Orai

Kokiomis užsienio kalbomis kalbate?

Tik rusų - 30.5%
Tik anglų - 4.2%
Tik vokiečių - 0%
Tik prancūzų - 0.2%
Rusų ir anglų - 28.3%
Anglų ir vokiečių - 2%
Rusų ir vokiečių - 4.9%
Rusų ir prancūzų - 3.1%
Prancūzų ir vokiečių - 0.2%
Prancūzų ir anglų - 0.4%
Moku čia nepaminėtą kalbą - 0.7%
Moku tris ar daugiau užsienio kalbų - 13.5%
Nekalbu nei viena užsienio kalba - 5.5%
Moku vieną iš čia paminėtų ir vieną nepaminėtų kalbų - 5.1%

Viso balsų: 452
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 10, 2021

Dienos anekdotas

- Kai numirsiu, palaidokit mane kartu su mano draugais...
- O kam?
- Nebuvo dar tokios duobės, iš kurios mes neišsikapstėm.

Komentaras

Reiketu arklio taxi:„Tik patarčiau pritaisyt prie uźpakalio medžiagos gabalą ,kad ten kakutes kristų ,o ne ant gatves .." Replika:„išmetami natūralūs perdirbti augaliniai produktai mažiau teršia aplinką negu automobilių išmetamosios dujos ir kiti eksploataciniai teršalai. Beja, tai antrinė žaliava tinkama miesto parko daržui tręšti."

Skaityti komentarus (4)

Ona JAKIMAVIČIENĖ, kalbos redaktorė:

 1. Metų įvykis po dangum Anykščių.

Anykščių dangus...Gaubia, dengdamas kiekvieną dieną-naktį, nebyliai stebėdamas mus, kasdienybėje besikapanojančius, šventėse besitaškančius. Vis toks pat – ramus, gilus, aukštas - tik po juo teka dienos, virstančios metais, dešimtmečiais, šimtmečiais. Kas, koks įvykis, po dangum Anykščių  nutikęs, galėtų pretenduoti į 2020 metų įvykio laurus? Ne, tai ne pandemija ir ne Seimo rinkimų batalijos, ne mieste šurmuliavusios šventės. Būta reikšmingesnio įvykio, kuris, mano galva, visus kitus pranoksta. Tai Anykščių Jono Biliūno gimnazijos šimto metų sukaktis, priminusi daugeliui anykštėnų savo kelią, pažinimo pradžią, pažadinusi norą atsigręžti į save ir šalia esančius. Sveikinu su  Jubiliejumi  mieląją gimnaziją ir jos žmones – buvusius, esamus, būsimus -  ir prašau priimti metų įvykio titulą.

2. Metų nusivylimas.

Niekas neišvengia nusivylimų – visiems jie būna nemalonūs, keliantys apmaudą, bet kartais jie  tiesiog tampa katastrofišku pasityčiojimu iš įdėtų pastangų, visa praryjančiu vilčių dužimu. Nežinau nieko skaudesnio, kaip tvirtino ir garsusis italų renesanso poetas Dantė Aligieris, kaip netekti vilties išvysti mylimąją. Tai prilygsta akių šviesos netekčiai, netgi mirčiai. Kas gi, - paklausite Jūs , - taip skaudžiai buvo nuviltas? Manau, kad tokią neviltį išgyveno Artūras, 2020 metų balandžio 4 dieną, per Velykų karantiną, išskubėjęs dviračiu iš Anykščių į Ukmergę. Reikia manyti, kad jaunuolį, atkakliai minantį dviračio pedalus, nešė meilės sparnai, kuriuos brutaliai nuplėšė patruliavę Ukmergės prieigose pareigūnai, apgręžę Artūrą ir nukreipę atgal, į Anykščius. Rezultatas – metų neviltis, kurios net dainiaus plunksna nepajėgi išreikšti. Stiprybės tau, Artūrai...

3. Metų sensacija.

Kaip apibrėžti, kas yra sensacija ? Anot  Tarptautinių žodžių žodyno, tai „įvykis, pranešimas, sukeliantis triukšmą, susijaudinimą, susidomėjimą“. Taigi, mano galva, į 2020 metų Anykščių sensacijų sąrašo pirmąją vietą pretenduoja įvykis, keliantis įvairiausių visuomenės grupių nevienareikšmį susidomėjimą, besireiškiantį ir džiugesiu, ir ovacijomis, ir pykčio ar liūdesio pliūpsniais. Be abejo, mielieji, metų sensacija nusipelnė tapti Anykščių  rajono savivaldybės sprendimas privažiavimo į Šeimyniškėlių piliakalnį kelią įtraukti į Anykščių savivaldybės prioritetinių kelių ir gatvių sąrašą. Argi ne „faina“ – nesudulkės besidraskantys ten  „drago“ mėgėjai, o jei pasiges dulkių, galės neasfaltuotomis ir duobėtomis, papiliu  besidriekiančiomis Elmos, Piliakalnio gatvėmis pralėkti. Puiku – pilies nėra, bet kelias jau prioritetinis – nieko, pilį ar bent pilaitę šalia galima greit suręsti, juk pavyzdys – Šaltupio gatvės pylimas ir pilys. Taigi, anot dainiaus, čia, Anykščiuos, „kalnai unt kalnų, ė unt tų kalnų“ - pilys, esamos ir nesamos, pylimai ir keliai, vedantys į niekieno arba kažkieno  pilaites, prieš kuriuos nublanksta net ir ekspremjero Sauliaus Skvernelio keliuko istorija.

4. Metų „bajeris“.

Anot mero Sigučio Obelevičiaus, Anykščius garsina ne tik puiki gamta, kultūrinės bei istorinės tradicijos, bet ir neabejotinai išskirtinis modernaus miesto ženklas - butikas, o tai, kaip žinia, prabangos prekių parduotuvių hierarchijos viršūnė. Kur „bajeris“? Na, niekaip negaliu to butiko rasti – o taip norėtųsi nors akies krašteliu dirstelėti į tikrą prabangą... Taigi, žiūrim, ką turim - prizas merui už metų „bajerio“ autorystę.

5. ...ką manote apie koronaviruso pandemiją?

Turbūt visi esate skaitę arba bent jau girdėję Biblijoje aprašytą  garsiąją Babelio bokšto istoriją,  pasakojančią apie žmones, sumaniusius pastatyti bokštą, kylantį virš debesų, ir užkopti pas patį Dievą, nes pamanė esantys jam lygūs, o gal net viršesni. Žinome, kas nutiko toliau - Babelis virto  dykviete.COVID -19 pandemija – mūsų Babelis, bausmė už norą tapti viešpačiais, už moralinį nuosmukį, už vartotojiškumo, daiktų ir kūno suabsoliutinimą.Viliuosi, kad šitas mūsų laikų Babelis privers atsipeikėti ir pasaulio  neištiks katastrofa.

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Gražuolis

  Nuoroda

  Pamates vos nenuvirtau nuo kedes

  Prieš 2 mėnesių
 • Jūza fon Krakatūza

  Nuoroda

  Klausimas: Kuo skiriasi mokytoja nuo melžėjos? Atsakymas: Liežuviu! Ir sekso užsinorėjusį bachūrą Artūrą vos ne Romeo padarė, ir virusą, iš nekalto tapusio žudiku, bibliniam Babeliui prilygino. O juk toje biblinėje istorijoje Dievas tik žmonių kalbas padarė skirtingomie ir tiek sumaišė, kad jie ir šiandieną lengvai nebesusišneka. Prie ko čia daiktai ir kūnas? Covidas 19 juk ne ŽIV, tamsta mokytoja.

  Prieš 2 mėnesių