Anykščių rajono socialinių paslaugų centras neatlygintinai pristato maisto produktus, vaistus, bei kitas būtinąsias prekes vienišiems, senyvo amžiaus, neįgaliems, saviizoliacijoje esantiems asmenims pagal iš anksto telefonu suderintą pirkinių krepšelį bei užsakovo apmokėjimą. Koordinuojantis asmuo - Lina Repečkienė, skambinkite telefonu - 8 611 14294, rašykite elektroniniu paštu - lrepeckiene@socialinespaslaugos.lt

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Dienos anekdotas

Vienas lietuvių žurnalas klausia amerikiečių verslininko:
– Į Lietuvos rinką jūs atėjote tik prieš pusmetį, o jau turite milijoną dolerių. Kaip jums tai pavyko?
– Labai paprastai – aš investavau du milijonus.

Komentaras

Puiku:„Labai svarbus, geras sprendimas. Reikia ne tik per Velykas drausti važinėjimus. Nėra reikalo važinėti, valkiotis po parduotuves, lankuyti gimines ir dabar. Nereikia švelninti karantino sąlygų. Pradės veikti visokios kirpyklos, aludės, valgyklos, tai vėl prasidės žmonių migracija. prasoidės lankytrojų srautai ir vėl bus platinamas virusas. Tegu smulkūs verslininkai mažiau dejuoja, užteks lobti kitų saskaita."

Komentuoti

"Geras!", - štai tokios sulaukiau bičiulių reakcijos, kuomet apsilankęs  Anykščių senamiestyje veikiančioje parduotuvėje - kavinėje "Paukštukas Pūga", iš jos parsinešiau juodojo šokolado plytelę su lašinukais. Vidurdienį, pietų metu, čia lankytojų netrūko, kurie mieliau rinkosi ne dienos pietų kviečiančias viešojo maitinimo įstaigas, o jaukią vietelę, kurioje kvepia išskirtine kava ir kur skamba neįkyri džiazo bei bliuzo muzika.

 

 Viena iš parduotuvės - kavinės "Paukštukas Pūga" savininkių Kristina Ragaišė, sulaukusi standartinio klausimo "Kaip gyvenat?" kalbėjo: "Gerai gyvename.Šauniai.Manau, kad Anykščiai tobulėja.Daugėja turistų, daugėja ir klientų."
K.Ragaišė pasakojo, kad vasarą į parduotuvę - kavinę daugiau užsuka turistų, tačiau "Paukštukas Pūga" turi ir tokių vietinių klientų, kurie kiekvieną dieną čia užsuka net po kelis kartus.
"Paukštukas Pūga" įsikūręs kiek atokiau nuo miesto centro šurmulio, tačiau tai, anot K.Ragaišės, ne trūkumas: "Mes jaučiamės gyvenantys pačiame Anykščių senamiesčio centre.Tai tarsi mažas kaimelis vidury miesto centro.Ir mums čia labai gera ir smagu. Visi džiaugiasi ta tyla ir ramybe."
Parduotuvės - kavinės "Paukštukas Pūga" savininkė K.Ragaišė pastebėjo, kad anykštėnai atranda Anykščius iš naujo.
"Jie dažniau išeina iš savo namų pasivaikščioti po miestą, užsuka į kavines", - pastebėjo pašnekovė.
Pasiteiravus, koks yra parduotuvės - kavinės "Paukštukas Pūga" firminis "patiekalas", K.Ragaišė net nedvejodama atsakė, kad tai - portugališka kava.
"Tai yra stipri juoda kava, patiekiama su mažai pieno, išplakta iki putų. Dauguma keliaujančiųjų ir paragavusiųjų sako, kad Lietuvoje dar niekur nematė tokios kavos."
Klientai prie kavos taip pat mielai mėgaujasi karštu obuoliniu pyragu, o karštas šokoladas čia, pasak K.Ragaišės, nuo pat šios vietos atidarymo - nepakeičiamas.
Parduotuvės - kavinės "Paukštukas Pūga" savininkė K.Ragaišė pabandė sugriauti dar gyvas nuostatas, kad mėgautis kava ne namuose yra brangus malonumas. Kavos puodelį čia galima išgerti už pusantro euro.
"Iš didmiesčių atvykę žmonės stebisi, kaip mes galime išgyventi, kavą parduodami už tokią kainą", - sakė K.Ragaišė, pabrėždama, kad vien dėl anykštėnų kainos parduotuvėje - kavinėje "Paukštukas Pūga" yra vidutinės, gerokai žemesnės nei Lietuvos didmiesčiuose.
Įdomu tai, kad parduotuvės - kavinės "Paukštukas Pūga" savininkės anksčiau nieko bendro nėra turėję su viešojo maitinimo sritimi. K.Ragaišė yra baigusi vadybos mokslus, o jos sesuo Dovilė Tolušienė -būsima kosmetologė.
"Geras kavos aparatas - tik mažytė krupelytė visame procese.Paruošti gerą kavą yra menas. Mes naudojame tik rūšinę kavą, ją malamės pačios. Turime ir plautos, džiovintos, lukštentos kavos", - vardijo K.Ragaišė.
Nuo praėjusių metų  vasaros parduotuvėje - kavinėje "Paukštukas Pūga" vykdoma socialinė akcija - pirmadieniais senjorai kava yra vaišinami nemokamai.
"Senjorai labai aktyviai renkasi pas mus, jau yra susiburę net į mažą bendruomenę. Jiems tai yra labai didžiulė dovana, jie džiaugiasi, kad į juos yra atkreiptas dėmesys. Senjorai nori išeiti pabendrauti ir jaustis oriai", - sakė K.Ragaišė.
Jau devintus metus skaičiuojančios parduotuvės - kavinės "Paukštukas Pūga" savininkė K.Ragaišė sakė, kad ši vieta nesiruošia keisti savo koncepcijos. Ir ateityje čia klientams bus siūloma tik kokybiška kava bei išskirtiniai saldumynai. Tiesa, pokalbio metu išgirdome ir naujienų.
K.Ragaišė atskleidė, kad "Paukštukas Pūga" yra draugiška klientų augintiniams, vienintelė tokia mieste. vieta, todėl pasimėgauti kava čia žmonės drąsiai gali užsukti su savo šunimi, katinu ar bet kokiu kitu gyvūnu.
"Paukštukas Pūga" šį kartą nustebino ne tik šokoladu su lašinukais. Gan netikėta šioje parduotuvėje - kavinėje buvo pamatyti paties "Anykštos" laikraštyje rašytą ir ant sienos įremintą pakabintą pranešimą, kad Valstybinė kalbos inspekcija iš 11 tūkst. prieš keletą metų  įregistruotų juridinių asmenų pavadinimų,  UAB "Cinamono rūkas" vardą, kuriai ir priklauso "Paukštukas Pūga", paskelbė gražiausiu lietuviškos įmonės pavadinimu.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Me ne

  Nuoroda

  As bijau šunu todel tikrai nebesilankysiu ir svečiu nesivesim.Beto laaaabai nehigieniška kai gyvunelis laiźo savo genitalijas o vaikutis salia ciulpia šokolada ,,poto sunelis ateina ir lyzteli vaikuti...Nu dovanokit ,bet as nenoriu tokiu ale gyvunu myletoju .Jei Tikrai myliu nuvezu maisto ten kur jie laikomi ir nekankinu ju šukuosenas darydama ,rengdama ir tašej nešiojant ,va čia yra gyvunelio kankinimas ! Jis ne zmogelis ,o gyvulelis .Tas pats paiimkit kaule uz pavadelio ir veskit I krautuve ar kavine ,,,kuo skiriasi ?

  Prieš mėnesį
 • Pff

  atsakymas į: Me ne Nuoroda

  Net ligoninėse praktikuojama gyvūnų terapija. Išprusę pasaulio piliečiai suvokia, kad žmonės prausiasi vandeniu, gyvūnai laižydamiesi. Ir tai yra normalu. Kiaules ant pavadėlių jau senai vedžioja ir augina kaip namų augintinius. O požiūris, kad gyvūnas tik prie būdos, arba voljere turi gyvent, ačiū Dievui, sunkiai, bet po truputi išeina “iš mados”. Mažiau bijokit, atsipalaiduokit. O jei nežinot kaip, ateikit į paukštuką, gal bus kas atsivedęs gyvūną. Buvimas vienoje patalpoje su gyvūnu raminančiai veikia.

  Prieš mėnesį
 • to Tauras

  Nuoroda

  kaip gaila,kad yra zmoniu su tokia ,,sterilios shudmuses nusistatymais,,kuriems viskas feee,,fuuu..!! Todel tokie ir alergiski viskam-nuo savo pagiezos,pykcio,nemeiles aplinkiniams.

  Prieš mėnesį
 • Rūta

  Nuoroda

  Nuostabi kavinė! Malonus aptarnavimas. Užsukite daugiau ir patys pajausite. Kam nepatinka augintiniai, apgailestauju, jie gal švaresni už jus????.

  Prieš mėnesį
 • Tauras

  Nuoroda

  Me prieš gyvunus ,bet kavinese šunims ,ne vieta ! Jei norit tokios kavines tai darykit su spec .pasiulymu tik šunims ,.Turint alergine liga gyvunu plaukams , ,prasifdejus vaikui priepoliui ,kas bus atsakingas ? Kavines šeimininke ? Antra labai nechigieniška ,plaukai skraido ,nuseda ant gaminiu .,Labai nesaugu bùnant vaikui ir vikšuniui šalia ..Atsiprašau ,bet turekim ribas ,kas liečia mada ,tuo pačiu , atkreipit demesi ir i sauguma .

  Prieš mėnesį
 • Gera idėja

  Nuoroda

  Ši kavinį, bet kam tokiomis fotkėmis antireklamą daryti?

  Prieš mėnesį
 • Kliurka

  atsakymas į: Gera idėja Nuoroda

  Man kur negražu, ten nežiūriu :) Bet šitoj fotkėj gražuolės sesutės :)

  Prieš mėnesį
 • Ona

  Nuoroda

  Tikrai ne vienintele vieta kur prijama su augintiniais;) taaad.daugiau sklaidos anyksta.lt!!!!;)))))

  Prieš mėnesį
 • Andriokas

  Nuoroda

  Nuostabu! Daugiau tokių nuostabių vietų su siela ir jausmu! Visada apsilankome, kai tik proga išpuola...

  Prieš mėnesį
 • puiku

  Nuoroda

  Būtinai reiks užsukti

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau