Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

Kiekvieną vakarą, iš karto po žinių, anykštėnė Onutė įsijungdavo siaubo filmus, kad šiek tiek nusiramintų ir ramiau užmigtų.

Komentaras

Alio:„Kur dingo šiukšlių dėžės J. Biliūno gatvėje, kurios buvo pastatytos prie senų suoliukų???
Suolus pakeitėt, gal ir šiukšlių dėžes prie jų pastatykit."

Skaityti komentarus (2)
Sunki ir klastinga vaismedžių liga, Lietuvoje pastebėta prieš porą metų, degligė, sunaikinanti sodus, pastebėta Biržų rajone, dabar pranešama, kad šios ligos pažeisti medžiai rasti Panevėžyje.

 

Sunki ir klastinga vaismedžių liga, Lietuvoje pastebėta prieš porą metų, degligė, sunaikinanti sodus, pastebėta Biržų rajone, dabar pranešama, kad šios ligos pažeisti medžiai rasti Panevėžyje.  Pavojingas degligės užkratas buvo aptiktas „Ažuolo“ sodų bendrijoje, todėl artimiausiu laiku joje bus masiškai kertama gudobelų gyvatvorė.

Degligė užkrečia erškėtinių šeimos augalus – gudobeles, svarainius, kriaušes, obelis, šermukšnius ir kitus. Ligos bakterijas perneša vabzdžiai, migruojantys paukščiai, netgi lietus ar kruša. Vaismedžių degligė Lietuvoje pirmą kartą pastebėta prieš porą metų Rietavo sodininkystės ūkyje ir Kauno rajono Babtų seniūnijoje. Rietave tuomet teko iškirsti ir sudeginti apie 10 ha sodų, Babtuose kiek mažiau.

Masiškai išnaikinti vaismedžius teko ir Panevėžio rajono ūkininkui Aleksui Speičiui. Vasaros viduryje jo sode dėl degligės buvo iškirsta 800 obelų ir 117 kriaušių. Vaismedžių deglige užkrėstų gudobelių kone 700 metrų gyvatvorę šį rudenį prisiėjo sunaikinti Biržų rajono savivaldybei. Gyvatvorės utilizavimas atsiėjo 112 tūkst. litų.

 

ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta