Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Vienintelis gydytojas, kuris mano, kad esate visiškai sveikas, dirba kariniame komisariate.

Komentaras

Pirma:„Šilumos kainos tegul sumažina. Anykštėno kortelė, nuolaidos viešajam transportui, nemokamas transportas mieste, iki didžiųjų miestų ar miestelių, iki Kavarsko, Svėdasų, Troškūnų, 50 procentų į kitas vietas. Nuolaidos maitynimo įstaigos, renginiai, Velnio akmuo ar Purpurinis vakaras, kad nereikėtu pažymos apie gyvenamąją vietą."

Skaityti komentarus (2)
2019-03-09

Mūsų laikų didvyriai: Raimondas Guobis (27)

Yra žmonių, be kurių neįsivaizduojami miestai. Kartais tai miestų statytojai (Vilniui - Gediminas, Sankt Peterburgui - Petras I – asis) kartais - miestų savasties kūrėjai (Anykščiams - Antanas Baranauskas arba Mosėdžiui - daktaras Vaclovas Intas). O kartais jie būna tiesiog mūsų amžininkai. Tomis pačiomis gatvėmis, tuo pačiu mūsų laiku vaikštantys žmonės. Žmonės- legendos, herojai, paveikslai, be kurių miestai būtų visai ne tie, visai ne tokie miestai, nes daug kas juose tekėtų visiškai kita vaga ir vyktų kitaip.

Anykščiuose toks žmogus legenda yra Raimondas Guobis. Artėjant Kovo 11-ajai apie jį smagu rašyti.

Skaityti daugiau...
2019-02-20

Kurkliai, minėdami 101- ąsias valstybės metines, puošėsi dovanotomis Trispalvėmis (14)

Šiemet Vasario -16-ją Kurkliuose nebuvo įspūdingosios eisenos nuo Viliaudiškio kapinėse palaidotų partizanų kapų iki bažnyčios, nebuvo žygių miškais iš Vasario 16-osios Akto Signataro Stepono Kairio tėviškės Užunvėžių į Kurklius, tačiau šventės dieną miestelis švietė prie namų iškeltomis Trispalvėmis, vėliavėlėmis buvo papuošti ir gatvių stulpai.

95 vėliavas iš Kurklių seniūnijos kilusio istorijos mokslų daktaro, Vilniaus Universiteto dėstytojo Norberto Černiausko iniciatyva 2013 metais, minint 95-ąsias Valstybės metines, kurkliškiams padovanojo vietos bendruomenė.

Tuomet po iškilmingos eisenos bažnyčioje pašventintos vėliavos buvo išdalytos gyventojams, kad per Valstybės šventes Kurkliai atrodytų patriotiškai.

Už sumanymo išradingumą kurkliškiai buvo įvertinti LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės - dovanų iš Prezidentės rankų jie gavo vėliavą.

Skaityti daugiau...