Orai

Ar per karantiną jūsų išlaidos sumažėjo?

Dienos anekdotas

Autobuse:
- Jūsų bilietas?
- Nėra, o jūsų?
- Šiaip tai aš kontrolierius.
- O aš elektrikas. Tai ką man dabar, gal už elektrą nemokėt?

Komentaras

Tekle:„siulyciau prie kulturos centro per garsiakalbius transliuot kaimo kapelu muzika , tikrai klausytoju netruktu , o kai susils oras tai bus galima ir pasisokt , apie tai daznai suaugesni zmones tarp saves pasisnekam ,direktoriai siuo klausimu rimtai reiktu uzsiimt , pagyvetu miesto centras , daug vyru ateitu ten , o ne trauktu i aludes."

Skaityti komentarus (2)
Audrą sukėlęs SPA „Vilnius Anykščiai“ darbuotojų skiepijimas nuo Covid-19 buvo teisėtas, nes Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sudarytas prioritetinis sąrašas pažeistas nebuvo.

Po šiuo metu neveikiančio SPA „Vilnius Anykščiai“ darbuotojų vakcinavimo nuo Covid-19 atskleistos SPA „Vilnius“  sąsajos su dabartine šalies valdžia.


SPA darbuotojų skiepais piktinasi Seimo opozicija, griežtą nuomonę „Facebook“-e išdėstė žinomas žurnalistas Rimvydas Valatka. O ir pati UAB „Anšilas“, kuri valdo SPA „Vilnius Anykščiai“, direktorė Giedrė Maumevičiūtė sako, jog supranta, kad prioritetinis sąrašas, pagal kurį skiepijamos įstaigos, nėra tobulas.

 

SPA kolektyvo vakcinavimas yra teisėtas

SPA „Vilnius Anykščiai“ darbuotojai paskiepyti anksčiau nei seneliai ar vėžininkai, nors įstaiga yra prastovose.  („SPA „Vilnius Anykščiai“ darbuotojai pažeidžiamesni nei vėžininkai“; Vidmantas ŠMIGELSKAS; „Anykšta“ 2021-01-16). Vakcinos SPA darbuotojams suleistos todėl, kad, remiantis Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio įsakymu, kuriuo sudaryta skiepijamųjų prioritetinė eilė, jiems Anykščiuose ta eilė ir atėjo. SPA „Vilnius Anykščiai“ turi sveikatos priežiūros įstaigos licenciją, todėl yra priskirta „kitų asmens sveikatos priežiūros įstaigų“ grupei.

Direktorė: „SPA greičiau yra ligoninė nei restoranas“

„Anykštai“ po laikraščio publikacijos apie SPA „Vilnius Anykščiai“ kolektyvo skiepus  paskambino UAB „Anšilas“, valdančios šį SPA, direktorė Giedrė Maumevičiūtė. Direktorė teigė, kad jos kolektyvo darbuotojus skaudina viešoje erdvėje pateikiama informacija, neva SPA kolektyvas paskiepytas be eilės.
Prastovose esančio SPA vadovė tikino, kad jos vadovaujama įstaiga pagal veiklos pobūdį panašesnė į ligoninę nei į pramogų kompleksą. „40 procentų mūsų darbuotojų turi medicininį išsilavinimą - masažuotojai, kineziterapeutai...“ - kalbėjo direktorė. Ji tvirtino, kad reabilituotis į SPA atvyksta žmonės po gydymosi ligoninėse. „Už paslaugas jie susimoka patys. 2020-iasiais neturėjome nė vieno valstybės pavedimo“, - apie bendradarbiavimą su Valstybinėmis ligonių kasomis kalbėjo UAB„Anšilas“ direktorė.
UAB „Anšilas“, valdančios šį SPA, direktorė tikino, kad ji pati Anykščių rajono savivaldybės gydytojai Vaivai Daugelavičienei sakiusi, kad gal SPA reikėtų nepulti vieniems pirmųjų skiepytis. „Gal mes galime palaukti? - klausiau. Man savivaldybės atstovai, atsakė, kad jums reikia skiepytis“, - tikino G.Maumevičiūtė.
Direktorė pripažino, kad ir jai pačiai pasirodė, jog Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriuo sudaryta prioritetinė besiskiepijančių nuo Covid-19 eilė, nėra tobulas.    

Pas Valdą Trinkūną dirba ministrės švogeris

SPA„Vilnius Anykščiai“, kaip ir SPA „Vilnius Druskininkai“ bei SPA „Vilnius“, per kitas bendroves valdo verslininkas Valdas Trinkūnas.
Portalas „Delfi“ praneša, jog socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė yra dirbusi įmonėje „Raminora“, valdančioje „SPA Vilnius Druskininkai“.
„Dabartinis šios įmonės vadovas yra M. Navickienės vyro Mindaugo Navicko brolis Rokas Navickas. „Mažai tikėtina, kad tai yra sutapimai, juo labiau žinant, kad įstaigų vadovai yra atsakingi už sąrašų sudarymą ir išsiaiškinimą, ką ir kur reikia vakcinuoti. Juo labiau kad tai ne pirmas atvejis, kada matome, jog savininkai ar vadovai vienu ar kitu būdu sudalyvauja“, – situaciją komentavo valstiečių atstovas, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Kaltinimus atmeta M. Navickienės atstovas spaudai Tomas Kavaliauskas. Jis „Info TV“ teigė, kad tai yra tik opozicijos išvedžiojimai, neturintys nieko bendro su tiesa. „Ministrė jokiu būdu ar forma nesudarinėja eilės ir nenustato prioritetų. Ką ir kada skiepyti, nustato tik ekstremaliųjų situacijų valdymo komisijos vadovas. M. Navickienė savo veikloje vadovaujasi tik vakarietiškais skaidrumo ir etikos standartais. Todėl tokie niekuo nepagrįsti išvedžiojimai ne tik žeidžia, bet ir skaudina“, – teigė jis“, - rašo portalas „Delfi“ („Žiniasklaida: neveikiančio Anykščių SPA darbuotojai paskiepyti dėl politinių ryšių“).

Rimvydas Valatka: „Eilinė gėda“

Komentarą apie SPA „Vilnius Anykščiai“ darbuotojų skiepijimą „Facebook“-e parašė garsus žurnalistas Rimvydas Valatka.
„Skiepų po blato garbės lentoje - paskui Ūselių šeimyną ir Joniškio Damalaką - įsirėmino ir visi UAB „Vilnius SPA Anykščiai“ darbuotojai bei administracija. Jau visi gydytojai ir slaugytojos paskiepyti, visi seneliai globos namuose ir šiaip namuose su skiepu, kad jų užteko jauniems ir žvaliems uždaryto SPA darbuotojams?
Gali dabar aiškinti, kiek nori ir kaip nori, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrė konservatorė M.Navickienė, dirbusi įmonėje „Raminora“, kuriai priklauso „SPA Vilnius Druskininkai“, niekaip su tuo nesusijusi. Linkęs tikėti, kad tikrai nesusijusi, nors šios įmonės vadovas lyg tyčia yra ministrės vyro Mindaugo brolis R.Navickas.
Tačiau kiek žmonių tuo patikės?
Čia ne ministrės spaudos atstovo ašarėlių reikia, o būtina konkrečiai įvardyti, kaip, kodėl ir dėl kurių konkrečiai pareigūnų vakcina po blato atiteko tiems, kuriems dar reikėjo gerokai palaukti iki skiepų. Norite to ar ne, bet skiepai po blato realiai yra skiepų vagystė. Eilinė gėda“, - poziciją išdėstė žurnalistas.

Agnė Širinskienė: „Žodis  „niekšybė“ čia per švelnus“...

Seimo narė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovė Agnė Širinskienė „Facebook“-e apie SPA „Vilnius Anykščiai“ kolektyvo skiepus rėžė: „Žodis „niekšybė“ čia per švelnus...“
„Žadėtoji nauja valdžios politinė kultūra ir atsakomybės jausmas dingo drauge su žadėtu 130 kovos su COVID-19 veiksmų planu. Tiksliau, stebint šios valdžios veiksmus, darosi aišku, kad nei to, nei ano nėra ir greičiausiai nebus.  
Socialinių reikalų apsaugos ir darbo ministrė, konservatorė Monika Navickienė, kuri turi rūpintis pačiais pažeidžiamiausiais, panašu, kad tokiais ir pasirūpino.... jei manytume, kad tokiais turime laikyti visus, kurie konservatorių aplinkoje yra giminės ir artimieji. Paskiepyta SPA centro, kuris nevykdo veiklos, bet yra M. Navickienės giminės verslas, darbuotojai. Vakar žiniasklaidoje, bet ne taip plačiai, kaip galėtų, nuskambėjo šis atvejis, kuris papildė kitus neskaidraus skiepijimo proceso atvejus, kai skiepijosi asmenys, susiję su dabar valdžioje esančiais politikais ir jų partijomis.
Kitaip kaip neskaidrus vakcinavimas negali pavadinti to, kai skiepai neprieinami kitoms sanatorijoms bei SPA, tampa prieinamais Anykščiuose įsikūrusiam SPA „Vilnius“, kuris šiuo metu net nevykdo jokios veiklos. Dar daugiau, tai dar vienas nepotizmo atvejis, nes įmonei, kuri valdo šį SPA, vadovauja Monikos Navickienės vyro brolis, o pati ministrė, konservatorė Monika Navickienė praeityje taip pat yra čia dirbusi./.../
Ministrės atstovas spaudai komentuoja, kad „tai tik opozicijos išvedžiojimai ir nieko bendra su tiesa neturi“. Ministrė pati net nekomentuoja situacijos. Štai jums ir konservatorių požiūris į skaidrumą ir į visuomenę... Galų gale, jeigu dabar daužomasi į krūtinę ir sakoma, kad tai, kas įvyko SPA, nieko bendra neturi su tiesa, tai ir pats neveikiantis SPA net neturėjo moralinės teisės šiuo sunkiu metu pretenduoti į skiepus, bet kažkodėl paslaptingai būtent šiam SPA Anykščiuose pasisekė pirmiausia“, - „Facebook“-e parašė A.Širinskienė.

Pradėti skiepyti „eiliniai žmonės“

Priminsime, jog sausio 13-ąją paskiepyti 59 SPA „Vilnius Anykščiai“ darbuotojai, arba visi, kurie skiepo pageidavo.  Iš viso iki šiol paskiepyti 747 anykštėnai - sveikatos priežiūros įstaigų bei socialiniai darbuotojai, slaugos ligoniai, senelių bei socialinių globos namų gyventojai.
Anykščių rajono vicemeras, Ekstremaliųjų situacijų valdymo komisijos Operacijų vadovas Dainius Žiogelis „Anykštai“ sakė, jog paskiepyta ir 18 „eilinių“ Anykščių rajono gyventojų, kuriems pagal prioritetinį sąrašą atėjo eilė. Kada Anykščius pasieks nauja vakcinų nuo Covid-19 partija, praėjusį ketvirtadienį nebuvo žinoma.  
 
Bent advokatas nesiskiepijo

Anykščių rajono savivaldybės administracija bei SPA „Vilnius Anykščiai“ naudojasi to paties advokato Justo Vilio paslaugomis. Atstovavimui kai kuriose bylose Anykščių rajono savivaldybė samdo minėtą advokatą, o SPA „Vilnius Anykščiai“ J.Vilio mobilųjį telefoną skelbia savo oficialioje internetinėje svetainėje šalia kitų darbuotojų kontaktų.  
SPA advokatas, „Anykštos“ paklaustas, ar pasinaudojęs proga pasiskiepyti nuo Covid-19, teigė, kad ne tik nesiskiepijo, bet ir kvietimo skiepytis nesulaukė.  

Išplatino pranešimą spaudai

Sausio 22-ąją SPA „Vilnius Anykščiai“, reaguodama į situaciją, išplatino pranešimą spaudai. Jame rašoma:
„Praėjusią savaitę dalis „SPA Vilnius Anykščiai“, veikiančios pagal asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją, darbuotojų buvo paskiepyti vakcina nuo COVID-19. Žiniasklaidoje kilus abejonėms dėl darbuotojų skiepijimo ir įstaigai nepelnytai tapus politikų ginčų įrankiu, „SPA VILNIUS Anykščiai“ direktorė Giedrė Maumevičiūtė paaiškina, kaip ir kieno sprendimais remiantis tai buvo padaryta:
„Praėjusią savaitę gavome Anykščių rajono savivaldybės prašymą pateikti sąrašą visų įmonės darbuotojų, kurie sutiktų skiepytis. Kelis kartus teiravomės savivaldybės atstovų, ar tikrai patenkame tarp skiepijamų prioriteto tvarka, bet buvome patikinti, kad atėjo mūsų, kaip įstaigos, eilė darbuotojų vakcinavimui.
Kaip buvome prašyti, pateikėme visų sutikusių skiepytis darbuotojų sąrašą, sudarytą pirmenybės tvarka: nuo daugiausia galimo sąlyčio su klientais turinčių iki administracijos darbuotojų. Pateiktoje sąrašo formoje patys papildomai nurodėme, kurie darbuotojai dirba administracijoje, taip sudarydami galimybę specialistams įvertinti, kurie iš jų tikrai turi būti skiepijami. Savivaldybės kvietimą vakcinuotis gavo visi tame sąraše esantys darbuotojai.
Esame socialiai atsakinga ir nepriekaištingą reputaciją sauganti bendrovė, todėl itin atidžiai laikomės atitikties teisės aktams. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys žiniasklaidai patvirtino, kad SPA VILNIUS Anykščiai turi sveikatos priežiūros veiklos licenciją, todėl nuo koronaviruso (COVID-19) paskiepijus jos darbuotojus pažeidimų nepadaryta.
Gavę savivaldybės kvietimą skiepytis negalėjome atsisakyti, nes, pasibaigus pandeminei situacijai, atnaujinsime veiklą, todėl turime užtikrinti savo darbuotojų bei klientų saugumą.
Reaguodami į politines šio klausimo interpretacijas, norime pabrėžti, kad esame niekaip su politika nesusijęs verslas, skaidriai ir atvirai veikianti įmonė, savo veikloje besivadovaujanti vertybėmis.
Matome, kad verta atkreipti dėmesį ir į tai, jog sprendimus dėl skiepijimo priima ne Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kurios dabartinė ministrė įmonėje UAB „Raminora“, valdančioje SPA VILNIUS Druskininkuose, dirbo prieš keliolika metų. UAB „Raminora“ ne tik kad veiklą vykdo kitame mieste, bet yra ir atskira įmonė, su kuria dalijamės prekės ženklą SPA VILNIUS.
Reziumuodami norime pabrėžti, kad nedarėme jokių veiksmų siekdami prioriteto tvarka paskiepyti savo darbuotojus, o net priešingai – kėlėme abejones, ar tikrai jau turime tai daryti, detaliai aiškinomės, ką turėtume įtraukti į sąrašus, nurodėme juose papildomą informaciją ir laikėmės visų iš procesą valdančių institucijų gautų nurodymų /.../.
Nuoširdžiai tikime, kad tiek Anykščių, tiek visos kitos savivaldybės vakcinavimo procesą vykdo pagal numatytus įstatymus ir tvarkas, o įstaigos, gaunančios kvietimus pateikti sąrašus, tai atlieka sąžiningai, savalaikiai ir skaidriai, kaip tai padarėme ir mes, suprasdami vykdomo proceso svarbą visuomenei,“ – sako „SPA Vilnius Anykščiai“ direktorė Giedrė Maumevičiūtė“.

Visai atskira įmonė...

SPA „Vilnius Anykščiai“ valdo UAB „Anšilas“.  Bent jau prieš kurį laiką beveik visas UAB „Anšilas“ akcijas kontroliavo UAB „Raminora“. Po pranešimu spaudai pridėtas kontaktinio asmens telefonas.  
Paskambinus nurodytam asmeniui - Laurai Grigaliūnaitei - ir paklausus, kas gi yra UAB „Anšilas“ savininkas, ji paprašė klausimą pateikti raštu... Beje nurodoma, kad „šį pranešimą spaudai per „BNS Spaudos centrą“ Jums siunčia Laura Grigaliūnaitė, UAB RAMINORA“.
Taigi, SPA „Vilnius Anykščiai“ interesams, regis, atstovauja UAB „Raminora“, kuri, anot pranešimo spaudai, ne tik kad veiklą vykdo kitame mieste, bet yra ir atskira įmonė“.
Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos (LRKM) internetiniame puslapyje skelbiama, kad UAB „Anšilas“ turi ir 64,39 proc. UAB „Atvirai“ akcijų. UAB „Atvirai“ valdo laikraštį „Šilelis“ bei „Nykščių“ radiją ir tokio pat pavadinimo portalą.  LRKM internetinaime puslapyje nurodyta, kad 99,5 proc. UAB „Anšilas“ akcijų valdo UAB „Raminora“ .

 

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Tai va

  Nuoroda

  Pagaliau paaiškėjo skandalo esmė: spa valdo "Anykštos" konkurento laikraščio "šilelio" akcijas.

  Prieš mėnesį
 • medikė

  Nuoroda

  Audra vandens stiklinėje, o kai pradeda kaltinti tokie žmonės, kaip Širinskienė, tada viskas aišku, kad dirbtinis skandalas užsakytas greičiausiai to paties Karbauskio.

  Prieš mėnesį
 • Upė

  atsakymas į: medikė Nuoroda

  Tokia tu ir medikė...nereikia cia lia lia...

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  Nuoroda

  Prieš skiepijantis išklausykite.
  https://www.youtube.com/watch?v=jm_4G5s0qJs&t=152s

  Prieš mėnesį
 • Marija

  Nuoroda

  Per daug purvo pilama.Jau atsibodo ta istorija.

  Prieš mėnesį
 • manau

  Nuoroda

  kad sliepijimosi skandale kalčiausa Daugelavičienė ir kąji ten ir veikia savivaldybėj,visai be kompetencijos,nesugebėjo dirbti gydytoja,tai giminaičiai priglaudė,kad šeima nebadautų,o dėl SPA-tinka-,,duoda imk'

  Prieš mėnesį
 • neskanu žiauriai

  Nuoroda

  Jeigu SPA dirba medikai tai kodėl per karantiną nepriima ligonių.,kam tuščios patalpos ,bet jeigu personalas pasiskiepijo tai prie ko ir vadovas įtrauktas į sąrašą. (ar medikė) Niekas netiki ir reikia išsiaiškinti iki pabaigos,kas pasiūlė jiems skiepytis tai atsisveikinti su pareigomis,o kitaip niekad nesibaigs blatai.. Manau,kad kažkam gėda didžiulė nors SPA darbuotojai nekalti "duoda imk."

  Prieš mėnesį
 • Janina

  atsakymas į: neskanu žiauriai Nuoroda

  Pasitikrink pas Gustą, kokie čia blatai? Paskiepijo pagal ministro sudarytą grafiką ir tiek žinių. Blatas būtų, jeigu skiepiję būtų pavyzdžiui konservatorius ar dar kažką, kam nepriklauso.Eilinis burbulas besmegeniams.

  Prieš mėnesį
 • Be be be...

  Nuoroda

  Audra stiklinėje vandens! Eilinė muilo opera. Belieka Valatką su Širinskiene ir užšaldyti gemalo stadijoje ! :)

  Prieš mėnesį
 • Oho

  atsakymas į: Be be be... Nuoroda

  Oho kiek uztarančiujų...,čia matyt is savivaldybes arba is SPA centro...,Gėda...

  Prieš mėnesį