Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

– Tėti, aš daugiau neisiu su tavimi rogutėmis važinėtis…
– Tu mažiau zysk ir davai tempk tik!

Komentaras

balsas:„Mielieji, nepykite ir nesipykite. Bent mažumėle pabūkime šventiškai nusiteikę. Nenorėčiau kad šitokia graži eglė ir visos miesto puošmenos būtų išardytos būtent dabar, kai tiek daug sniego, kai negalime susitikinėti vieni su kitais, kai tikrai belikę mažai džiuginančių dalykų. O čia - tokia daili miesto karalienė. Tegul pabūna. Nepykit. Juk viskas dėl mūsų, anykštėnų."

Skaityti komentarus (2)

Išleistas naujas žurnalo ,,Aukštaitiškas formatas“ numeris. Žurnalo veidas - Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė. Administracijos vadovę žurnalui kalbino ,,Anykštos“ leidinių vyriausioji redaktorė Gražina Šmigelskienė (,,Anykščių savivaldybėje lizdus suka angelai“). Pasirodo, L.Kuliešaitė yra buvęs modelis: ji reklamavo buitinę techniką, televiziją Gala ir net alų..

 Muziejininkas Raimondas Guobis tekste ,,Apie didžiausią kryžių, koplyčią, stebuklus ir Čaplinskų Algiuką“ rašo apie iš Svėdasų kilusį degalinių ,,Alauša“ savininką Algimantą Čaplinską. Publikacijoje pasakojama, kaip A.Čaplinskas, pradėjęs nuo kopūstų ,,biznio“, pasiekė verslo aukštumas, bet niekuomet neužmiršo savo gimtojo krašto ir jo žmonių.

Vidmantas Šmigelskas publikacijoje ,,Radus nišą iš LATGA galima uždirbti“ skaičiuoja poetų, rašytojų, muzikantų ir dailininkų pinigus. Per LATGA solidžiausiai uždirba spektaklių scenarijų autoriai, kurie už vieną sėkmingo spektaklio parodymą gali gauti ir 2000 eurų.

Žurnale yra ir tekstas apie Anykščių miesto Tilto gatvės projektą - ,,Įgyvendinamas didžiulis projektas, pakeisiantis Anykščių ,,veidą“.

Žurnalistė Daiva Goštautaitė kalbino kultūros atašė Kinijoje anykštėną Tomą Ivanauską (,,Kultūros atašė Kinijoje į darbą keliauja skirtingų spalvų batais“). Menotyrininkas, fotografas T.Ivanauskas tyrinėjo anykštėno fotometraštinko Izidoriaus Girčio paveldą. Jis yra restorano ,,Basi Basi“ bendrasavininkio, daininkės Jazzu sutuoktinio Donato Ivanausko brolis.

Skaistės Vasiliauskaitės - Dančenkovienės straipsnis ,,Simona Vaitkutė: ,,Esame pakibę ties bedugnės riba“ - paskojimas apie keliautoją, visuomenininkę Simoną Vaitkutę. Moteris yra gyvenusi Indonezijoje, Australijoje, Meksikoje. S.Vaitkutė skaičiuoja, kad užsienyje ji iš viso pragyveno 20 metų. O vasaras su šeima kelis aukštojo mokslo diplomus turinti anykštėnė leidžia Šimonių girioje. Ji yra viena iš akcijos gelbėti Šimonių girią nuo kirtimų organizatorių ir ,,Miško festivalio‘‘ rengėja.

,,Mitologas: ,,pagonybės niekuomet niekur pasaulyje nėra buvę“ - Austėjos Šmigelskaitės pokalbis su humanitarinių mokslų daktaru, mitologijos tyrinėtoju Dainiumi Razausku. Vilniaus universiteto dėstytojas yra ir Lietuvos baltų tikėjimo ,,Romuva“ Garbės vaidila. ,,Manau, kad krikščionybėje nuo pat susidūrimo su ja įsikūnijo neapykanta Lietuvai ir lietuvybei, lietuviškumui“, - ,,Aukštaitiškam formatui“ senąjį baltų tikėjimą gynė dr. D.Razauskas.

Dar viena R.Guobio publikacija - ,,Apie Petrą, ,,Barono vilą“ ir Svėdasų dvaro vizijas“ - pasakojimas apie rekonstruojamą prie Svėdasų esantį Marikonio dvarą.

Į 13 žurnalisto Roberto Aleksiejūno klausimų šį kartą atsakė grupės ,,Siela“ lyderis Aurelijus Sirgedas.

Žurnalas ,,Aukštaitiškas formatas“ prenumeruojamas visoje Lietuvoje, parduodamas visose Utenos regiono prekybos vietose bei Vilniuje, Panevėžyje, Ukmergėje ir Kupiškyje. Maloni naujiena – pradedant šiuo numeriu, ,,Aukštaitiškas formatas“ bus parduodamas ir Radviliškio, Jonavos, Kėdainių, Panevėžio bei Ukmergės paštuose.

-ANYKŠTA

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Ir mes matom

  Nuoroda

  Įdomūs R. Guobio straipsniai. Labai patiko straipsnis apie Kinijos ambasadorių.

  Prieš 6 mėnesių
 • tai kiek mums

  Nuoroda

  mokesciu moketojams ,kainavo sios nuotraukos pozavimas ir garbinimas

  Prieš 6 mėnesių
 • nesnervuok

  atsakymas į: tai kiek mums Nuoroda

  tavo pašalpa per metus tikrai mums daugiau atseina. Džiaukis, kad gauni visada laiku.

  Prieš 6 mėnesių
 • rakštis

  atsakymas į: nesnervuok Nuoroda

  bet galimai paliekamas pagrindas nervuotis, nes bent jau šiame žurnalo pristatyme nenurodomos kokios sąsajos yra ar jų nebėra tarp gerbiamos savivaldybės administracijos direktorės kurios tiesioginis vadovas gerbiamas meras ir gerbiamos žurnalistės ir redaktorės....
  Daugiau apie tai skelbia žiurnalistinės etikos kodeksas, kuris profesionalams yra žinomas ir čia nekomentuotinas.

  Prieš 6 mėnesių
 • Tu matai

  Nuoroda

  Galvojau prie stoties bunkerį stato. O pasrodo ne!

  Prieš 6 mėnesių
 • Geras

  Nuoroda

  Nekvaila Kuliešaitė. Įspūdis iki šiolei buvo blogesnis. Geras žurnalas.

  Prieš 6 mėnesių
 • o ar ji

  Nuoroda

  to verta,nebeliski be stelvogos ,nes prapulsi

  Prieš 6 mėnesių
 • Pavydelninkams rūrą graužia

  Nuoroda

  Skaitau komentarus ir matau, kad pavydas rūrą graužia. Labai gražus ir geras ,,Aukštaitiškas formatas". Šitas numeris ypačiai. O jau direktorės gražumas! Ir mintys gilios, protingos, intelektualios. Jau nekalbu apie kitus straipsnius. Yra ko pavydėti. Kiekvienam būtų garbė būti taip aprašytam.

  Prieš 6 mėnesių
 • Juozas

  Nuoroda

  R. Gižinskas į komunistų partiją įstojo 1989 ( gal 1988 ) metais. Tuo metu valgyti sekretoriaus fekalijų jau nereikėdavo.

  Prieš 6 mėnesių
 • Aha

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Juozo vardu rašo ančiukas

  Prieš 6 mėnesių
Įkelti daugiau