Ką manote apie Baltarusijos įvykius?

Dienos anekdotas

Po grupinės fotosesijos pradinėje mokykloje mokytoja įtikinėja vaikus nusipirkti nuotraukas:
- Bet tai įsivaizduokit, po 20 metų kaip bus smagu! Žiūrėsit ir sakysit: štai Jonas, dabar jis firmos direktorius, štai Onutė, dabar ji gydytoja...
Petriukas po nosim:
- O čia mokytoja Irena, dabar ji mirus.

Komentaras

Leonas Al: "Patvirtimu, kad iš tiesų K.Tubis ir jį palaikę sąrašo žmonės buvo persekiojami, šmeižiami, iš jų buvo tyčiojamasi, jie buvo niekinami. Patvirtinu, kad per visą šitą laikotarpį ypač šlykščiai tai buvo leidžiama ir (sakyčiau, net provokuojama daryti) vyko "Anykštos" puslapiuose. Ir žurnalistas Vidmantas Šmigelskas prie šios neetiškos veiklos ciniškai yra taip pat prikišęs nagus. Tokie veiksmai niekaip nesuderinami su žurnalistine etika.
Tikiu, kad nei K.Tubis, nei R.Razmislavičius nėra tie žmonės, kuriuos tokiu brutualiu spaudimu bei patyčiomis galima būtų išgąsdinti. Linkiu sėkmės Seimo rinkimuose."

Skaityti komentarus (9)

Molėtuose šiandien prasidėjo Anykščiams aktualių teismo posėdžių maratonas. Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai ėmė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinamuoju yra buvęs Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis. Bylą nagrinėja teisėja Monika Benetė.

 

Šiandien Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė teisme perskaitė kaltinimus K.Tubiui, o pastarasis teismui davė parodymus. Buvęs Anykščių rajono meras į teismą atvyko su dviem advokatais.

K.Tubis kaltinamas prekyba poveikiu pagal tris epizodus. Pagal pirmąjį epizodą nurodoma, kad K.Tubis reikalavo atlygio iš anykštėno Rimvydo Kugio už tai, kad pažadėjo paveikti valdininkus, jog R.Kugio žmonos Karolės įmonei ,,Teradenta“ būtų suteiktas žemės sklypas Anykščiuose, Šaltupio g. 6 A. Per trečiuosius asmenis R.Kugys pervedė 1000 eurų į K.Tubio visuomeninio rinkimų komiteto sąskaitą.

Antrajame epizode figūruoja verslininkas Darius Lackus ir jo įmonė VLI Timber. Anot kaltinimo, už nenustatyto dydžio, bet didesnį nei 1 MGL atlygį K.Tubis pažadėjo paveikti valstybės tarnautojus ir pasiekti, kad būtų išasfaltuotas kelias - įvažiavimas į įmonės teritoriją Antruosiuose Kurkliuose .

Pagal trečiąjį epizodą K.Tubis kaltinimas, kad ,,priėmė nematerialų kyšį“ - sutarė, kad Anykščių rajono tarybos narys (dabar jau buvęs) Arvidas Pajuodis nesitrauks iš valdančiosios koalicijos ir padės balsavime rajono Taryboje dėl neeilinio Anykščių rajono ligoninės veiklos audito atlikimo mainais už darbo vietą. Prokurorė D.Markauskienė teisme sakė, kad K.Tubis pažadėjo A.Pajuodžiui paveikti laikinąjį UAB ,,Anykščių vandenys“ direktorių Alvydą Gervinską, kad šis politiką įdarbintų savivaldybės valdomoje bendrovėje inžinieriumi.

K.Tubis kaltinimus pagal visus tris epizodus neigė. Jis tikino, kad verslininkams stengėsi padėti todėl, kad sudaryti palankias sąlygas verslui yra mero pareiga, o pokalbius su A.Pajuodžiu jis vadino savotišku žaidimu, nes, pasak K.Tubio, pastarasis ne kartą elgėsi neadekvačiai.

Pasak K.Tubio, R.Kugys savo iniciatyva į visuomeninio komiteto sąskaitą per trečiuosius asmenis pervedė pinigus. ,,Aš pažinojau jo tėvus. Jie paprasti žmonės. /.../ Su Rimvydu susipažinau, kai jis atėjo prašyti pagalbos. Sakė, kad jam ,,nunešė daug pinigų“, prašė padėti per teisėsaugą Rusijos, Baltarusijos. Pasiūliau jam kreiptis į teisėsaugą“, - teismui apie pažintį su R.Kugiu kalbėjo K.Tubis.

Jis duodamas parodymus paminėjo keliolika anykštėnų pavardžių. Plačiau apie eksmero parodymus teisme - šeštadienio ,,Anykštoje“.

Rytoj Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai K.Tubio byloje klausys liudininkų parodymų.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Advokatas Andrejus

  Nuoroda

  Nuo kelio Kurkliai II link Vli Timber yra apie 0,5 km.Klausimas visuomenei: .Kiek būtų prarasta valstybės lėšų asfaltuojant šį kelią nurodytam straipsnyje verslininkui ? Ir kiek už tai tikėjosi gauti tariamos "verslo gražos" teisiamasis ? Štai kur klausimas !

  Prieš 11 mėnesių
 • Idomu

  Nuoroda

  ? Jei greitkely policininkui siūlai ,kyšį,tai Esi nusikaltelis ,o šiuo atveju ?Tie patys istatymai ?

  Prieš 11 mėnesių
 • Visiškai skirtingi dalykai

  atsakymas į: Idomu Nuoroda

  Ant kelio duodi tik 100 €, o čia "vaikšto" 100-ai tūkstančių €..... Tai negi tu toks naivus ir patikejai, kad šis teisiamasis už 1 MGL (38 €) butu išasfaltavęs kelią verslininkui valstybinėmis lėšomis ? :-)
  Dieve, Dieve - dar kokie visi tamsūs ir teisiškai neraštingi šiame kaime gyvena ? Nu bet komentarus - keverzoja..(generuoja)...!:-)

  Prieš 11 mėnesių
 • Zose

  Nuoroda

  A tai kuom baigės ? Kiek metu gavo ? Kokius 5 metus turejo pasodint ?

  Prieš 11 mėnesių
 • Hm

  atsakymas į: Zose Nuoroda

  Tik spalį baigsis pormos instancijos maratonas, nenorėk, kad tuoj nuosprendis būtų. Po to apeliacinės ir kasacinės instancijos.po dvejų metų gal jau ir apie nuosprendį išgirsim.

  Prieš 11 mėnesių
 • 웃❤유 ☜♡☞ 웃❤유ili0v8웃❤유 ☜♡☞ 웃❤유

  Nuoroda

  Gėda!

  Prieš 11 mėnesių
 • augis

  Nuoroda

  menkystas galvojancius kad yr verslininkai o is tikro kysiu dalintojai i teisma

  Prieš 11 mėnesių
 • Tik sodinti

  atsakymas į: augis Nuoroda

  Kai yra kyšio prašytojai, tai atsiranda ir dalintojai. Kyšio prašytojai dirbtinai sukuria tokias sąlygas verslininkui, kad jis kad ir kaip norėdamas, neturi galimybės kyšio neduoti. Čia akivaizdus pavyzdys kaip tai daroma, tokie valdininkai turėtu sėsti į kaliuze.

  Prieš 11 mėnesių
 • pagaliau vienas suprato

  atsakymas į: Tik sodinti Nuoroda

  - Tokius reikia naikinti kaip tarakonus ...Tik su Diklofos...u ?
  p.s. wikipedia.. Diklofosas - aukščiausia mirties bausmė kenkėjams !

  Prieš 11 mėnesių
 • Idomu

  Nuoroda

  Ką ir kiek čia nubaus, reikėtų įrodžius kaltę konfiskuoti turtą, ir nubausti viešaisiais darbais bei uždėti baudas

  Prieš 11 mėnesių
Įkelti daugiau