Ką manote apie dabartinės Anykščių rajono valdžios komandos darbo pradžią? Kiek balų jai skirtumėt?

Dienos anekdotas

Skelbimas mokyklos skelbimų lentoje: Mokiniai, prašome savo visureigius statyti glausčiau, nes mokytojai neturi kur pasistatyti savo dviračių. Direktorius.

Komentaras

O tai mieste?:„Problemų tai nėra? Po savaitgalių (ypač ilgesnių) pačių konteinerių beveik nesimato per šiukšles. Bet, kaip visada, pasitarimai, susitikimai. Rodomas atseit "dėmesys ir susirūpinimas", o rezultatas, kaip visada - šnipštas."

Komentuoti

Anykščiuose, Vilniaus gatvės ,,Norfoje“, veikiančios parduotuvės ,,Viskas žvejui“ savininkas Audrius Mulevičius didelę dalį parduodamų prekių yra išbandęs pats. Prieš dešimtmetį atidaryta A.Mulevičiaus žvejybos reikmenų parduotuvė yra ir savotiškas žvejų klubas, kartais vyrai į ją užsuka tik pasidalyti žuklės įspūdžiais ar aptarti masalų.

 

Tiesa, pasak A.Mulevičiaus, anekdotai apie žvejų melagystes yra labai gyvenimiški. ,,Kai kažkam pavyksta sužvejoti didesnį laimikį - geriausiu atveju, sužinosi tik vandens telkinį, kuriame žuvis buvo pagauta. Tikslios vietos niekas nenurodo. Paprastai žvejai vienas kito to net ir neklausinėja, nes supranta, kad vargu ar išgirs teisybę“, - kalbėjo A.Mulevičius.

Pačiam Audriui žvejyba yra hobis nuo vaikystės, nors dabar jau ne tik pramoga - vyriškis pats išbando masalus, pašarus, kvapus ir kitas savo parduotuvės prekes. Juk geras pardavėjas turi žinoti, ką parduoda, kaip produktas veikia ir ar apskritai veikia.

Kiek vienetų prekių ,,Viskas žvejui“ parduotuvėje yra, verslininkas sakė nežinąs. Tūkstančiai... Vien guminukų - masalų plėšrioms žuvims - spalvų ir formų pasirinkimo spektras nežvejonačiam žmogui sunkiai suvokiamas. Verslininko paklausėme, ar tikrai kiekviena lydeka turi savo mėgstamą maisto spalvą? Vyriškis juokėsi, kad tas masalas ne tik lydekų, bet ir žvejų ,,gaudymui“ yra skirtas. Bet paskui rimtai pridūrė, kad masalo spalvos pasirinkimas priklauso nuo vandens telkinio - bėgantis ar stovintis vanduo, koks to telkinio uždumblėjimo lygis, kokia vandens spalva. Žodžiu, daug įvairių žvejybinių subtilybių...

Susiruošęs žvejoti žmogus ,,Viskas žvejui“ parduotuvėje gali susipirkti visą reikiamą įrangą ,,nuo nulio“. ,,Kokia žvejo reikmenų komplekto kaina?“ - paklausėme A.Mulevičiaus. Pasak verslininko, kainos diapazonas būtų kaip ir perkant automobilį. Beveik beribis... Pradedantis žvejys įrangos komplektą susirinks ir už 100 eurų, bet be didelių pastangų žvejybos reikmenų parduotuvėje gali išleisti ir tūkstančius. Tiesa, Anykščiuose prekių spektras adaptuotas anykštėnams, o mūsų mieste žvejų milijonierių, matyt, kiek mažiau nei Vilniuje ar Kaune. Parduotuvė ,,Viskas žvejui“ taip pat siūlo ir aprangą bei apavą, skirtą žvejams.      

Žvejybos reikmenų parduotuvė nedideliame Anykščių mieste - nišinis, specifinis verslas. Milijonų iš jo neuždirbsi, tačiau A.Mulevičiui, pagal išsilavinimą inžinieriui, parduotuvė nėra vienintelė jo veikla ir pagrindinis pajamų šaltinis.

Parduotuvės savininkas mano, kad žmonių, kurie bent kartkartėmis savo kūdroje pagaudo karosų, Anykščių rajone yra tūkstančiai, tačiau tikrų žvejų - nepalyginamai mažiau. Bet ir vadinamųjų ,,profų“, kurie nuolat domisi žvejybos technologijų naujienomis, mūsų rajone yra gana solidus skaičius.

Anykščiai - ne Molėtai ar Ignalina - vandens telkinių mūsų rajone nepalyginamai mažiau. Tačiau, pasak A.Mulevičiaus, vargu ar Anykščiuose mažiau žvejų nei iš pirmo žvilgsnio vandeningesniuose rajonuose. ,,Turim Šventosios upę, turim didžiulį Rubikių ežerą. Žvejybos vietos mūsų rajone tikrai nėra ,,deficitas“. Į mūsų parduotuvę užsuka ne tik anykštėnai, bet ir miesto svečiai bei pro šalį pravažiuojantys“, - sakė parduotuvės ,,Viskas žvejui“ savininkas.

-ANYKŠTA