Orai

Kokiomis užsienio kalbomis kalbate?

Tik rusų - 30.5%
Tik anglų - 4.2%
Tik vokiečių - 0%
Tik prancūzų - 0.2%
Rusų ir anglų - 28.3%
Anglų ir vokiečių - 2%
Rusų ir vokiečių - 4.9%
Rusų ir prancūzų - 3.1%
Prancūzų ir vokiečių - 0.2%
Prancūzų ir anglų - 0.4%
Moku čia nepaminėtą kalbą - 0.7%
Moku tris ar daugiau užsienio kalbų - 13.5%
Nekalbu nei viena užsienio kalba - 5.5%
Moku vieną iš čia paminėtų ir vieną nepaminėtų kalbų - 5.1%

Viso balsų: 452
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 10, 2021

Dienos anekdotas

- Kai numirsiu, palaidokit mane kartu su mano draugais...
- O kam?
- Nebuvo dar tokios duobės, iš kurios mes neišsikapstėm.

Komentaras

Reiketu arklio taxi:„Tik patarčiau pritaisyt prie uźpakalio medžiagos gabalą ,kad ten kakutes kristų ,o ne ant gatves .." Replika:„išmetami natūralūs perdirbti augaliniai produktai mažiau teršia aplinką negu automobilių išmetamosios dujos ir kiti eksploataciniai teršalai. Beja, tai antrinė žaliava tinkama miesto parko daržui tręšti."

Skaityti komentarus (4)
Per keturis šių metų mėnesius Panevėžio gyvūnų globos draugijai iš Anykščių rajono jau atvežta per 30 beglobių gyvūnų.Jono JUNEVIČIAUS nuotr.

Praėjusių metų pabaigoje pasklidusios kalbos apie tai, kad Anykščiuose bus atidaryti gyvūnų globos namai, nutilo, o savivaldybės administracija dėl beglobių gyvūnų priežiūros dar metams sutartį pratęsė su Panevėžio gyvūnų globos draugija.

Pernai sugauti 47 beglobiai
šunys ir katės

Savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka „Anykštą“ informavo, kad sutartis dėl beglobių gyvūnų priežiūros su Panevėžio gyvūnų globos draugija 12 mėnesių laikotarpiui pratęsta praėjusių metų lapkričio pabaigoje. Pernai draugijai iš rajono biudžeto už beglobių gyvūnų priežiūrą sumokėti 3 290 Eur. 2016 metais Panevėžio gyvūnų globos draugija iš Anykščių rajono priglaudė 47 gyvūnus.

Dažniau nereikalingus
gyvūnus atiduoda

Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė „Anykštai“ sakė, kad visi pernai iš Anykščių rajono draugijai atvežti beglobiai gyvūnai sau surado naujus šeimininkus.
Per keturis šių metų mėnesius draugijai iš Anykščių rajono jau atvežta per 30 beglobių gyvūnų.
„Trys, keturi, šeši beglobiai gyvūnai į draugiją pristatomi vieno reiso metu. Daugiausiai atvežama kačių. Šunis iš mūsų labai greitai paima nauji šeimininkai“, - pasakojo R. Liberienė.
Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė R. Liberienė pasakojo, kad šunys ir katės į prieglaudą atvežami purvini ir susivėlę. Prieš keletą savaičių atvežtas aklas šuo.
„Daugiausia sulaukiame atiduotų gyvūnų. Štai ir neseniai atvežė kates žmogus ir pasakojo, kad sugaudė kaip beglobes. Bet iš karto matosi, kad tai – naminės katės. Laukinių kačių taip lengvai nepagausi, jos puola, draskosi, kandžiojasi“, - kalbėjo R. Liberienė.

Norinčiųjų globoti gyvūnus
Anykščiuose nebeliko

Praėjusių metų rudenį buvo kalbama, kad gyvūnų globos namus norima atidaryti Anykščiuose.


Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė R. Liberienė pasakojo, kad pas ją buvo atvažiavusi anykštėnų pora, kuri domėjosi, kaip organizuoti gyvūnų globos namų veiklą.
„Bet man atrodo, kad viskas tuo ir užsibaigė, jie nebenorėjo daryti tos gyvūnų prieglaudos“, - turima informacija dalijosi R.Liberienė.
Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovės R. Liberienės išsakytus žodžius patvirtino ir savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka.
„Ar bus ir kada bus Anykščiuose gyvūnų globos namai, priklausys nuo to, ar bus norinčių vykdyti tokią veiklą“, - sakė A. Gališanka.

Atidaryti gyvūnų globos
namus „tikra tragedija“

Šiuo metu Anykščių rajono savivaldybės administracija rengia dokumentus miesto Gegužės gatvėje esančio žemės sklypo ir pastato dalies, kurioje galėtų būti vykdoma beglobių gyvūnų priežiūra, naudojimo paskirties keitimui. Reikėtų priminti, kad kartą gyvūnų globos namus jau buvo bandoma įsteigti Anykščių seniūnijos Naujųjų Elmininkų kaime, tačiau tokių planų vėliau buvo atsisakyta.
Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė R. Liberienė pasakojo, kad atidaryti gyvūnų globos namus – daug pastangų reikalaujantis darbas.
„Labai sunki pati pradžia. Gyvūnų daug – jie ir serga, ir miršta.Visko būna. Nepaprastai daug popierizmo, reikia daug įvairiausių leidimų. Labai daug kainuoja įsirengti tinkamas patalpas. Jei tai viską daryti savo lėšomis, tikra tragedija. Vėliau atsiranda savanoriai, gyventojų piniginė parama – tuomet jau lengviau“, - pasakojo maždaug jau dešimt metų beglobiais gyvūnais besirūpinanti R. Liberienė, kuri taip pat užsiima šunų dresiravimu bei turi įsteigusi šunų viešbutį.

Niekada nematė gaudomų
benamių gyvūnų

Anykščių seniūnijos Burbiškio seniūnaitijos seniūnaitis Alvydas Apeikis „Anykštai“ pastebėjo, kad beglobiai gyvūnai – ne tik Anykščių rajono, bet ir visos Lietuvos problema.
„Sunku net pasakyti, iš kurie tie beglobiai šunys atsiranda, kaime dažnai galima pamatyti tris – keturis ar net daugiau. Vadinamieji „lenciūginiai“ aplinkiniams pavojaus gal ir nekelia, bet pavasarį visi kampai nudergti. Ima pyktis, bet ką padarysi“, - kalbėjo A. Apeikis.
Paklaustas, ar pastebėjęs, kad beglobiai šunys kada nors būtų buvę gaudomi, A. Apeikis tik šypsojosi.
„Baikit. Nė karto gyvenime nemačiau“, - prisipažino Burbiškio seniūnaitis.

Sulaukia vos vieno kito
pranešimo

Savivaldybės Bendrojo ir ūkio skyriaus vyriausiojo specialisto Lino Šulskaus vertinimu, Anykščių rajonas dėl beglobių gyvūnų nėra kažkuo išskirtinis.
„Gal pavasarį daugiau nutrūksta tų šunelių, bet tikrai nėra taip, kad būtų masiškai daug palaidų šunų. Su katėmis gal šiek tiek sunkesnė padėtis, bet nėra tragedijos. Galbūt nėra ir tokios problemos? Gauname vieną kitą pranešimą. Kitą vertus, geri žmonės iš nežinojimo ar geros „dūšios“ pašeria tas benames kates, tai jų koncentracija kažkurioje vietoje ir susidaro. Pagal numatytas taisykles benames kates šerti yra draudžiama. Tokia ir situacija“, - komentavo L. Šulskus.
Bendrojo ir ūkio skyriaus vyriausias specialistas L. Šulskus apie pastebėtus beglobius gyvūnus gyventojams patarė pranešti savivaldybės administracijai, UAB „Anykščių komunalinis ūkis“ arba policijai.

Kaip sugeba, taip ir gaudo...

L. Šulskus pasakojo apie gan painią beglobių gyvūnų gaudymo sistemą Anykščių rajone.
„Kažkokios specialios tarnybos arba tų, kurie turėtų pareigą sugaudyti tuos beglobius gyvūnus, mes neturime. Beglobius gyvūnus gaudo UAB „Anykščių komunalinis ūkis“, bet tai nėra jų pagrindinis ir privalomas darbas. Jie neturi specialių įrankių bei priemonių. Jeigu sugeba pagauti, tai sugeba. Ieškome, kas galėtų tą dalyką daryti, bet nėra daug įstaigų mūsų regione, kurios tuo užsiimtų. Kituose miestuose tie beglobiai gyvūnai gaudomi panašiu principu ir tai daugiau visos Lietuvos, o ne tik Anykščių problema“, - pastebėjo L.Šulskus.

Robertas Aleksiejūnas

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • juokiames is jusu abieju

    Nuoroda

    „Bet man atrodo, kad viskas tuo ir užsibaigė, jie nebenorėjo daryti tos gyvūnų prieglaudos“, - turima informacija dalijosi R.Liberienė.
    Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovės R. Liberienės išsakytus žodžius patvirtino ir savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka.

    Prieš 3 metų