Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Ėjau namo vėlai vakare. Pamačiau, kad priešais einanti mergina paspartino žingsnį. Pradėjau greičiau eiti ir aš. Tada ji pasileido bėgti. Aš - taip pat. Čia ji kad pradės rėkti! Na, aš irgi - iš visų plaučių. Net nespėjau atsisukti pažiūrėti, nuo ko bėgam.

Komentaras

Leonas Al.:„Kur jūs radote Anykščiuose tokias plačias gatves, kad jas reikėtų siaurinti? J.Biliūno? Taikos? Vilniaus? Tilto gal? Kurklių? Čia jums gal Maskva su Niujorku, Berlynas su Tokijumi vaidenasi? Dirbtinai Anykščiams primesta diskusija kaip ir su užtrvankų griovimu."

Skaityti komentarus (3)
Premjero Sauliaus Skvernelio sūnus Tadas susipažino su Anykščių mero Kęstučio Tubio anūke Gabriele. Nuotr. Jono JUNEVIČIAUS
Šiandien, birželio 2-ąją vyko 40-oji žirgų sporto ir tradicinės kultūros šventė ,,Bėk bėk, žirgeli!“. Šventėje apsilankė premjeras Saulius Skvernelis, kuris anykštėnams linkėjo saugoti savo paveldą ir gyrė krašto gamtą, taip pat Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda, Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, Seimo narys Antanas Baura ir Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis. 
Japonijos ambasadorius Lietuvoje T. Shigeeda Niūronyse vykstančiame ,,Bėk bėk, žirgeli!“ lankėsi jau antrąjį kartą – ambasadorius šventės atidarymo hipodrome metu lietuviškai palinkėjo svečiams gražios šventės ir sakė, kad Anykščiai jam patinka.Japonijos ambasados dovana Anykščiams – parodomoji Kyudo, šaudymo iš tradicinio japoniško lanko,  programa, kurią pamatyti buvo galima iš karto po sveikintojų kalbų ir žemaitukų, šiemet šešiais vežimais vežusių 12 keliautojų iš visos Lietuvos nuo Punsko iki Niūronių, vainikavimo.
Anykščių miesto meras Kęstutis Tubis dėkojo prie šventės prisidėjusiems žmonėms už jų įdėtą darbą ir meilę žirgams, taip pat pranešė, kad Niūronyse bus pradedamas įrenginėti naujas hipodromas. Po garbių svečių sveikinimų hipodrome prasidėjo žirgų konkūro varžybos ir parodomosios lenktynės: ristūnų, mišrūnų, žemaitukų ir šetlando ponių.
Premjeras Saulius Skvernelis šventėje pasirodė apie pietus – čia jis apsilankė agronomo Bernardo Šakėno iniciatyva pastatytos skulptūros ,,Artojas, arimas, arklys, arklas“ atidengime, kurios autorius Kęstutis Krasauskas. Premjeras pabrėžė, jog arklys – nepakeičiamas žemės ūkio pagalbininkas, o Niūronių ,,Arklio muziejų“ gyrė kaip įdomią ir originalią vietą ir linkėjo šventei sulaukti ne tik keturiasdešimtojo, bet ir šešiasdešimtojo jubiliejaus.
Kaip visada ,,Bėk, bėk žirgeli“ buvo galima įsigyti amatininkų dirbinių (kaltų, pintų krepšių, papuošalų iš gintaro ir džiovintų gėlių), paskanauti košės, giros ir keptos duonos, tačiau taip pat prekiauta ir mugėms įprastomis, mažiau lietuviškomis, prekėmis - ,,Avon“ kosmetika, cukraus vata ir mirksinčiais bei cypsinčiais žaisliukais. Košės paskanavome už 2 eurus, giros – už 1,5 eu, šaltos kavos įsigyti buvo galima už 1,80 eu. Šiais metais mugė perkelta ant kalno, o tai, pasak pačių prekeivių, sukėlė nepatogumų atsivežant prekes.
 
,,ANYKŠTA"

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • nesuprantu

  Nuoroda

  kodėl neminimi spektakliai, tik dėkot organizatoriams , nes tikra atgaiva karštyje ir kai kurie tokie vykę

  Prieš 2 metų
 • kur galima nusipirkti

  Nuoroda

  šiaudine skrybėle ?

  Prieš 2 metų
 • Geras

  Nuoroda

  Pencinku vieta susirinkti .....kur zmones kur jaunimas ziurovu visai nera .......atsakimas lietuvos nebera

  Prieš 2 metų
 • IuX

  atsakymas į: Geras Nuoroda

  Nuo kada jaunimas ėjo į Žirgelio šventę? Nuo kada jaunimui įdomus kaimo padargai ir gyvuliai?

  Prieš 2 metų
 • Mergaitė dailia krūtine

  Nuoroda

  Pagaliau aplenkėme Europą. Mūsų premjero pilvas pats didžiausias Europos sąjungos premjerų tarpe.

  Prieš 2 metų
 • ....

  Nuoroda

  Labai puiki Kačemarskų šeimyna. Sėkmės Jums.

  Prieš 2 metų
 • Jurate

  Nuoroda

  Nesuorantu.. Svente, kurios pavadinime minimas zirgas. Susirenka gausus sportininjnku burys. Tai kur, po galais, normalios nuotraukos, nugaletoju bent pavardziu paskalbimas?! Pirmoje foto vaiku ir anuku nuotrauka..
  Liudna..

  Prieš 2 metų
 • O ką?

  atsakymas į: Jurate Nuoroda

  Rėmėjai buvo " Nykščiai". Tenai iš viso jokių žinių apie "Žirgelį" kad vyko vakar nebuvo.. Net ir nuotraukų. Tokia ta mūsų žiniasklaida.
  "Anykšta" nors muotraukas sudėjo. Matyt visa informacija yra pas organizatorius Savivaldybę. O tie kaip žinome atsibunda po švenčių praėjus trims dienoms.

  Prieš 2 metų
 • Negi

  atsakymas į: O ką? Nuoroda

  Ar jau ir Bitvinskas geria?

  Prieš 2 metų
 • Zenonas N.

  Nuoroda

  Prekeiviam nepatogumai, o pirkėjam mažiau dulkių... Į ką kitamet bus atsižvelgta? ;)

  Prieš 2 metų
Įkelti daugiau