Kovo 25 dieną Lietuvoje minimos Gandrinės, arba gandrų parskridimo diena. Į namus grįžta ir Anykščių rajono gandrai – šalia pagrindinės gatvės Kurkliuose savo lizdą jau taiso nacionaliniu paukščiu vadinamas paukštis.
Mūsų šalyje gandrų tankumas yra didžiausias visame jų perėjimo areale. Turimais duomenimis, šiuo metu Lietuvos baltųjų gandrų populiacija siekia 19000-20000 perinčių porų. Daugelyje Europos valstybių baltieji gandrai yra gerokai retesni, ar net nyksta. Kai kuriose šalyse šiuo metu įgyvendinamos rūšies sugrąžinimo programos.
Ir dar Juratei, katra, kaip supratau, ketvirtam aukšti givena, linkiu, kad šitie busilai apšikt. Tadu gal supras, kas tai per padaras. Šiaip tai apmaudu ir pikta, kad žmonės, daugiausia miesčionys, nesupranta realios situacijos su gandrais. Nes čia jau gaunasi kaip su vilkais – visokie saugotojai taip prisaugojo, kad ir medžiotojai nebesusitvarko. Skiemonys tuoj ni vienas avelas nebeliks.
Blagai, grįžta mūsų siaubas, nebėr net kur paskavot na jų.
Siulau , zmones kurie gyvena 5 -me aukste ir turi atvirus balkonus , prinest zagaru ir irengt gandralizdzius , kaip malonu bus ryte prabudus klausytis gandru gagenimo.
Gagena žąsys, ne gandrai.