Būkite su „Anykšta“ ir antrąjį 2021-ųjų metų pusmetį!

Orai

Koks Jums būtų tinkamiausias laikas (valanda) kultūriniams renginiams vasaros sezono metu?

Dienos anekdotas

Trečią kartą spiritu pravalius išmaniojo telefono ekraną, Siri programėlė paprašė užkandos.

Komentaras

M.F.:„Pakruojyje namo administratorius kiekvienam daugiabučiui padovanojo po žolės pjovimo mašiną. Išėję į pensiją namo gyventojai talkina komunalininkams nupjauti žolę prie savo namo. Gal tokiią praktiką pamėginti ir Anykščiuose. Jei name vienos bobutės, tai tokia akcija netinka."

Skaityti komentarus (1)

Reikia ką nors gero parašyti apie Anykščių valdžią. Būtina! Juk net ir „valstiečiams“ įstatymiškai neįteisinus pozityvizmo spaudoje dozės, akivaizdu, jog tik kritikuoti valdžią yra negerai pačiam kritikuotojui. „Šitas net ir prie stulpo prisiknis!“ -  sakoma apie kai kuriuos žmones. Na, nenoriu aš būti pikta bobute, nuolat bambančia, nuolat viskuo nepatenkinta...

 

Taigi, skaitykite pozityvą. Prašom. Mažėja Anykščių rajono biudžeto skola (na, bent taip sako rajono valdžia), pinga šiluma daugiabučių gyventojams, iš darbo atleidžiami netinkami kadrai, remontuojamos miesto gatvės, vyksta šventės ir festivaliai, kuriami nauji projektai, griaunami apleisti pastatai, aptvarkytas Šeimyniškėlių piliakalnis, rajono valdžia siekia, jog viskas būtų skaidru ir teisinga, todėl dažnai kreipiasi į teismus bei prokuratūras ir t.t.  Toliau gėrio grandinę tęskite patys. Aš savo pozityvo limitą jau viršijau.

Ne kartą kartojau, kad man liūdna, jog iš Anykščių politikos pasitraukus Sauliui Nefui ir Leonui Alesionkai  vietinėje politikoje nebeliko ideologijos. Lyg ir gerai, kad žmonės į gerus ir blogus nebeskirstomi pagal jų politines pažiūras. Juk absurdas, kad jie taip buvo skirstomi. Deja, nelikus politinio skirstymo, bėgant metams Anykščių politikoje apskritai neliko jokio skirstymo. Visi gali su visais viską... 

Kęstučio Tubio atėjimas į Anykščių rajono valdžią - gaivus oro gūsis. Gal ne gūsis, gal net ir ne gaivus, tačiau sutikime, kad pridvisusiuose valdžios koridoriuose orlaidės buvo atidarytos. K.Tubio liberalų koalicija su konservatoriais ir ideologiškai buvo logiška. Tačiau, greitai ėmė ryškėti vienas ypač absurdiškas kampas - K.Tubis ėmė gliaudyti įvairaus plauko valdiškus niekadėjus, prie ankstesnės valdžios bujojusius ir dariusius juodus darbus ir juos vyti lauk. Paradoksas, jog ankstesnių dviejų kadencijų merą konservatorių Sigutį Obelevičių, taigi viso to išvyto blogio globėją, jis priėmė po savo sparnu ir jiedu dabar draugiškai dirba.

Grįžtant prie pozityvo - neabejoju, kad toks žmogus kaip K.Tubis Anykščiams buvo labai reikalingas. Drąsus, beatodairiškas, dažnai nepaskaičiuojantis galimų pasekmių... Be jo būtume prasmirdę. Jis, kaip kažkada S.Nefas, aiškiai įvardina kas yra jo (taigi ir viso rajono) priešai, ir kas draugai. Kas dirba visų mūsų labui, o kas yra kenkėjai. Tik S.Nefas buvo globalesnis - Anykščiuose šmirinėjo ne tik Anykščių, bet ir visos Lietuvos priešai.

Korupcinių schemų griovimas, valdininkų iš darbo atleidimas, bylinėjimaisi teismuose - štai K.Tubio arkliukas. Reikia su blogiu kovoti, kitaip - korupcija, stagnacija, „pravalas“.

Kaip ir S.Nefas, taip ir K.Tubis savo veiksmais žiniasklaidai ir visuomenei suponuoja foną, kad daro tai, kuo tiki. Kitaip tariant, ne naudos sau (finansinės ar politinės) siekia, o stengiasi dėl mūsų visų. Tokiam idealistui leidžiame daugiau nei pragmatikui. Jam galima suklysti, nes jo klaidos šventos. Jis juk norėjo padėti žmonėmssss!

Deja, idealistinė K.Tubio veikla turi ir daug minusų, mat jis blogį paprastai suasmenina ir  yra pakankamai atsparus argumentams. Veneta Veršulytė K. Tubiui buvo geriausia administracijos direktorė pasaulyje, tačiau vėliau jos veikla mero iniciatyva tapo prokuratūros analizės objektu. Savivaldybės administracijos Statybos bei Architektūros ir urbanistikos skyriai - demoralizuoti. Iš S.Obelevičiaus paveldėti šių skyrių vedėjai Albertas Miškinis ir Daiva Gasiūnienė paskatinti palikti pareigas. Panašu, kad nebuvo K.Tubis labai patenkintas ir jų įpėdinių Kęstučio Jurkevičiaus ir Jurgitos Gudelevičienės darbu, todėl kilniai leido ir jiems nešdintis. O, kad jaustųsi komandos vienybė,  abiejų minimų skyrių eiliniai darbuotojai dosniai apdalinti drausminėmis nuobaudomis. Praradome Kalitos kalno smegenis Liudviką Avietę, kurio meras geru žodžiu nemini. „Anresto“ statybininkai vos ne oficialiai skelbiami liaudies priešais.

Statybos bei Architektūros ir urbanistikos skyriai yra strateginiai - per juos sukasi valdiški projektai, taigi teoriškai šių skyrių darbuotojai (bei „Anresto“ statybininkai) yra vagys. Kuo daugiau projektų - tuo teoriškai tu esi didesnis vagis. O kuriems galams žmogui jaustis vagimi, nors ir teoriniu?

Orlaidės atidarymas - yra gėris. Bet, sorry, aš nesiūliau daryti skersvėjo. Priverkit, mere, langą ir leiskite žmonėms ramiai vogti. Kalbu visai be ironijos. Kalbu apie kompetencijų atskyrimą. Savivaldybės kišenvagius tegul gaudo policija, aukštesnės kastos vagis - STT, FNTT ir kt. Jūs juk, mere, jau nebe policininkas.

Kita vertus, iš ryto, su vadovu nepasisveikinęs vairuotojas, nebūtinai galvoja apie naują suktybę. Gali būti, kad jis dėl asmeninių priežasčių, visai nesusijusių su „Anrestu“, prastai miegojo... 

Galų gale, patarkit, mere, sūnui parduoti tą Elmininkų valgyklą. Suprantam, smulkmena. Ir dar be

Jūsų žinios pirkta. Bet vis dėlto, geriau tegu jis tą pastatą išmaino į analogą Preiloje. Įkalbėkit sūnų...

Jeigu meras šias „Rieves“ perskaitys ir mano balsą išgirs, kitą kartą parašysiu jau ne šiaip pozityvą, o odę.

P.S.

Lukas Pakeltis nebūtinai degs pragare. Geisti mero kėdės nėra nuodėmė.  

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Rachael

  Nuoroda
  Prieš 3 metų
 • To pastaba

  Nuoroda

  Savickas pasidalino ,o kas čia blogo,Šmigelskas mėgsta visus per dantį pertraukti.

  Prieš 3 metų
 • Palyginus

  Nuoroda

  Buvusį merą S.Nefą ir dabartinį K.Tubį skirtumai labai dideli,jų darbuose,jų veiksmuose,jų sugebėjimą bendrauti su visuomene ir aplamai požiūrį į kiekvieną žmogų.Mūsų-Anykščių krašto žmonių išrinktas meras K.Tubis,tai vienintelis meras po nepriklausomybės,kurį galima pavadinti žmonių meras.JIS įžvalgus,puikiai besitvarkantis,sugebantis atsikratyti tokių darbuotojų,kurie nori užsiimti kenkėjiška veikla.Mums tokio mero reikia ir mes jį turime.

  Prieš 3 metų
 • jooo

  atsakymas į: Palyginus Nuoroda

  “Kenkėjiška veikla“... Kuris iš patarėjų čia šlovina?

  Prieš 3 metų
 • Pritarėjui

  atsakymas į: Palyginus Nuoroda

  Kenkėjų sąrašą pateiksite ?

  Prieš 3 metų
 • pritariu

  atsakymas į: Palyginus Nuoroda

  Meras, kuris ves Anykščius į priekį.

  Prieš 3 metų
 • abejoju

  atsakymas į: pritariu Nuoroda

  O kur tas priekis? Gal į šviesų rytojų?

  Prieš 3 metų
 • Išaiškinimas

  atsakymas į: abejoju Nuoroda

  Priekis yra užpakalio kita pusė

  Prieš 3 metų
 • to Palyginus

  atsakymas į: Palyginus Nuoroda

  Matyt nėra darbo su šiukšlėm, kad rašinėjat panagiriką savo patronui. chi chi. O už kenkėjišką veiklą prie bolševikų šaudydavo, o dabar -tik atleidžia...

  Prieš 3 metų
 • pastaba

  atsakymas į: to Palyginus Nuoroda

  Alfrydas Savickas šias rieves pasidalino savo feisbuko paskyroje. Reiškia jis pritaria gerb. Vidmanto Šmigelsko žodžiams. Nekaltinkite žmogaus neturėdami faktų.

  Prieš 3 metų
Įkelti daugiau