Kasdien šimtai automobilių kelyje susiduria su įvairiais techniniais gedimais. Ir nors tai yra dažni atvejai, tikrai ne kiekvienas vairuotojas žinoti, kaip turėtų tinkamai elgtis, jei jo automobilis staiga sugedo.
Jei kelyje sugenda jūsų automobilis, pirmiausia turite užtikrinti savo ir keleivių saugumą. Jei įmanoma, nuvažiuokite į saugią vietą, pavyzdžiui, į kelkraštį, ir įjunkite avarines šviesas. Esant galimybei, likite savo automobilyje, o jei turite išlipti, apsivilkite šviesą atspindinčią liemenę ir stovėkite atokiau nuo kelio, kur būtų saugu.
Sugedus automobiliui, iškvieskite techninę pagalbą pasinaudoję mobiliuoju telefonu arba https://carone.app mobiliąja programėle. Jei turite privalomojo vairuotojo civilinio draudimo plane įtrauktą nemokamą techninės pagalbos paslaugą, būtinai ja pasinaudokite.
Turėtumėte pasirūpinti, kad jūs ir jūsų automobilis būtų gerai matomas kitiems eismo dalyviams. Todėl už automobilio pastatykite įspėjamąjį šviesą atspindintį trikampį – nepaisant to, ar automobilis sugedo šviesiuoju, ar tamsiuoju paros metu.
Kaip suprasti, kad automobilis greitai gali susidurti su gedimu?
Kuomet eksploatuojate savo transporto priemonę, turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kaip automobilis važiuoja ir ar nejaučiate jokių pašalinių garsų ar pasikeitusių eksploatacinių savybių. Pateikiame jums keletą ženklų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:
Vibracija: Jei važiuodami jaučiate pernelyg didelę transporto priemonės vibraciją, tai gali reikšti, kad yra problemų su ratais, padangomis arba varikliu.
Netolygus padangų nusidėvėjimas: Jei pastebėjote netolygų padangų nusidėvėjimą, tai gali reikšti pakabos sistemos arba ratų suvedimo problemą.
Skysčių nuotėkis: Jei po automobiliu pastebėjote skysčių nuotėkį, tai gali reikšti variklio arba transmisijos problemą.
Neįprastas kvapas iš dujų išmetimo vamzdžio: Jei iš išmetimo vamzdžio sklinda benzino ar alyvos kvapas, tai gali reikšti variklio gedimą.
Girgždantys diržai: Jei po variklio dangčiu girdite girgždančius diržus, tai gali reikšti, kad diržas susidėvėjęs arba atsilaisvinęs, o tai gali sukelti rimtas variklio problemas.
Per didelis dūmingumas: Jei pastebite, kad iš išmetimo vamzdžio sklinda pernelyg daug dūmų, tai gali reikšti variklio arba alyvos sistemos problemą.
Būdami atidūs ir žinodami apie minėtus požymius, galite kur kas lengviau išvengti automobilio gedimo kelyje ir užkirsti kelią rimtesniems techniniams gedimams, kurie priešingu atveju pareikalautų nemenkų papildomų išlaidų.
Kokių priemonių imtis siekiant sumažinti galimas rizikas?
Jei dėl savo transporto priemonės gedimo netikėtai įstrigote kelyje, labai svarbu imtis tinkamų priemonių savo saugumui užtikrinti.
Patikrinkite, ar nėra matomų problemų: Prieš kreipdamiesi į techninę pagalbą, apžiūrėkite savo automobilį, ar nėra matomų problemų. Jei pastebėjote nuleistą padangą, patikrinkite, ar turite atsarginę padangą ir įrankius, reikalingus jai pakeisti. Tokiu atveju problemą galėsite pašalinti ir patys.
Pateikite reikiamą informaciją: Jei reikia kviesti techninę pagalbą, šių paslaugų teikėjams būtinai pateikite savo automobilio markę, modelį ir valstybinį numerį, taip pat nurodykite savo tikslią buvimo vietą ir techninės problemos pobūdį. Kuo tiksliau nupasakoję gedimą, padidinsite tikimybę, jog techninės pagalbos specialistai ją pašalins kelyje.
Išlikite ramūs: Stresinėje situacijoje lengva pulti į paniką ir priimti neteisingus sprendimus. Stenkitės išlikti ramūs ir logiškai apgalvokite tolesnius savo veiksmus.
Pagalvokite apie alternatyvias transporto priemones: Jei jūsų automobilis neveikia ir negalite laukti, kol atvyks techninė pagalba, pagalvokite apie alternatyvias transporto priemones, pavyzdžiui, taksi, viešąjį transportą ar kt.
Dažniausiai iškylantys klausimai
Tam, kad būtų paprasčiau įveikti nemalonias ir netikėtas situacijas kelyje, pateikiame atsakymus į vairuotojams dažniausiai iškylančius klausimus.
1. Ką daryti, jei automobilis sugenda greitkelyje?
Jei jūsų automobilis sugenda greitkelyje, svarbiausia užtikrinti visų automobilyje esančių keleivių saugumą. Raskite saugią vietą savo transporto priemonei pastatyti ir įjunkite avarines šviesas arba pastatykite įspėjamąjį ženklą, kad informuotumėte kitus vairuotojus apie susidariusią situaciją.
Rekomenduojama pastatyti automobilį saugesnėje vietoje, kuo toliau nuo pagrindinio kelio. Tačiau jei tokios galimybės nėra, belieka kreiptis į techninės pagalbos specialius, kad transporto priemonė būtų nugabenta į artimiausią autoservisą.
2. Ar galite palikti sugedusį automobilį gatvėje?
Ne, sugedusio automobilio nepatartina palikti gatvėje. Palikus automobilį gatvėje be priežiūros, jis gali sukelti pavojų kitiems vairuotojams, jau nekalbant apie tai, kad tokiu atveju gali padidėti ir vagystės rizika. Be to, kelkraštyje palikti transporto priemonę yra neteisėta. Tai reiškia, kad tokiu atveju jūs galite gauti administracinę baudą.
3. Ar verta kreiptis pagalbos į kitus vairuotojus?
Jei transporto priemonė netikėtai sugenda kelyje, nemaža dalis vairuotojų visų pirma bando kreiptis pagalbos į kitus vairuotojus. Nors tai yra viena iš išeičių, vis dėlto, praktika rodo, kad dažniausiai gedimų pašalinti nepavyksta. Jei tai yra tik nuleista padanga ar išsikrovęs akumuliatorius, pagalbos sulaukti galite, tačiau paprastai tenka kreiptis į techninės pagalbos specialistus.
Nepanikuokite ir elkitės atsakingai
Netikėtas automobilio gedimas kelyje visuomet sukelia labai didelį stresą. Tačiau panika gali nulemti daug netinkamų sprendimų. Todėl pasistenkite nepanikuoti ir elkitės atsakingai. Be to, visuomet reguliariai rūpinkitės savo automobilio technine būkle ir nepamirškite stebėti, ar bėgant laikui nesikeičia jo eksploatacinės savybės. Jei laiku pastebėsite automobilio veikimo pokyčius, galėsite operatyviai išspręsti kylančias problemas, kol jos nenulėmė netikėto gedimo kelyje.
Užsak. Nr. 856