Orai

Ar per karantiną buvote išvažiavęs iš savo savivaldybės teritorijos?

Dienos anekdotas

Skambutis į duris. Jas atidaro mergina.
- Laba diena. Aš jūsų kaimynas, - prisistato už durų stovintis vyriškis.
- Iš viršaus ar apačios?
- Ką, taip iš karto, be ceremonijų???

Komentaras

Jauna šeima:„Šaunuolis. Mums neįdomu ką galvoja architektų klanai. Mums neįdomu politika, nes konservatorius meras prižadėjo, kad bus naujas daugiabutis, tai dabar visi jo priešai stengiasi, kad jo nebūtų. Mums reikia naujų butų ir taškas."

Skaityti komentarus (1)
Vaido Pupelio nuotrauka

"Anykštos" feisbuko paskyroje užsimezgė rimta diskusija apie tai, ar ant Laimės žiburio reikia įrengti šviečiantį žibintą. Tokią mintį prieš penkerius metus buvo iškėlę Anykščių rajono savivaldybės vadovai.

Į diskusiją įsitraukė ir žinomi anykštėnai.
"Ant šios kalvos kadaise kūrė poetas, vyskupas Antanas Baranauskas, plačiai atsiveriančiomis Anykščių apylinkėmis gėrėjosi ir rašytojas Antanas Žukauskas – Vienuolis. Tad gal ir mes visi galime nuo Laimės žiburio gėrėtis Anykščių apylinkėmis. Žibintas šviečia... Kur šviesa, ten nebus tamsos. Aš už šviesą", - pasisakė Anykščių L. ir S.Didžiulių viešosios bibliotekos darbuotoja Audronė Berezauskienė.
"Būtinai reikia, nes tuo paminklų ir garsūs Anykščiai ir labai siejasi su Biliūno kūryba.Tik prieš tai būtina padaryti paminklą matomų, turiu omeny medžius kurie užstoja.Bendrai būtina atskleist visą tai kas gardiną ANYKŠČIUS.Sėkmės", - rašė menininkas Romualdas Inčirauskas.
"Dirbtinis objektų apšvietimas atima iš mūsų didingą turtą: žvaigždėtą dangų. Jau dabar dėl esamos šviesos taršos tegalime matyti tik ryškiausias žvaigždes. Dirbtinė šviesa kenkia kitoms gyvybės rūšims, su kuriomis mes gyvename šiame krašte: evoliucijos eigoje visi gyvi organizmai prisitaikė gyventi pagal natūralų šviesos ir tamsos kaitos ritmą, kuris reguliuoja gyvųjų organizmų fiziologinius procesus. Todėl gyvenimas nuolatinėje šviesoje neišvengiamai keičia gyvūnų įpročius ir sukelia sveikatos sutrikimus. Pvz.: dirbtinė šviesa keičia vabzdžių ir migruojančių paukščių elgseną, medžių sprogimo laiką, kelia grėsmę augalų apldulkinimui. Šviesai ypač jautrus ir žmogaus miegą stimuliuojantis hormonas melatoninas. Šviesa miego metu neigiamai veikia žmonių sveikatą: sukelia galvos skausmą, nuovargį, nervingumo padidėjimą. Bet jei žmogus dar gali pasislėpti nuo šviesos taršos užuolaidomis ar raiščiais ant akių, kad išsimiegotų, tai gyvūnai tokių galimybių prisitaikyti neturi. Visame pasaulyje katastrofiškai irstant ekosistemoms ir nykstant gyvajai gamtai, gal būt mes galėtume išmokti būti jautresni ne tik savo poreikiams?", - klausė viena iš Miško festivalio organizatorių Simona Vaitkutė.

 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Simonai

  Nuoroda

  Turėt nuomonę gerai ,bet nebandyt “ mokyt “ gyventojų .Tai prieš neonines lempas pradėkite kovot tokiam Vilniuj .? Ten uzteršta tikrai ,o Anykščiai ir taip tamsūs .Jūs miške tikrai turit neužterštą dangų ,o mes ,nuo senų laiku atsimenam šcpviečiantį Laimes Źiburį ,todel palaikau paminklą su źiburiu - Anykščių paźiba .Su saules energija apšviest ,bus gražu .

  Prieš 6 dienas
 • Brolis

  Nuoroda

  Taigi ten nubaladokit centro ekraną, jis vis vien be naudos kiauras paras šviečia be reikalo centre.

  Prieš savaitę
 • Na taip

  Nuoroda

  Pagalvot vertėtų gal atsinaujinančiu šaltiniu, įkraunamu saulės energijos baterija apšviest. Ir ne tik ant Biliūno kalno !!! Apgenėti kaštoną, apšviesti prie JUNOS, - ir buvusi knygyo !!!! Labai gražus bet užmirštas "ant aukšo stataus kalno"

  Prieš savaitę
 • Vietinis

  Nuoroda

  Reikia...

  Prieš savaitę
 • galima

  Nuoroda

  galima ne kasdien uždegti 'laimės žiburį", o tam tikromis progomis. dėl papildomos "lempikės", ekologijos tikrai nesutrikdysim.

  Prieš savaitę
 • Na taip

  atsakymas į: galima Nuoroda

  Visiškai pritariu

  Prieš savaitę
 • Nesuprata

  Nuoroda

  Iš vis ,kam šovė į galvą atgabenti rašytojo kūna ir užbaladoti į tokią aukštybę, o ne palaidoti Niuronių kapeliuose.Ar jam ten gerai abejotina.

  Prieš savaitę
 • Laimės

  Nuoroda

  Žyburis tai išsilavinimas nuo ponų ir buožiu, prie ko čia tas kalnas ir rašytojo kapas

  Prieš savaitę
 • OO

  atsakymas į: Laimės Nuoroda

  Kokiais penkiasdešimtais toks mastymas suprantamas bet šiai dienai-patyliu,ponas tai kreipinio forma, na o buože- žemdirbys,kas nuo ko laisvinosi?

  Prieš savaitę
 • Aldona

  Nuoroda

  jeigu neapgauna atmintis ,seniai virsuje ,kur apvalios angos ,buvo sviesos spinduliai , gal seni anykstenai prisimins.

  Prieš savaitę
Įkelti daugiau