Ar savo noru nešiosite veido kaukę?

Dienos anekdotas

Okulisto priimamąjame:
- Sakykite, o kaip jūs iki čia atėjote?

Komentaras

...gal užteks...:„Kai daug kur ir ką rėmė,kai tikrai buvo atsidavęs savo gimtajam miesteliui a.a V.Galvonas-visų mėgiamas,laukiamas,gerbiamas...visųr buvo kviečiamas,o jis visada aukojo(iš savo kišenės),per daug nesismulkino ir išlikdavo orus.Štai šį žmogų REIKIA ĮAMŽINTI JO GIMTAJAME MIESTELYJE! Gal laikas nebekaišioti partijų,nes jos čia visai nereikalingos,o REIKALINGAS SUPRATIMAS,BLAIVUS PROTAS ir LOGIŠKUMAS!Lai anykštėnai drąsiai reiškia savo nuomonę ir nebūna abejingi neišmanėlių susireikšminusių sprendimams!Gal užteks pasyviai stebėti,tylėti,o paskui kažką keiksnoti už netikusius sprendimus?Su didele pagarba lai gerb.a.a.Landsbergienės atminimą įprasmina Vilnius,kur ji daug metų koncertavo,užsiėmė aktyvia veikla ir TEN buvo pripažinta-tai būtų teisingiau"

Skaityti komentarus (4)

Manot, šiandien Kęstutį Tubį pulsiu? Nesulauksit! Kritikuosiu tada, kai jis vėl tvirtai atsistos ant kojų, kai vėl valdys rajoną, kai vėl priiminės sprendimus. Jeigu kada nors jis dar rajoną valdys...

Esu įsitikinęs, kad K.Tubio perrinkimas meru antrai kadencijai būtų visų Anykščių nelaimė. Sakot, žurnalistas neturėtų būti angažuotas? Sorry, aš taip pat žmogus. Man kartais taip pat būna šalta, sūru ir pikta... Kartais aš net tą debilišką ,,sorry“ parašau, nors man pačiam šis žodis skamba kaip keiksmažodis...

 

K.Tubį sulaikė. Mandra formuluotė - ,,prekyba poveikiu“ - verčiama į žmonių kalbą reiškia elementarų, vulgarų kyšininkavimą. Ir ši dėmė užtėkšta ne ant kokio verslininko ar menininko džemperio, o ant buvusio statutinio pareigūno munduro. Sąžiningumas, tvarka, vagių gaudymas buvo itin mėgstamas ir pagrindinis K.Tubio ,,arkliukas“. Dabar šis ,,arkliukas“ purvinas...

Visi Lietuvos politikų sulaikymai su įkalčiais iki šiol baigėsi ... šnipštu. Praktiškai visi sulaikytieji išsilaižė žaizdas ir grįžo ten, kur buvo. Gal tik Eligijaus Masiulio atvejis - maloni išimtis. Jis vis dar nenuteistas, bet seniai jau nebe politikas. Šiaip sau niekas dabar E.Masiulis.

Dažnai žmonės tampa Šiaip Sau Niekuo... Prasigeria, ,,prasinarkašina“... Natūralu, kad virš politikų kabo tas pats, tik didesnis bendaržmogiškasis Damoklo kardas. Esi moralinis degradas - jukš iš viešojo gyvenimo. Tačiau kriminalizuotose istorijose neturėtų būti jokių alternatyvų. Kaltas - sėdi, nekaltas - taip pat sėdi, bet minkštai, šiltai, jaukiai.

Dabartinė mūsų teisinė sistema ar politikams taikoma metodika, regis, yra vientisas griovimo, pasitikėjimo naikinimo mechanizmas. Politikai nepasitiki STT, rinkėjai nepasitiki STT ir politikais.

Sakot, rinkėjai pasitiki STT? Tačiau kaip tada paaiškinti, jog 2015-aisiais po sulaikymo ir kelis mėnesius trukusio ikirinkiminio skandalo Dalia Štraupaitė buvo išrinkta Visagino mere?

Teisiniai nušalinto Anykščių mero procesai iki rinkimų nesibaigs, K.Tubis dalyvaus tiesioginiuose rajono mero rinkimuose būdamas įtariamas apysunkio nusikaltimo padarymu. Laimėti jam šiuos rinkimus dabar jau tikrai sunku. Manau, net ir nebeįmanoma. Bet ką aš žinau... D.Štraupaitė juk rinkimus Visagine laimėjo...

Prieš tai rašiau, kad bijojau, jog K.Tubis bus išrinktas antrai kadencijai. Tad dabar lyg ir turėčiau džiaugtis. Bet mano nuotaikos - kaip Knysliuko, į parduotuvę grąžinusio balionėlius? Kai pardavėja jo paklausė, kodėl grąžinąs balionėlius, Knysliukas atsakė: ,,nedžiugina". Tad va ir manęs šis skandalas nedžiugina. Vienas dalykas laimėti rinkimus rinkėjams įrodžius, kad tu ar tavo mėgstamas kandidatas yra gėris, kitas dalykas - pergalė kito suniokojimo kaina.

Sakysit, pats K.Tubis kaltas, pats ėmė pinigus. Sutinku. Bet jeigu ėmė... O jei neėmė? Teisingumą neva vykdo teismai, bet žmonės žmones nuteisia gerokai anksčiau ir gerokai griežčiau nei teismas, paskelbęs sprendimą.

K.Tubio istorijoje matau kelis esminius niuansus - jei jis pralaimės rinkimus, o paskui bus išteisintas, nusišauti turės sankcijas jam sulaikyti davęs pareigūnas. Dar blogiau jei dabartinis meras laimės rinkimus ir po to bus nuteistas. Tokiu atveju, kolegos rinkėjai, išsišaudyti turėsite jūs, visi iki vieno. Kas už įtariamuoju tapusį merą balsuos? Tie, kurie netiki, jog jis kaltas, taigi nepasitiki šalies teisine sistema, arba tie, kuriems viskas ,,dzin“. Sutikit, kad nepasitikėjimas sistema arba abejingumas nėra patys geriausi argumentai valdžios rinkimuose.

STT ir K.Tubio istorijos moralas labai tinka ir jam pačiam - meras nepamatuotai drąsiai kitiems kabino vagių ir aferistų etiketes, o čiukčių liaudies išmintis sako - neklijuok etikėtės kitam, nes tuščias butelis grįš bumerangu.

K.Tubio skandalas akivaizdžiai yra nenaudingas vicemerui, kandidatui į merus, konservatoriui Sigučiui Obelevičiui, nors įtariu - jis galvoja, kad naudingas. ,,Švarus“ K.Tubis turėjo geriausius šansus laimėti tiesioginius mero rinkimus. Tokiu atveju, pirmasis kvietimo į koaliciją iš K.Tubio būtų sulaukęs S.Obelevičius. Po skandalo dabartiniam merui laimėti rinkimus lieka mažai šansų, tokio pat dydžio ir S.Obelevičiaus galimybės išsaugoti vicemero portfelį. Ar dėl to, kad K.Tubis nušalintas, S.Obelevičius prie mero posto nors kiek pats priartėjo - labai abejočiau... Bent jau argumento, išskyrus - ,,vienu žaidėju mažiau“, nesugalvoju.

Pagal apklausų atlikėjų formuluotę - ,,jei rinkimai vyktų kitą sekmadienį“ - drąsiai sakyčiau, kad liberalai, socdemai ir ,,valstiečiai“ be vargo suformuotų Tarybos daugumą, o meru būtų išrinktas kažkurios iš šių partijų vedlys. Kuris nežinau - iki artimausio sekmadienio dar beveik para.

O iki rinkimų dar ne vienas sekmadienis. Per mėnesį galime ne tik naujo STT desanto, bet ir rusų desanto ar žaliųjų žmogeliukų sulaukti.

P.s. Kalbos apie nusišovimą yra tik pavargusio autoriaus nesveikos fantazijos, darbo vėlų vakarą pasekmė...       

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Ui

  Nuoroda

  Faina skaityti.

  Prieš metus
 • Tinkamiausias Tubis

  Nuoroda

  Vidmantai , jei Tubis nelaime būtu ,pagal tavo triedalus ,tai Vaiginas būtu katastrofa ! O visi kiti ,tuščia vieta .

  Prieš metus
 • Nuomonė

  atsakymas į: Tinkamiausias Tubis Nuoroda

  Gerb.Vaiginas - jokia katastrofa.Tiesiog išstumtas Tubio. Pamatysit, kad po kiek laiko paaiškės, kad naujas ligoninės vadovas, ne šiaip atsirado. Pasidomėkit, kaip greit tapo Anykščių komunalinio ūkio vadovu Linas Pravilionis, kuris yra Kazio Morkūno žentas.Abu šie vyrai yra Tubio rinkimų sąraše. Šapoka buvo atleistas.Viskas vyksta, kaip sovietmečiu,kas tos partijos, tas įdarbintas.

  Prieš metus
 • Pagarba nuomonei

  atsakymas į: Nuomonė Nuoroda

  Negi tu esi tokia jau šlapia višta su gaidžio smegenimis, kad niekaip nesuvoki, kad tavo mielas Vaiginas iš ligoninės direktorių atleistas pasibaigus ko kadencijai? O į tas pačias pareigas konkurso pirmą kartą nelaimėjo, nes buvo taip prastai pasiruošęs, kad nesurinko net minimumo balų. Gi iš antrojo konkurso tavo gerbiamas Dalis slabakiškai pabėgo. Dyzertyravo. Strusino... Ar dabar jau tau aiškiau?

  Prieš metus
 • idomus sutapimas

  atsakymas į: Pagarba nuomonei Nuoroda

  D.Vaiginas konkurse dalyvavo vienas - nepateko nes surinko tik 4,6 konkursinio balo..
  A.Gervinskas taip pat konkurse dalyvavo vienas - pateko ir buvo paskirtas Vandenų direktoriumi..
  Įdomu tik, kodėl Anykščių r. savivaldybė slepia kiek gi A.Gervinskas surinko konkursinio balo ?

  Prieš metus
 • Nelaimė

  atsakymas į: Tinkamiausias Tubis Nuoroda

  tokie komentatoriai, kurie sugebat tik mėšlais drabstytis.Jokios kultūros net tekste.

  Prieš metus
 • Kvarcinis smelis

  Nuoroda

  Kokia Teise buvo leista statybas ant gamtos ištekliu ? Čia valstybine nuosavybe ,o kvarcinis smelis - tautos turtai .Kas leidima dave statyboms ? Labai Idomu .

  Prieš metus
 • LS

  atsakymas į: Kvarcinis smelis Nuoroda

  Finansų ekspertas pataria: „Uždirbk pinigų visais įmanomais būdais, netgi sąžiningai, jeigu nemoki kitaip.“

  Prieš metus
 • Kvarcinis smelis

  Nuoroda

  Kokia Teise buvo leista statybas ant gamtos ištekliu ? Čia valstybine nuosavybe ,o kvarcinis smelis - tautos turtai .Kas leidima dave statyboms ? Labai Idomu .

  Prieš metus
 • Ats

  atsakymas į: Kvarcinis smelis Nuoroda

  valstiečių valdoma AM prie LRV

  Prieš metus
Įkelti daugiau