Stipriau paspaudus šaltukui ir iškritus sniegui, reikia pasirūpinti ne tik naminiais, bet ir už lango esančiais gyvūnais.
„Kai žemė pasidengia sniegu, metas lesinti paukščius”, – patarė ekologas, Andrioniškio seniūnijos seniūnas Rolandas Lančickas.
„Žmonės, kurie turi namuose lesyklėles ar turi galimybę jas išsikelti, gali pradėti lesinti paukščius. Tik, kaip ir visi gamtininkai, ornitologai sako, – lesinti reikia tuo, kuo priklauso: vis dar ne visi žino, kad duona, batonas nėra tinkamas maistas paukščiams. Šią informaciją reikia žmonėms skleisti, jiems priminti, kad paukščiai yra visai kitokie gyvūnai nei žmonės! Juos reikia lesinti saulėgrąžomis, kruopomis, grūdais, kurie yra skirti paukščiams”, – sakė R. Lančickas.
Pasak gamtininko, paukščiams tinkamas maistas yra ir lašiniai, tačiau reikia žiūrėti, kad jie nebūtų rūkyti.
kaip miela matyti kai į svečius į Kudirkos gt .užsuka ne tik žvirbliukai su zilutėm ir kitokie maži paukštuka
i,bet ir žalvarnė su geniuku .žalvarnė kažkodėl tai labiau renkasi batoną,o ne lašinukus ar saulėgražas.Nors lašinukai švieži,o saulėgražos negliaudytos.Tai jos pasirinkimas.
Kaip padėti į balkoną priklydusiam ir sužieduotam pašto balandžiui? Duodu saulėgrąžų, kruopų, bet ar jis ištvers žiemos šalčius? Vienas žmogus būtų paėmęs jei būčiau sugavusi. Deja, pagauti man nepavyko, išsprūdo. Ir dabar tik man įėjus į balkoną mane stebi, persukęs galvytę. Labai gaila paukštelio nepratusio gyventi savarankiškai.
visada pasirūpinu mūsų mažaisiais draugais
Turime namie lesyklėlę, o zylutės ir sniegenos ko gero patys gražiausi paukščiai.