Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

Kiekvieną vakarą, iš karto po žinių, anykštėnė Onutė įsijungdavo siaubo filmus, kad šiek tiek nusiramintų ir ramiau užmigtų.

Komentaras

Alio:„Kur dingo šiukšlių dėžės J. Biliūno gatvėje, kurios buvo pastatytos prie senų suoliukų???
Suolus pakeitėt, gal ir šiukšlių dėžes prie jų pastatykit."

Skaityti komentarus (2)

Televizoriai Lietuvos gyventojų namuose dirba tiek, kiek standartinis darbuotojas darbe – maždaug 40 val. per savaitę. Kas antruose namuose – du ir daugiau televizorių, rodo kasmetinis „Kantar" TV rinkos tyrimas.

 Vidutiniškai per parą gyventojas prie TV ekranų praleidžia apie 4 valandas, o namų ūkyje televizorius bendrai dūzgia apie 5,4 val. darbo dieną ir daugiau kaip 6 val. šeštadienį sekmadienį. Tad TV užima didžiąją dalį žmonių laisvalaikio.

„Nors kartais galima išgirsti frazių, kad aš neturiu arba nežiūriu televizoriaus, duomenys tokios tendencijos nerodo. Matome, kad mažiau nei 6 proc. namų ūkių neturi namuose televizoriaus, o kas antras turi net ir ne vieną TV aparatą. Dešimtadalio namuose yra trys ir daugiau televizorių – tai daugiausia šeimos. Tokiu būdu, greičiausiai, malšinamos kovos namuose dėl televizoriaus pultelio arba suplanuojama, kad būtų patogu stebėti programas skirtingose namų erdvėse", – pastebi Lina Petraitienė, „Kantar" media tyrimų ir įžvalgų vadovė.

Daugiau nei pusė naudojasi mokama TV

Iš viso šalies gyventojai namų ūkiuose turi per 2 mln. televizorių. Per metus planuoja įsigyti naują televizorių apie 7 proc. namų ūkių. TV skaičių augina ir tai, kad kone kas penktas neatsisako ir seniau įsigytų kineskopinių TV (18 proc.), nors naujo tipo LCD, LED ar plazminį televizorius jau yra kone visuose namuose (92 proc.).

„Dalis gyventojų neskuba kineskopinio TV išmesti ir jis, matyt, laikomas kaip atsarginis, papildomas televizorius, nors jų per ketverius metus sumažėjo beveik perpus. O išmaniųjų TV per šį laikotarpį atvirkščiai – padaugėjo kone pusantro karto", – sakė L. Petraitienė. Kantar duomenimis, išmaniųjų TV per ketverius metus padaugėjo 18 proc. punktų – dabar tokį turi 60 proc. namų ūkių, turinčių TV.

6 iš 10 namų ūkių naudojasi mokamais TV signalo priėmimo būdais – internetinio protokolo televizija ir kabeline TV naudojasi po maždaug 30 proc., dar 8 proc. renkasi palydovinę. Nemokama skaitmenine televizija naudojasi apie 4 iš 10 namų ūkių.

Atidėtai žiūrėti TV programas gali beveik pusė namų ūkių, turinčių TV (47%). Šia galimybe bent kartą per savaitę pasinaudoja kas ketvirtas namų ūkis.

TV žiūrima ir per kitus ekranus

Nors televizoriai lieka dominuojančiu prietaisu žiūrėti televiziją, 83 proc. namų ūkių turi kitą prietaisą, prijungtą prie interneto (kompiuterį, planšetę arba išmanųjį telefoną), tad daugėja galimybių žiūrėti televiziją ir per kitus ekranus.

„Pastaruosius ketverius metus ketvirtadaliu išaugo išmaniųjų telefonų prijungtų prie interneto, skaičius. Dabar trys iš keturių namų ūkių turi tokią prieigą. Po truputį auga ir prijungtų planšečių bei nešiojamųjų kompiuterių, tad galimybių žiūrėti TV turinį įvairiuose ekranuose tik daugėja", – sakė „Kantar" media tyrimų ir įžvalgų vadovė Lina Petraitienė.

Apie tyrimą

„Kantar" TV establishment tyrimas atliktas 2020 metais, apklausus per 5 tūkst. namų ūkių respondentų.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • kū noriu

  Nuoroda

  tū darau ,o jūs man kū.Nieka.

  Prieš mėnesį
 • Be TV

  Nuoroda

  Nervai ramūs,su šeima turiu laiko bendrauti ,l knygai laiko turiu,o TV tik galvos skausmas,sukilę spaudimas ir nesamone valdžios ,pederastai ir vagys aferistai ,tai elitas Lietuvos paskutiniu metu .O man ,buvo elitas Anykščių: gyd .S.Baronienė.Gyd.Lukoševičius.mokyt.Bražėnas ,Tai buvo tikras elitas ,o dabar ? Neturim net panašaus į juos .

  Prieš mėnesį
 • ***

  Nuoroda

  Jau 7 metai,kaip atsisakiau tos dezes,kuri skalbia ir programuoja smegenis. Internete gali pasirinkt ziniu,kurios domina.,o ne jas gauti iskreiptas ir brukimo budu.

  Prieš mėnesį
 • Vitalija

  Nuoroda

  Kai kurie turi kelis TV.kad nereikėtų peštis dėl pultelio.Vienas žiuri vieną programa,kiitas kitą ir jokių peštynių.

  Prieš mėnesį
 • Virga

  atsakymas į: Vitalija Nuoroda

  Mes 3 kambariu bute gyvenam 6 zmones , tai turim kabeline , o televizoriu turim 6 , nes kiekvienas turim savo pomegius , nesiojamus kompiuterius irg 6 turim ,tai pas mus bute laidu raizgalyne net baisu .

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  Nuoroda

  Daug metų nežiūriu televizoriaus, prieš 8 metus nenaudojamą televizorių išmečiau.

  Prieš mėnesį
 • propa

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  nemeluok kad neturi TV, tik pażiūrėjęs rusiškus kanalus, gali skleisti tokius briedus.

  Prieš mėnesį
 • Taigi

  atsakymas į: propa Nuoroda

  Yra internetas ir Youtube.

  Prieš mėnesį
 • R0MAS

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  tai kad intenete visi kanalai idomiausi, tel nebent pusryciaujant ryto zinios ,,,,

  Prieš mėnesį
 • Aš tai

  Nuoroda

  Tylyvyzari da prieš tris metus ismeciau per lungu

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau