Orai

Kas turėtų tapti populiariausia 2021-ųjų metų Anykščių slaugytoja?

Dienos anekdotas

– Nustok man rodyti liežuvį, nes susirgsi!
– Kuo galiu susirgti rodydamas liežuvį?
– Žandikaulio ir nosies lūžiu bei hematomomis po abiem akim!

Komentaras

Taigi:„Gyvename laikais, kai protingi žmonės laikomi kvailiais, kvailiai laikomi protingais, sveiki žmonės laikomi ligoniais, ligoniai laikomi sveikais. Turi būtinai sirgti, į oganizmą leistis nuodus, po 2-3 dozes į metus, tik tada būsi laikomas sveiku. O tas žmogus, kuris turi gerą imuninę sistemą, daug metų nesirgo peršalimo ligomis, laikomas ligoniu ir pavojingu, nes jis nenori dalyvauti eksperimentinių vakcinų išbandyme, klauso specialistų, kurie daug metų tiria koronavirusus ir perspėja, jog vakcinos yra rizika žmogaus imuninei sistemai ir jokios naudos, nes pasiskiepiję taip pat bus viruso nešiotojai ir taip pat sirgs, todėl jie niekuo nesiskirs nuo nepasiskiepijusių, todėl privalės elgtis taip pat.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymą vertinu kaip fašizmą. Įdomu tik ar į valdžią išrinkti yra visiškai kvaili, jog nesuvokia, kad tokie siūlymai yra nusikalstami, pažeidžia ne tik Lietuvos Respublikos Konstitucijos straipsnius, bet ir tarptautinės teisės dokumentus, Europos Tarybos rezoliuciją, ar yra tokie tikri, kad jų šeimininkas yra galingas ir toks bus visada, todėl už tai ateityje jiems nereikės atsakyti. Pritariantiems fašizmui, reikėtų nors kažkiek įjungti savo smegenis, ir pagavoti, kad po vieno idiotizmo gali sekti kitas idiotizmas, kuris gali ir juos skaudžiai paliesti.
Lietuvą seniai valdo ne protas, išmintis, dirbantis dėl valstybės ir jos gyventojų, bet gudrumas, savanaudiškumas, kai dirbama dėl savęs, partinių gaujų ir narių naudos. Toks yra rinkėjų pasirinkimas. Ypač tai gerai matoma šioje kadencijoje. Uždarius Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, ir net visą Vyriausybę, niekas jų nepasigestų, galbūt net nauda būtų – būtų sutaupyta daug milijonų."

Skaityti komentarus (4)
Ši plokštelė eksponuojama JAV Čikagos miesto Balzeko lietuvių kultūros muziejuje.

Kauno technologijos universiteto profesorius, muzikologas Darius Kučinskas JAV Čikagos mieste, Balzeko lietuvių kultūros muziejuje aptiko unikalų eksponatą – daugiau kaip prieš 100 metų išleistą  šelakinę plokštelę, kurioje įrašytas muzikinis kūrinys „Anykščių merginos“.

 Prof. D.Kučinskas „Anykštai“ sakė, kad plokštelėje įrašyto muzikinio kūrinio pats dar nesiklausęs ir sakė pasidomėsiąs, ar tokios plokštelės kartais neturi ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.
Kūrinį „Anykščių merginos“ daugiau nei prieš 100 metų įrašė „F.Yotko Orkestra“. Ant kūrinio skelbiama, kad tai polkos stiliaus muzikinis kūrinys. Pasak prof. D.Kučinsko, neabejotinai tai yra Čikagoje gyvenusio lietuvio kūrinys.
Kadangi pirmaisiais praėjusio amžiaus dešimtmečiais buvo šelakinės plokštelės, su šių laikų patefonais kūrinį „Anykščių merginos“ pasiklausyti būtų sudėtinga. Anykščių muzikos mokyklos mokytojai Irutei Meldaikienei prof. D.Kučinskas pažadėjo kūrinį iš plokštelės perrašyti į įprastą garso laikmeną.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • muzikantui

  Nuoroda

  plokstele galima paklausyti www akdm.lt

  Prieš 2 metų
 • Muzikas

  Nuoroda

  Tai kaip ta plokstele galima paklausyti?

  Prieš 2 metų
 • Skaitytojas

  Nuoroda

  Gal pamirsote kad ka tik rasete apie ta plokstele ...komentaruose buvo rasoma kad tokia plokstele yra ir Anyksciu dailes mokyklos muziejuje

  Prieš 2 metų