Lapkričio 9 d. vakarą anykštėnus pakvietėme susitikti su Lietuvoje žinomu verslininku Ignu Staškevičiumi. Dauguma jį pažįstame kaip verslo pasaulio atstovą, atvedusį į Lietuvą didžiuosius prekybos tinklus, kaip maratono bėgimo entuziastą, bet mūsų susitikimo tikslas buvo susipažinti su svečio parašytomis knygomis. Per pastaruosius trejus metus I. Staškevičius išleido tris pokalbių žanro knygas: „Gyvenimas jų žodžiais“ (2020 m.), „Pasaulis jų akimis“ (2021 m.) ir „Laiko juosta jų žvilgsniais“ (2022 m.).
Esame dėkingi anykštėnui Tomui Ivanauskui, kuris pasiūlė mums šią pažintį, parengė svečiui įdomių klausimų, parūpino, kad visi norintieji galėtų renginio metu įsigyti knygas ir čia pat jas papuošti autoriaus autografu.
Paklaustas, kodėl savo knygas rašo publicistiniu žanru, imdamas interviu iš labai žinomų, daug savo srityse pasiekusių žmonių, I. Staškevičius atsakė, kad praktiškai iš savanaudiškų paskatų, nes jam įdomu ir malonu kalbinti mokslininkus, mąstytojus, kūrėjus, kurie sukaupė patirties, įgalinančios pažvelgti į pasaulį skvarbiau, nei esame įpratę. Kaip autorius vienoje iš knygos pratarmių rašo, kad nėra patogu brukti savo knygas, bet jose glūdi lobynas, kuriuo smagu dalintis, nes pokalbiuose dominuoja pašnekovų išmintis.
Beje, juokaudami bibliotekos svečią mes pristatėme kaip anykštėną. Prieš renginį paklaustas, ar galim taip pažaisti, neprieštaravo. Žinoma Antikinės kultūros skleidėja, humanitarinių mokslų daktarė Dalia Dilytė, gimusi Svėdasų valsčiuje, Kraštų kaime yra Igno Staškevičiaus mama. Knygoje „Laiko juosta jų žvilgsniais“ sūnus kalbina mamą, supažindindamas skaitytojus su Antikos paslaptimis ir išmintimi, jos svarba žmogaus pasaulėžiūroje.
Knygas leidžia leidykla „Sofoklis“, kurią ir įkūrė verslininkas. T. Ivanauskas klausė, ar toks pavadinimas yra siejamas su Antika, tai svečias atsakė, kad tikrai ne, tiesiog tegu tai bus Sofoklis nuo žodžio sofa, ant kurios sėdi ir skaitai knygą.
Susirinkusieji išpirko visas knygas, rikiavosi į eilutę autografui, dėkojo svečiui už skirtą laiką. Malonu, kad į susitikimą atėjo ir Rotary klubo nariai (bibliotekoje yra Rotary klubo dovanotų knygų lentyna) ir nupirko bibliotekai tris knygas, tad anykštėnai jau netrukus galės jas skaityti.
Jau baigiama ir ketvirtoji I. Staškevičiaus knyga, kuri vadinsis „Begalybė jų mintimis“.
Judita Skačkauskienė,
Vartotojų aptarnavimo ir informacijos skyriaus bibliotekininkė
Visiem rašantiems sąžiningiems maximos gerbėjams, norėčiau paklausti ar jums nesisapnuoja 54 žuvę maximos pirkėjai Rygoje, ir maximos atstovų melas, kad jiems nepriklauso šis pastatatas? Tik po kurio laiko maxima pripažino kad vis dėl to jiems priklauso.
Mano galva svarbu ne tik tai, kad p. Ignas rašo ir išleidžia savo knygas, bet ir pritaria tam kad mūsų rajono mero rašomos ir išleidžiamos knygos būtų platinamos visiems gerai žinomame prekybos tinkle.
Kas skaito ir rašo-tas duonos neprašo….
Vienas iš padoresnių verslininkų, bet greitai perpratę vakarų kapitalizmo esmę, buvę 4 medicinos studentai puolė į pelningą prekybos sritį ir teisės studijas – teko patiems prasiminti takus. Urdžia tebuvo tik 7 parduotuvių Vilniuje nuoma. O dabar …
Šaunuoliai. Garbė žinoti, kad lietuvaičiai padarė verslą, kuris lenkia visokius lidlus, adlus ir garsina Lietuvą aplinkinėse šalyse. Yra kuo didžiuotis.
Kuo tu nori didžiuotis? Kad didžiausias prekybos tinklas, moka mažiausius atlyginimus rinkoje. Skandalai dėl mokęsčių, tiekėjų smaugimas, LEO bajeriai, tai Lietuvos gėda, bet ne pasidižiavimas. Didžiuotis reikia Teltonika, Thermo fisher, Intersurgical, o ne šita nelaime.
Lietuva gyvuos koks talentingų žmonių bus.
Lietuva tikrai gyvuos dėka tokių, kaip Kurlenskis, Mockus, Stašaitis, Romanovas, Numavičius ir dėka kitų liūdnos atminties verslininkų.
Mes palaidojome Lietuvoje smulkų ir vidutinį verslą, dėka Maximos. Ir mums su šita Maximine nelaime reikia toliau gyventi, ir niekas nesistengia jų pažaboti ir apriboti.
Labai girdėtas prorusiškos propagandos naratyvas.
Tai gaunasi kad visa Europa ir civilizuotas pasaulis yra prorusiškas, kuris įstatymais riboja tokių PC plėtrą, draudžia monstrus statyti miestų centruose, riboja užimama rinkos dalį, riboja darbo laiką. Tik kažkodėl tai nedraudžiama Rusijoje ir Lietuvoje. Gal susimąstyk
Kaip seniai tai buvo, net prieš mėnesį…