Orai

Džiaugiuosi - Dalinuosi „Darbas - malda mūsų žemei“

Dienos anekdotas

Močiutė skrybėlių parduotuvėje nusižiūri ypač prašmatnų modelį.
- Su ja jūs iš karto atjaunėjate 20 metų, - giria pardavėja.
Anūkas močiutei:
- Tada jos nepirk. Neteksi pensijos.

Komentaras

Panika:„Kam ta panika ? Tyrimus daro ,o jie nėra 100% teisingi ,tai viena ,o antra ,nereikia panikoj gyventi ,o trečia skiepas nuo apsikrėsti ar ligos neapsaugo .Laikytis atstumo ir higienos ir gyvent be baimes ir be kaukių ,nes virusas toks mažas ,kad jokia maske nepades ,jos tik pelnas korporacijoms ,taip kaip ir skiepas. Baime didesne už kovida ."

Komentuoti

Vyriausybė ketvirtadienį leido nuo balandžio 19 dienos, pirmadienio, atverti visas parduotuves prekybos centruose, o nuo gegužės 3 dienos – ir turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, tačiau jos kol kas negalės veikti šeštadieniais ir sekmadieniais.

 Ekonomikos ir novacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pabrėžė, kad visos kitos prekybos centruose dabar veikiančios parduotuvės – maisto, veterinarijos, pašarų gyvūnams, gėlių, optikos ir ortopedijos, laidojimo reikmenų, vaistinės, taip pat parduotuvės, turinčios tiesioginį įėjimą iš lauko – savaitgaliais veiks, kaip ir iki šiol.

„Savaitgaliais ribosime tų prekybininkų veiklą, kuriuos atidarome nuo 19 dienos – prekybos centrus. Visi, kas dabar dirba, galės dirbti ir savaitgaliais“, – Vyriausybės posėdyje sakė ministrė.

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį sakė, kad jei žmonių saugumas „tuose dideliuose traukos objektuose“ bus tinkamai užtikrintas, sprendimas vėliau gali būti peržiūrėtas.

„Pirmiausia turim pamatyti, kad tikrai schema veikia, dar įmonės turės pradėti dirbti, jie turės, žinoma, testuotis, tai procesas dar bus ilgesnio laiko, bet, aišku, turėsim matyti taip pat, kas bus ir po gegužes trečios ir su tuo vadinamuoju galimybių pasu kiek tai derės“, – ketvirtadienį posėdyje sakė ministrė pirmininkė.

A. Armonaitė trečiadienį sakė, kad atidaryti visos prekybos vienu metu negalima, nes žmonėms reikia atlikti testus, pasiruošti.

Visose vėl atidaromose prekybos vietose vienam žmogui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų viso prekybos centro ploto arba vienu metu galės būti aptarnaujamas tik vienas žmogus.

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė trečiadienį BNS sakė nesuprantanti, kodėl prekybos centrų parduotuvės negali dirbti savaitgaliais. Anot jos, ribojimas paskatins daugiau žmonių apsipirkinėti darbo dienomis, todėl gali būti labiau „suspaustas“ lankomumas.

Komentuodama 50 kv. metrų ploto vienam prekybos centro lankytojui reikalavimą, ji teigė, kad prekybininkai siūlė užtikrinti 40 kv. metrų plotą – tai būtų dvigubai daugiau negu kitose parduotuvėse, kur dabar vienam žmogui turi būti užtikrinta 20 kv. metrų ploto, o maisto parduotuvėse – 15 kv. metrų.

Šiuo metu prekybos centruose gali veikti tik būtinųjų prekių – maisto, farmacijos, optikos ir veterinarijos – parduotuvės, taip pat turinčios atskirą įėjimą iš lauko, o kitos gali veikti tik kaip prekių atsiėmimo punktai.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Marija

    Nuoroda

    Jie ir taip dirbo tie prekybos centrai,Rimi,Morfa,IKI,MAXIMA ir jų niekas neuždarė.Ten lankosi šimtai žmonių,o kur ateina vienas kitas žmogus,mini parduotuvės jiems nebuvo leista.

    Prieš 3 savaičių