“ tipo namai.

Svėdasuose pastatyti 
kultūros namai

1977 metų 1 numerio „Kolektyviniame darbe“ rašoma apie naujus Svėdasų kultūros namus. Vytauto Bagdono pateiktame fotoreportaže rašoma: „Ilgai tarnavo Svėdasų miestelio gyventojams senieji kultūros namai. Tiesa, jie buvo ankštoki, nejaukūs, todėl kiekvienas svėdasietis nekantriai laukė naujų kultūros namų statybos. Dabar Svėdasuose moderniški kultūros namai jau pastatyti. Taigi Anykščių statybos ir remonto valdybos statybininkai juos atiduoda eksploatacijon. Naujajame pastate žiūrovų patogumui bus apie 320 vietų salė su moderniška scena, kurios įrengimus sumontavo Leningrado specialistai. Jaukiuose kambariuose įsikurs ir biblioteka. Svėdasų kolūkio kontora, žymiai pagerės darbo sąlygos kultūros darbuotojams ir saviveiklininkams <...>“.
Toliau tekste rašoma, kad naujaisiais kultūros namais visai greitai bus galima naudotis. Romantiškai aprašomos sienos, puoštos granitiniu tinku...
„Darbų įtampa neatslūgsta. Tačiau dabar, belikus labai nedaug laiko iki įkurtuvių, malonu pavaikščioti erdviu vestibiuliu, užsukti į jaukią salę. Ryškioje elektros šviesoje blykčioja granitiniu tinku papuoštos sienos, prie kurių labai derinsis meno kūriniai.žvilgsnį patraukia salės lubos, kurioms pirmą kartą buvo panaudotas ne perforuotas šiferis, o Vokietijos Demokratinės Respublikos meistrų sukurtos travirtono akustinės plokštelės.
Ir taip – įkurtuvės jau nebe už kalnų“.

Traupyje – moderni 
mokykla

14-ajame numeryje aprašoma nauja Traupio aštuonmetė mokykla: „Ne vieno, keliaujančio pro Traupį, žvilgsnį atkreipia naujas modernus statinys. Tai Traupio Aštuonmetė mokykla. Ją moksleiviams ir pedagogams padovanojo Anykščių Kilnojamos mechanizuotos kolonos statybininkai. Šioje mokykloje jaukūs kabinetai, erdvi sporto salė. Paruošiant naują statinį eksploatacijai, nemažai talkininkavo pedagogai ir moksleiviai“.

Rajone – naujos statybos namai

84 numeryje rašoma apie didelę naujovę kaimuose: vieną po kito dygstančius „alytnamius“. „Kaimas keičia savo veidą“ – skelbia antraštė. 
„Šiandienos kaimas kasmet keičia savo veidą, gyvenvietėse iškyla vis daugiau moderniškesnių, patogesnių ir gražesnių namų. Šiais metais jau keletoje mūsų rajono ūkių išaugo Alytaus Eksperimentiniame namų statybos kombinate pagaminti skydiniai namai. Anykščių Tarpkolūkinės statybos organizacijos statybininkai paruošia šiems namams pamatus, o Alytaus Eksperimentinio namų statybos kombinato Kauno statybos direkcijos Utenos aikštelės darbuotojai per keletą dienų sumontuoja šiuos namus. Žinoma, daugiau laiko užima tinkavimo, apdailos, dažymo, skardinimo, bei kiti darbai. Tačiau maždaug per mėnesį laiko gyvenamasis namas visiškai paruošiamas naudojimui. Statybininkai Juozas Beleišis, Zenonas Guobė, Česlovas Repčys, Rimantas Magyla, Stasys Buitvydas ir kiti, vadovaujami brigadininko Stasio Juškos, dabar ruošia naujakuriams namus „Aušros“ kolūkyje. Keturi moderniški namai su visais patogumais naudojimui bus atiduoti šių metų trečiajame ketvirtyje. 
Trys tokie namai jau sumontuoti ir Svėdasų kolūkyje, vienas – „Draugystės keliu“ kolūkyje, keletas jų greitu laiku išaugs Levaniškyje“.
-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta