
Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis vasario 11 dieną pasirašė potvarkį dėl darbo poilsio dieną, kuriuo savo pavaduotoją Dainių Žiogelį pavedė atstovauti Anykščių rajono savivaldybei Lietuvos valstybės atkūrimo dienos renginiuose. Kadangi Vasario 16-oji buvo švenčiama sekmadienį, D. Žiogeliui už darbą poilsio dieną sumokėta dvigubai.
Po viešojoje erdvėje kilusio pasipiktinimo, mero pavaduotojas D. Žiogelis viešai prisipažino, kad toks mero K. Tubio potvarkis atsirado jo iniciatyva ir tai jis pavadino didele savo „moraline klaida“.
Šiam faktui dar nepaaiškėjus, „Anykšta“ teiravosi pašnekovų nuomonės, kaip jie vertina tai, jog poilsio dieną valstybinėje šventėje dalyvavusiam valdžios atstovui buvo mokamas dvigubas atlyginimas.
Keista, kad už pilietiškumo išraišką mokami pinigai

Julius JAKUBĖNAS, Pasaulio anykštėnų kūrybos centro kuratorius:
„Keista, kad už pilietiškumo išraišką kai kurie žmonės gauna pinigus, nes kiekvienas Anykščių rajono gyventojas už tai pinigų negauna. Degalinės operatorius, atėjęs į valstybinę šventę, jis negauna dvigubo atlyginimo už tą dieną, nes tai buvo tiesiog valstybinė šventė. Valstybės tarnautojas yra lygiai toks pats darbuotojas, pilietis. Jo atėjimas į valstybinę šventę, jeigu jis neturi kažkokių papildomų funkcijų tai šventei, nesiskaito kaip darbo diena, manau. Tai yra jo pilietiškumo išraiška.
Pinigus per valstybines šventes gauna tie žmonės, kurie tą dieną dirba darbą, tos šventės turinį organizuoja – tai režisieriai, muzikantai, renginio vedėjai, garso režisieriai, kolektyvų vadovai.
Valdžios atstovų pasisakymai per valstybines šventės nėra privalomi. Tai yra jų savanoriškas indėlis į tą šventę. Prisiminkime, kad nėra kažkokios autorystės valstybinių švenčių. Mes taip paminime savo valstybės istoriją, džiaugiamės įsimintinomis datomis, kurios buvo valstybės proveržis.
Kam reikia mokėti pinigus, kad mes džiaugtumėmės savo valstybės svarbiomis datomis? Čia nesąmonė“.
Valstybinės šventės – ne darbas

Prima PETRYLIENĖ, Anykščių rajono garbės pilietė:
„Tai, aišku, nenormalu, kad valstybinėse šventėse dalyvaujančiam valdininkui, jei tos šventės sutampa su poilsio diena, yra mokama dvigubai. Eiliniams žmonėms taip pat yra poilsio dienos, bet už tai jiems niekas dovanų nedovanoja.
Tie pinigėliai per daug nereikalingai švaistomi. Bet jei taip, tai pinigus reikėtų mokėti visiems, kurie per valstybines šventes dainuoja, jas rengia, o ne taip, kad atėjo, pastovėjo ir jam sumokėjo. Kažkaip niekada nebūdavo tokių dalykų, tuo labiau dabar, kai tie pinigėliai reikalingi krašto gynimui, kariuomenei. Reikia taupyti ir ieškoti, iš kur paimti pinigus.
Reikia, kad į valstybines šventes žmonės ateitų iš idėjos, kad širdy turėtų tą šventę. Čia juk ne darbas, aš net nustebau, kad taip paklausėt“.
Tai nesusiję su jokiais mokėjimais

Arvydas MAČIULIS, buvęs Anykščių rajono savivaldybės tarybos narys:
„Iš karto sakau, kad tai yra nenormalu, kai valstybinėse šventėse dalyvaujančiam valdininkui, jei tos šventės sutampa su poilsio diena, yra mokamas dvigubas atlyginimas. Tai yra pilietiškumo parodymas, o ne kažkoks darbas.
Na kaip už tokį dalyką gali būti mokami pinigai? Aš neįsivaizduoju.
Principas, kaip jau minėjau pradžioje, paprastas: jei žmogus pilietiškas, jis ateis į minėjimą, ir tai nesusiję su jokiais mokėjimais ir paskatinimais“.
Tai nesąmonė ir nenormalu

Stanislovas KRUMPLIAUSKAS, Dusetų Švč. Trejybės parapijos klebonas, kanauninkas, Anykščių rajono garbės pilietis:
„Pirmą kartą apie tai girdžiu, kad valstybinėse šventėse dalyvaujančiam valdininkui, jei tos šventės sutampa su poilsio diena, yra mokamas dvigubas atlyginimas. Tai yra nenormalu, čia nesąmonė kokia. Ar jie mažas algas gauna, kas čia darosi? Nežinau.
Mes valdininkais vadinam. O ką jie valdo? Jie turi būti tarnautojai, tarnauti žmonėms. Užsidėjo karūnas ir dabar nežino, kaip elgtis, išsidirbinėja iš žmonių“.
