Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Susitiko dvi artimos draugės.
- Kaip tavo vyras? - pasiteiravo viena.
- Lyg ir nieko... tačiau vakarais prisileidžia vonią vandens, pasiima meškerę, užsidaro duris ir meškerioja.
- Reikėtų tau jį vis dėlto parodyti psichiatrui, - susirūpina draugė.
- Reikėtų... - atsidūsta vyro žmona. - Bet gi taip norisi šviežios žuvies.

Komentaras

Kaimo diedas:„Kaipo čia suprast? Aną dieną politologai per TV skiedė, kad gyvenimas Lietuvoj labai pagerėjo ir dar gerėja, kad smarkiai sumažėjo skurstančių, o šitiek skirta lėšų maisto produktams dėl skurstančių įsigijimui? Tai gal Lietuva jau nebe gerovės valstybė, gal skurdžių vėl padaugėjo?"

Komentuoti

Po šv.Velykų esu visiškai naujas žmogus. Geras ir labai tolerantiškas. Kol nebuvau geras ir tolerantiškas, būčiau šaipęsis iš „liogiečių“ sąrašo lyderio Arūno Liogės paskyrimo UAB „Anykščių vandenys“ juristu. Dabar pritariu. Suprantu. Palaikau.Visos savivaldybės įmonės turi turėti juristus. A.Vienuolio progimnazijoje etatinio juristo nebuvo ir kas iš to išėjo? Egidijus Šilaika išėjo, Erikas Druskinas išėjo, galų gale ir Irena Andrukaitienė išėjo. O sugrįžo per teismus kol kas tik E.Šilaika... Dar savivaldybės įmonės privalėtų turėti gydytojų, psichologų, kapelionų etatus.

Tačiau ne ironizuojant, o žiūrint pragmatiškai – nieko čia su tuo A.Liogės paskyrimu nuostabaus neįvyko. Sudarant koalicinę sutartį liberalams prie jų tiesiogiai išrinkto mero Kęstučio Tubio atiteko administracijos direktoriaus, jo pavaduotojo ir mero patarėjo portfeliai, konservatoriams – vicemero, „darbiečiams“ – mero patarėjo darbo vieta. Natūralu, kad kažką turėjo gauti ir „liogiečiai“. A.Liogei, manau, būtų labiau patikęs trečiojo mero patarėjo postas. Patarėjo darbas laisvas, nekonkretus. Tai greičiau ne pareigos, o atlyginimas už buvimą.

 

Tačiau A.Liogei žūtbūt reikėjo išaugoti rajono Tarybos nario mandatą, todėl jis patarėju būti negalėjo. Apibendrinant - A.Liogė atsiriekė net mažesnę koalicinio pyrago riekę, nei jam priklauso. Žodžiu, kuklus ir šventas žmogus. Už tai jam prie „Anykščių vandenų“ juristo etato galima skirti dar ir pusę šios įstaigos kapeliono pareigybės...

A.Liogė juristu paskirtas „Anykščių vandenų“ direktoriaus, socialdemokrato Arvydo Katuokos įsakymu. Žinoma, kad A.Katuokai įsakyti buvo įsakyta. Ir, žinoma, šį kartą įsakyti įsakė jau ne Donatas Krikštaponis, o dar kadencijos nepradėjusi naujoji rajono valdžia. Taigi A.Liogė laikytinas pirmuoju K.Tubio darbu.

Kitas darbo nepradėjusios naujos rajono valdžios darbas – Jono Biliūno gimnazijos stadiono rekonstrukcija. Regis, pakalbinau visas suinteresuotas pusės ir paaiškėjo, kad visi yra teisūs, bet rezultatas bus idiotiškas. Sukišus kokį milijoną eurų turėsime šį tą, nors greičiau nei šį, nei tą. Seimo narys Ričardas Sargūnas gimnazijos stadiono rekonstrukcijai gavo 800 tūkst. litų iš Valstybės investicijų programos. Jis akivaizdu, kad yra šaunuolis. Anykštėnams būtų kvaila pinigų neimti, todėl ir ima. Skirtos sumos stadiono sutvarkymui neužtenka, todėl ketinama pradėti jį knisti, o paskui žiūrėti, kaip bus. O kaip nors vis tiek bus, nes nebūna, kad niekaip nebūtų.

J.Biliūno gimnazijai svarbiausia, kad vaikai turėtų kur sportuoti, savivaldybės Vietinio ūkio ir turto skyriaus vedėjui Albertui Miškiniui svarbiausia, kad darbai būtų atlikti kokybiškai, rajono vyriausioji architektė Daiva Gasiūnienė džiaugiasi, kad bus sutvarkyta dar viena viešoji erdvė, į valdžią ateinantiems liberalams labai rūpi, kad vyktų koks nors procesas, kad jie nebūtų laikomi progreso stabdžiais. Ir kuris jau čia neteisus? Žiūrint iš kiekvieno asmens ar asmenų grupės varpinės nėra ant ko pykti. Tačiau mane, kaip pilietį, erziną faktas, kad sukišus milijoną eurų iš Lietuvos bei rajono biudžeto turėsime nestandartinį grožį. Tikrų išmatavimų futbolo aikštė J.Biliūno gimnazijos aikštyne netelpa. Žinoma, kad kai netelpa futbolo aikštė, netelpa ir normalūs bėgimo takai. „O ką, jūs norit olimpinio stadiono?“, – manęs ironiškai paklausė vienas valdininkas. Taaaip... Ir pianiną, kuriame yra ne tik balti, bet dar ir juodi klavišai, turėtume vadinti „olimpiniu“, ypač prabangiu?

Kai žuvys nekimba, ir vėžys – žuvis. Kai nėra krepšinio kamuolių, ir regbio kamuoliai džiugina. Regbio kamuoliu krepšinį žaisti yra nepalyginamai maloniau nei senu sportbačiu... Iš patirties sakau!          

Žinau, kad naujas stadionas visus anykštėnus ir miesto svečius, ir svečių svečius labai džiugins. Jis bus gražus ir labai naudingas. Na ir kas, kad jame galės vykti tik kūno kultūros pamokos ir seniūnijų žaidynės... Šiaip ar taip Anykščiuose nei lengvosios atletikos, nei futbolo nėra. Atsimenant Lietuvos-Anglijos futbolo rinktinių rungtynes, tai ir Lietuvoje futbolo kaip ir nėra...

Bet milijoną eurų kainuosiantis nestandartinis gimnazijos stadionas man asocijuojasi su kabrioletu Baikalo apylinkėse. Geras, brangus daiktas. Kabrioletas ir abi vietines mergas džiugina, ir aplinkinių pavydą kelia, ir visą kaimą puošia. Smagu. Tiesa, kabrioleto savininkas dėl suprantamų priežasčių paprastai važinėja traukinio „plackartu“...          

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Senjoras

  Nuoroda

  A.LIoge gavo vietelę ir pasibaige jo kaip politiko darbai,o taip tikejomes...Liko tik nusivilymas

  Prieš 6 metų
 • to ?

  Nuoroda

  O, tai biliūniečiai puikiai patys tvarkosi, jei atrodo, kad stadionas 2 ar net 4 kartus renovuotas, kai, mano žiniomis, jis nebuvo renovuotas nė karto

  Prieš 6 metų
 • to jam

  Nuoroda

  Jei norim vaikus pripratinti sportuoti, zaisti krepsini futbola ir tt reikia nuo mazens pirmokus o ne penkiolikmecius lauzti. Jei jie iki tol nesportavo, tai nei nuliovas staduonas nepades. Todel tikslingiausia ir irengti stadiona baranauske, ar vienuolyje. Kur mazi vaikai mokosi. Jei jau vaikams bus skirtas stadionas tai vaiku paklauskit ka jie stadione per fizini veikia? Ir ko labiau jiems reikia kad butu sudominti per fizinio pamokas.

  Prieš 6 metų
 • Jom

  Nuoroda

  Reikia atsiminti, kad J.Biliūno gimnazijoje mokosi vyresnio amžiau mokiniai, nei kitose miesto mokyklose.

  Prieš 6 metų
 • Kiek kartu per 25 metus biliuno stadionas jau buvo renovuotas - 2. 3, ar 4. Gal jau gana? Gal pauzei laikas? Gal kitus stadionus patvarkyti? Juk biliuno mokykla tai subingalviu kalve. Kuriems galams taip rupintis subingalviais. Jiems butu kaip tik butu pelkynuose sportuoti.

  Prieš 6 metų
 • visi

  Nuoroda

  jie saunuoliai, o mes runkeliai

  Prieš 6 metų
 • kodel

  Nuoroda

  Kodel biliuno stadionas? Ir mokykla renovuota ir treniruokliai ir dar planuose stadionas. Vienuolio dtadiona galima renovuoti. Kas cia sprrende. O ir baranauskas jau senai irode kad futbolui prijaucia Kai netikra veja aikstele futbolo padare. Tai gal baranausko stadiona renovuoti labiausiai tiktu

  Prieš 6 metų
 • nu

  Nuoroda

  Šaunuolis A.Liogė. Gerai išnaudojo situaciją už kurią, mes visi mokesščių mokėtojai sumokėsim.

  Prieš 6 metų
 • nu nu

  atsakymas į: nu Nuoroda

  Geriau pinigai rajono gyventojui ( tuo pačiu pajamų mokestis į rajoną), nei brangi firma sostinėje,

  Prieš 6 metų
 • ?

  atsakymas į: nu Nuoroda

  O kiek mes, visi mokesčių mokėtojai sumokėjome advokatų kontorai ,kuri atstovavo "Anykščių vandenis" ne vienus metus?

  Prieš 6 metų
Įkelti daugiau