Mūsų kolega „Anykštos“ žurnalistas Vidmantas Šmigelskas pirmadienio, sausio 8 dienos, rytą, greitosios pagalbos automobiliu buvo atvežtas į Anykščių ligoninę.
Žurnalistas patyrė infarktą.
Portalas 15min.lt paskelbė publikaciją „Laiku Anykščių ligoninėje pagalbos negavusio vyro žmona pati diagnozavo: „Mano vyras patyrė infarktą“, kurioje rašoma apie visą „Anykštos“ redakciją sukrėtusią netikėtą žinią – redakcijos žurnalistas Vidmantas Šmigelskas patyrė infarktą.
Kaip sakė šiame straipsnyje cituojama „Anykštos“ vyr. redaktorė Gražina Šmigelskienė, pati „Anykšta“ temos, kaip buvo bandoma suteikti medicininę pagalbą V. Šmigelskui, nenagrinės, siekiant nesupainioti viešųjų ir privačių interesų ir dėl kitų suprantamų etinių priežasčių, todėl dalinamės kolegų paskelbtu straipsniu.
***
Laiku Anykščių ligoninėje pagalbos negavusio vyro žmona pati diagnozavo: „Mano vyras patyrė infarktą”
Jurgita Lieponė, 15min.lt
Per pykčius ir su reikalavimais suteikti pagalbą – tik taip anykštėnų šeimai pavyko pasiekti, kad sunegalavęs vyras būtų pervežtas į Panevėžio ligoninę. Įtarimai, kad didelis krūtinės skausmas ir padidėjusi troponinų koncentracija signalizuoja apie infarktą – pasitvirtino. „Taip, infarktą aš diagnozuoju geriau nei Anykščių ligoninės medikai“, – su apmaudu teigia Anykščiuose gyvenanti Gražina Šmigelskienė, kelias valandas reikalavusi, jog jos vyrui Vidmantui būtų suteikta pagalba.
Apie tai, kas nutiko Anykščių, o vėliau – ir Panevėžio ligoninėse, moteris pasidalino socialiniame tinkle.
Kalbėdama su 15min G.Šmigelskienė teigė, jog viešumu nesiekia keršto ar panašių dalykų, tačiau nori atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta Anykščių ligoninėje.
G.Šmigelskienė vadovauja laikraščiui „Anykšta“, jos vyras – žurnalistas. Moteris sako, kad gyvenant mažoje bendruomenėje žmonės vieni kitus pažįsta.
„Aš galėjau nutylėti, nes gyvenu toje bendruomenėje. Dabar teisėjai, mokytojai komentuoja mano įrašą, kurie susidūrė su panašiais dalykais, su laiku nediagnozuotomis ligomis. Bet jie nekėlė problemų, nes medikų paslaugų juk reikės ir ateityje.
Tačiau jei medikai taip elgiasi su mumis, kuriuos pažįsta, tai kaip jie elgiasi su į ligonine atvykusia močiute iš kaimo, su vienišu žmogumi, kurio niekas neatlydėjo, kurio niekas nepažįsta ir kuris nelabai sklandžiai kalba? Kas laukia tokio žmogaus?“ – retoriškai klausė G.Šmigelskienė.
Iš ryto išvežė su greitąja
Kaip pasakojo G.Šmigelskienė, pirmadienio rytą, pablogėjus sveikatai, jos vyras V.Šmigelskas iš namų greitosios pagalbos automobiliu nuvežtas į Anykščių ligoninę. Sunerimti dėl sveikatos privertė visą parą besitęsiantys skausmai širdies plote, o antroje dienos pusėje skausmas tapo nepakeliamas.
„Troponiną kraujyje matydami gydantys daktarai nesiteikė Vidmantui net pasakyti, apie ką tai signalizuoja. Pranešė, kad elektrokardiograma gera, vienas tyrimo rodmuo blogas, todėl tyrimą kartos“, – pasakojo G.Šmigelskienė.
Kadangi seniau vyras buvo patyręs stuburo traumą, gali būti, kad tai ir sukėlė skausmą. Nurimęs, kad rezultatai gana neblogi, V.Šmigelskas nusipirko kavos ir išėjo į lauką parūkyti.
„Jis juk nežinojo, kad negalavimas susijęs su širdimi, kad rūkymas gali dar labiau pakenkti“, – kalbėjo G.Šmigelskienė. Tačiau sugrįžęs į antrąjį ligoninės aukštą krūtinėje pajuto didžiulį skausmą.
„Tada nuslinko prie seselių posto. Šios suleido nuskausminančiųjų, bet vaistai jau nebepadėjo. Man paskambino jau vaitodamas, jis šaukė balsu“, – sakė G.Šmigelskienė.
Paskambino ligoninės vyr. gydytojui
Moters teigimu, gydytojai į situaciją sureagavo tik tuomet, kai ji paskambino ligoninės vyr. gydytojui Daliui Vaiginui: „Savo ausimis girdėjau, kaip vyr. gydytojas susisiekė su skyriumi, kaip kalbėjo apie šimtus kartų padidėjusį troponiną.
Deja, daktarų reakcija pasibaigė Vidmanto perkėlimu į reanimaciją. Tačiau ir tai buvo padaryta tik tuomet, kai atėjau į ligoninę ir kone pakėliau skandalą bei ėmiau egzaminuoti, kokiomis dar ligomis (išskyrus infarktą) sergant išsiskiria troponinas.“
G.Šmigelskienė išsako priekaištus Anykščių ligoninės gydytojai Gražinai Vasiliauskienei, intensyvios terapijos skyriaus vadovui Viliui Januškai. Moters teigimu, medikai aptakiai kalbėjo apie neuralgiją, tyrimų kartojimo algoritmus, tačiau abu neatpažino miokardoinfarkto požymių.
„Juos įžvelgiau net aš, ne medikė, o tik kadaise Vilniaus universitete ketverius studijų metus vieną dieną per savaitę Santarose ruošta būti karo sesele. Žurnalistikos studentėms tai buvo privaloma.
Gydytojai tvirtino, kad greičiausiai taip skauda… Na, jie dar nežino nuo ko, o juo labiau pirminės diagnozės negali sakyti Vidmantui. Kad negąsdintų“, – medikais stebėjosi G.Šmigelskienė.
Tyrimų atsakymų nedavė
Iš Anykščių ligoninės intensyviosios terapijos skyriaus vadovo V.Januškos Gražina su vyru iš karto prašė gražiuoju, o vėliau ėmė reikalauti pakartoto tyrimo rezultatų bei kardiogramos, tačiau nei vieno, nei kito gauti taip ir nepavyko.
„Troponino išaugusį skaičių Januška man… padiktavo. Ačiū, kad nors paskolino tušinuką. Nuodėmingai spėju taip trinami įrodymai, jei vyktų teismas.
Nors sveikatos tyrimai yra asmens duomenys, kurie privalo būti pateikti pacientui, tačiau reanimacijos skyriaus vedėjas Vidmantui ir man prašant nurodė, kad šiuos tyrimus pateiks tik jei bus įteiktas ligoninės vyr. gydytojui prašymas raštu. Tačiau per tris dienas, nes toks nustatytas epikrizės rašymo terminas.
Girdite? Per tris dienas gresiant infarktui, kai gyvybei lemiamos yra pirmosios trys valandos“, – piktinosi G.Šmigelskienė.
Siūlymas – ieškoti Vilniuje pažįstamų gydytojų
G.Šmigelskienė rašo, kad situacija buvo sudėtinga: „Praktiškai per jėgą, sekiodama iš paskos ir vos ne tampydama už chalato, išklausiusi patarimų ieškoti Vilniuje pažįstamų daktarų ir pačiai ten vežti, kaip įtariamą, patyrusį infarktą žmogų savo automobiliu bei pasakojimų su neslepiama šypsena, kad Panevėžyje su tokiais tyrimais Vidmanto niekas net nepriims, per gerą valandą vis tik užspaudžiau reanimacijos skyriaus vedėją iškviesti greitąją iš Panevėžio.“
Greitosios pagalbos medikų teko laukti daugiau nei dvi valandas, nors abu šiuos miestus skiria tik 60 kilometrų atstumas. Moteris svarsto, kad galbūt iš karto greitosios pagalbos automobilis nė nebuvo iškviestas, o gal medikai turėjo skubesnių iškvietimų.
„Tuomet išklausiau dar vieną ironišką tiradą, kad aš diagnozuoju už Anykščių ligoninę. Šį kartą iš Panevėžio gydytojos. Matyt, kolegos iš Anykščių, susisiekę su panevėžiečiais, nepagailėjo komplimentų mano adresu.
Tikrai taip! Infarktą aš diagnozuoju geriau už Anykščių ligoninės gydytojus. Jei tik galėsiu išgelbėti žmogaus gyvybę, taip darysiu ir toliau. Tegul tik mane Anykščių daktarai kviečiasi į konsiliumą“, – ironizavo G.Šmigelskienė.
Pašnekovė akcentuoja: jos vyrui reikėjo tokių medicinos paslaugų, kurios teikiamos tik tretinio lygio ligoninėje. Tokią teisę – prašyti tretinio lygio paslaugų – pacientas turi.
G.Šmigelskienė net siūlėsi sumokėti už medikų iškvietimą, jei jis pasirodys nepagrįstas.
Tačiau moters įtarimai dėl vyro ligos pasitvirtino – apie 22 val. Panevėžio ligoninėje jam diagnozuotas infarktas, medikai į pagrindinę kraujagyslę įstatė stentą.
„Kas galite, pasimelskite už jo sveikatą“, – socialiniame tinkle rašė G.Šmigelskienė.
Tarpusavio karai pasiekė nužmogėjimo lygį?
Pasak moters, keturias valandas „grumiantis“ su Anykščių gydytojais jai susidarė įspūdis, kad tarpusavio medikų karai bei karai su vyr. gydytoju D.Vaiginu ligoninėje jau yra pasiekę tokį neregėtą cinizmo ir nužmogėjimo lygį, kad gyvybė yra nebesvarbi.
„Iki šiol mano pozicija dėl Anykščių ligoninės uždarymo buvo nuosekli ir niekuomet nesikeitė. Džiaugiausi, kad ši ligoninė yra, Anykščių medikai man, mano artimiesiems ir pažįstamiems ne kartą padėjo ir gelbėjo. Ačiū jiems už tai. Kas gero padaryta, atsimenu ir nepamiršiu.
Tačiau neatpažinti infarkto požymių, laukti, kol atvežtam su greitąja į ligoninę žmogui infarktas iš tiesų įvyks, delsti leisti pasinaudoti paciento teise kreiptis pagalbos į tretinį lygį yra jau nusikalstama.
Esu pervargusi. Tačiau džiaugiuosi radusi savyje stiprybės užgniaužti norą tiesiogine prasme įsisegti šitiems ,,daktarams“ į atlapus“, – sakė G.Šmigelskienė.
Laukia ilgas gydymas
Savo vyrą, gulintį ligoninės reanimacijos skyriuje, G.Šmigelskienė aplankė antradienį. Anot jos, vyras sunkiai kallba, jo sveikatos būklė sudėtinga, neaiškios ir pasekmės. Aišku tik tai, kad laukia ilgas gydymas.
Jei organizmas priims stentą, tada bus sprendžiama dėl kitų kraujagyslių praplėtimo. Anot pašnekovės, jos vyras patyrė didelį infarktą.
Moteris sako neabejojanti, kad pasekmės galėjo būti ne tokios skaudžios, jei pagalba būtų suteikta laiku.
Su ligoninės vadovu susisiekti nepavyko
15min antradienį nepavyko susiekti su Anykščių ligoninės vyr. gydytoju Daliumi Vaiginu. Kaip kelis kartus skambinant informavo vyr. gydytojo telefonu atsiliepusi darbuotoja, D.Vaiginas užsiėmęs ir kalbėti negali.
Klausimai jam išsiųsti elektoriniu paštu, tačiau į laišką D.Vaiginas neatsakė.
15min taip pat komentaro paprašė Sveikatos apsaugos ministerijos. Gavę atsakymus tekstą papildysime.
***
„Anykštos“ vyr. redaktorės Gražinos Šmigelskienės komentaras iš „Facebook“:
„Šiandien Vidmantą ištiko infarktas. Iš ryto su greitaja iš namų jis buvo nuvežtas į Anykščių ligoninę dėl parą trunkančių skausmų širdies plote. Antroje dienos pusėje skausmas tapo nepakeliamas. Panašu, kad ligoninėje jį ištiko infarktas.
Troponiną kraujyje matydami gydantys daktarai nesiteikė Vidmantui net pasakyti ką tai signalizuoja. Pranešė, kad elektrokardiograma gera, vienas tyrimo rodmuo blogas, todėl tyrimą kartos. Kadangi jo yra senovėje traumuotas stuburas, taigi gal tas stuburas dabar ir skauda.
Apsiraminęs, kad rezultatai visai nieko, Vidmantas nusipirko aparatinės kavos ir kaip visada išėjo parūkyti. Sugrįžęs laiptais į antrąjį ligoninės aukštą pajuto didžiulį skausmą. Tada nuslinko prie seselių posto. Šios suleido nuskausminančiųjų. Vaistai jau nebepadėjo.
Man paskambino jau vaitodamas.
Gydytojai reagavo tik tuomet, kai paskambinau vyr. gydytojui D. Vaiginui. Savo ausimis girdėjau, kaip vyr. gydytojas susisiekia su skyriumi, kaip kalba apie šimtus kartų padidėjusį troponiną.
Deja, daktarų reakcija pasibaigė Vidmanto perkėlimu į reanimaciją. Tačiau ir tai buvo padaryta tik tuomet, kai atėjau į ligoninę ir praktiškai pakėliau skandalą bei ėmiau egzaminuoti prie kokių dar ligų išsiskiria troponinas.
Gydžiusi gydytoja Vasiliauskienė, bei reanimacijos skyriaus vadovas Januška kažką aptakiai suokė apie galimą neuraligę, tyrimų kartojimo algoritmus, tačiau abu neatpažino miokardo infarkto požymių, kuriuos įžvelgiau net aš, ne medikė, o tik kadaise Vilniaus universitete ketverius studijų metus vieną dieną per savaitę Santarose ruošta būti karo sesele. Žurnalistikos studentėms tai buvo privaloma. Gydytojai tvirtino, kad greičiausiai taip skauda …na, jie dar nežino nuo ko, o juo labiau pirminės diagnozės negali sakyti Vidmantui. Kad negąsdintų.
Iš gydytojo Januškos jau abiems drauge prašant gražiuoju, o vėliau ir reikalaujant, mums taip ir nepavyko gauti nei pakartoto tyrimo rezultatų, nei padarytų elektrokardiogramų. Troponino išaugusį skaičių Januška man… padiktavo. Ačiū, kad nors paskolino tušinuką. Nuodėmingai spėju taip trinami įrodymai, jei vyktų teismas.
Nors sveikatos tyrimai yra asmens duomenys, kurie privalo būti pateikti pacientui, tačiau reanimacijos skyriaus vedėjas Vidmantui ir man prašant nurodė, kad šiuos tyrimus pateiks tik jei bus įteiktas ligoninės vyr. gydytojui prašymas raštu. Tačiau per tris dienas, nes toks nustatytas epikrizės rašymo terminas.
Girdite? Per tris dienas gresiant infarktui, kai gyvybei lemiamos yra pirmosios trys valandos!
Praktiškai per jėgą, sekiodama iš paskos ir vos ne tampydama už chalato, išklausiusi patarimus ieškotis Vilniuje pažįstamų daktarų ir pačiai ten vežti patyrusį infarktą žmogų savo automobiliu, bei pasakojimų su neskepiama šypsena, kad Panevėžyje su tokiais tyrimais Vidmanto niekas net nepriims, per gerą valandą vis tik užspaudžiau Reanimacijos skyriaus vedėją iškviesti greitąją iš Panevėžio.
Nežinau, kiek trunka skambinimas į Panevėžio ligoninę, bei sprendimų priėmimas, tačiau renimobilis atvyko daugiau nei po dviejų valandų. Sakyčiau, kaip 60 kilometrų atstumui neblogas greitis.
Tuomet išklausiau dar vieną ironišką tiradą, kad aš diagnozuoju už Anykščių ligoninę. Šį kartą iš Panevėžio gydytojos. Matyt kolegos iš Anykščių, susisiekę su panevėžiečiais, nepagailėjo komplimentų mano adresu.
Tikrai taip! Infarką aš diagnozuoju geriau už Anykščių ligoninės gydytojus. Jei tik galėsiu išgelbėti žmogaus gyvybę taip darysiu ir toliau. Tegul tik mane Anykščių daktarai kviečiasi į konsiliumą.
22 valandą sužinojau – Vidmantui Panevėžio ligoninėję nustatytas infarktas. Į pagrindinę kraujagyslę įstatytas stenas. Jis tyliai, bet kalba.
Kas galite, pasimelskite už jo sveikatą.
Keturias valandas grumiantis su Anykščių daktarais susidarė įspūdis, kad tarpusavio medikų karai, bei karai su D. Vaiginu, ligoninėje jau yra pasiekę tokį neregėtą cinizmo ir nužmogėjimo lygį, kad gyvybė yra nebesvarbi.
Iki šiol mano pozicija dėl Anykščių ligoninės uždarymo buvo nuosekli ir niekuomet nesikeitė. Džiaugiausi, kad ši ligoninė yra, Anykščių medikai man, mano artimiesiems ir pažįstamiems ne kartą padėjo ir gelbėjo. Ačiū jiems už tai. Kas gero padaryta, atsimenu ir nepamiršiu.
Tačiau neatpažinti infarko požymių, laukti kol atvežtam su greitąja į ligoninę žmogui infarktas iš tiesų įvyks, delsti leisti pasinaudoti paciento teise kreiptis pagalbos į tretinį lygį yra jau nusikalstama.
Atsiprašau už klaidas. Esu pervargusi. Tačiau džiaugiuosi radusi savyje stiprybės užgniaužti norą tiesiogine prasme įsisegti šitiems ,,daktarams” į atlapus.“
Šiandien Vidmantas jaučiasi geriau
Trečiadienio rytą Gražina kolegoms pasidžiaugė: ,,Šį rytą Vidmantas jaučiasi kur kas geriau. Jį iš reanimacijos perkelia į bendrąją palatą.”
,,Esame labai dėkingi visiems, išreiškusiems palaikymą, padėjusiems darbais ir malda. Ačiū pasidalijusiems savo patirtimis ir išgyvenimais dėl panašiose situacijose atsidūrusių artimųjų. Ši istorija atvėrė mūsų mažos bendruomenės skaudulius. Esu įsitikinusi, niekam nereikia apie tokius dalykus tylėti jau vien todėl, kad priežastys būtų šalinamos. Mus nustebino žmonių gerumas ir atjauta, siūloma pagalba pasinaudoti turimais ryšiais, pažįstamų gydytojų telefonais ir konsultacijomis, kad Vidmantas gyventų. Negaliu išvardyti visų žmonių, kurie netikėtai pasiūlė pagalbą. Paminėsiu ryškiausius atvejus. Pavyzdžiui, ankstų antradienio rytą rajono Tarybos narė, svėdasiškė Sonata Veršelienė paskambino ir paklausė ar nereikia manęs nuvežti į Panevėžio ligoninę įtraukė į Vidmanto gelbėjimo programą Panevėžio Prekybos, pramonės ir amatų rūmus. Tegul nenuskamba sentimentaliai, tačiau verkiau, kai šių rūmų generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius pasisiūlė pasitikti prie ligoninės ir jei reikės – nešioti Vidmantui lauknešėlius. Verkiau ir gavusi kolegės, ,,Panevėžio kraštas” redaktorės Liminos Matelienės siūlymą persikraustyti pagyventi į jos namus, būti arčiau ligoninės, kol situacija tebėra įtempta. Ačiū vertingus ryšius siūliusiam Anykščių rajono merui Kęstučiui Tubiui. Nors žmogišką jo veidą ištikus nelaimei esu mačiusi ir anksčiau, tačiau šis mero dėmesys jaudina. Nevardysiu draugų, kolegų, giminaičių paramos. Kas mes būtume be jų? Visiems linkėjimus siunčia ir labai dėkingas už pagalba yra Vidmantas”, – kalbėjo Gražina. ,,O apie Panevėžio ligoninę tik geriausi žodžiai. Vidmantui atlikta procedūra reikalavo aukščiausios klasės meistriškumo. Jeigu ten jis būtų nuvežtas iš karto… Bet, deja, pasirinko Anykščių ligoninę…” – sakė redaktorė.
Kažkaip galai nesueina – nuvežė į ligoninę su greitaja,…., ten nusipirko kavos ir išėjo parūkyti ? Patikslinkite, ar reanimacijoje nebeleidžia jau žmonėms ir parūkyti ? Ar ten šalimais koks balkonas įrengtas ?
Blogai su teksto suvokimu. Bandyk skaityti dar kartą nuo pradžios
juk visi žino numirti nori Anykščių ligoninė
Uždaryti Anykščių ligoninę!Jei gydytojas nemoka dgn.infarkto,tai jau reikia ir su diplomu atsisveikinti!
Na ir komentarai,na ir pykčių proveržiai-tik duok temą!Dar keisčiausia ir bjauriausia,kai dergiami medikai ir aptarnaujantis personalas!Ar kai kurie „komentatoriai”prarado blaivų protą, paprasčiausią supratimą ar toleranciją medikams,slaugytojams,kurie tikrai stengiasi padėti susirgusiems?Baisu,kai „komentatorius”apima bandos jausmas,o dar baisiau, kai per pyktį ar pagiežą neskiria kur tiesa,o kur melas???Juk ne vienam tenka\teks susidurti su šmeižiamais medikais,slaugytojais,kaip jausis tokie”rašytojai”,kaip išdrįs pažiūrėti į akis medicinos personalui,kai savo „užantyje” turi savo jau neigiamą susikurtą nusistatymą?
atveze greitoji su skausmais vakare su tokiais paciais skausmais isleido namo, o parase sveikata pagerejo,nusiskundimu neturi, kazkas baisaus…
o kur Vaigino komentaras, Gal nemato reikalo pasisakyti apie susidariusią situaciją.
Keista, kad tokie nekvaili žmones, kaip redaktorės seima, taip lengvabūdiškai žiuri i savo sveikata. Su rimta sveikatos problema kreiptis i Anykščių ligonine???
Pritariu komentatoriui „manau”. Teko gruodžio mėnesį gulėti ligoninėje stebėjimo palatoje, kai tuo metu lauke stipriai šąlo. Tikra tiesa, čia jau nebeligoninė: palatos langai visi kiauri, supuvę, rankenėlių kai kur nebėra, tik skylės pro kurias eina šaltis. Sesutės, ačiū joms, ant palangių pridėjo adijalų ir pagalvių, kad kuo mažiau eitų šaltis. Apsirengiau viską ką turėjau, bet naktį buvo taip šalta, kad norėjau net striukę apsirengti. Nesuprantu, kodėl niekas nedaroma? Manau, kad administracija problemas žino.
Jau seniai aišku,kad reikia uždaryti šią gydyklą,nes ligonine jau tampa sudėtinga ir pavadinti-kompetencijos stokojantys medikai (ne visi,bet,deja, proporcijos akivaizdžiai krypsta į liūdnąją pusę) ,negebėjimas tinkamai naudotis medicinine įranga, problemos diagnozuojant ir gydant susirgimus, apsimiegoję, suirzęs personalo veidai, jei išdrįsti kreiptis į priimąjį naktį, empatijos stoka, atrodytų lyg krūviai rajonėlyje būtų nepakeliami, gi puikiai matyti ,kiek pavientų yra gydoma ir kokia kokybe, sąlygomis yra gydoma. O juk kokios didžiulės lėšos iš mūsų mokesčių mokėtojų pinigų skiriamos šiam didžiuliui pastatui/vaiduokliui išlaikyti, personalo atlyginimams išmokėti. Tik uždaryti šią įstaigą, paliejant nebent palaikomąją slaugą, o lėšas skirti normaliai funkcionuojantiems gydymo centrams, mokėti didesnius atlyginimus ten dirbantiems kompetetingiems medikams, kurie tikrai atlaiko didžiulį krūvį, įsigyti pažangią medicinos įrangą ir apmokant ja tinkamai naudotis , o ne gaišti gyvybiškai svarbų laiką ,,voliojant” pacientą šioje savo funkcijų negebančioje tinkamai įvykdyti gydykloje.
Tai kas būtų karo metu, jei dabar,taikos metu, reikia nuolat kariauti su daktarais dėl gydymo? Anykštėnų atlyginimai ir pensijos kuklios,tad susimokėt papildomai ar lankytis privačiose klinikose – jokių galimybių.Labai tinka Anykščiams šūkis „#Čia keblu gydytis” arba „#Čia paprasta numirt”.
pritariu
Sveikatos sveikatos p.Vidmantui ir kuo didžiausios stiprybės ir kantrybės p. Gražinai! Pagaliau atidarėte pandoros skrynią, kurios raktus taip saugo Vaiginas.Kad visos artimųjų ašaros prašant pagalbos ir jos negaunant, jį ir nuskandintų. Vienintelė gydytoja , vienintelis žmogus dar ten dirbantis su širdimi ir atjauta tai Virginija Požerienė. Pagarba gydytojai o jos pagarba pacientui. Teko slaugoje lankyti keletą kartų giminaitę, tai kai gydytoja yra visos slauges dirba, neva padeda, į tik gydytojos nėra viskas – ko tik nepripasakojo ligoniai, o ypač apie slaugos slaugę Reginą V., kuri gal tik fermoj galėtų dirbti, bet ir tai per gerai . Kodėl tokius slaugos darbuotojus dar laiko administracija? Duokite jauniems žmonėms dirbti, o tokią meskite , gėda neišpasakyta, o kai dar ji viską pasakoja po darbo kokie ligoniai, kokia jų turtinė padėtiso,. Šlykštu net, kai pasiligojusių senolių pinigėlius ir lauktuves ima, tegu administracija patikrina jos sugebejimus
nieko naujo seniai taip ,rojus, žydi kaip rožes ten
Pritariu ,,Lankytojui” dėl gydytojos Požerienės rūpestingumo, geranoriškumo pacientams ir reiklumo personalui. Nežinau, ar ji tebedirba Vidaus ligų skyriuje, bet anuomet, kai teko pačiai gydytis ir gydyti mamytę, tai buvome labai patenkinti šia gydytoja- kad daugiau tokių!
Nieko stebėtino, kad Gražina Šmigelskienė atpažino beprasidedantį infarktą ir darė viską, kad Vidmantas būtų reikiamai gydomas, liktų gyvas. Jau daugiau negu pora dešimtmečių žiniasklaidoje rašoma, per TV kalbama ir rodoma, kaip atpažinti beprasidedantį insultą, infarktą, kokie pirmieji šių pavojingų gyvybei ligų požymiai. Kuo artimieji asmenys greičiau sureaguos, įtars šias ligas, tuo lengviau vėliau gydytojams bus ligoniams padėti. Ir mokyklose mokoma, ir kursuose kalbama ir rodoma. Ir kaip išorinį širdies masažą pradėti daryti kol atlėks greitoji, kol medikai perims gaivinimo funkcijas. Ir kaip dirbtinį kvėpavimą daryti, ir kaip elektrošoką taikyti. Gaisrininkai moka, policija moka, kariai apmokomi ! O va kai kurie gydytojai kartais nelabai…
Pletkuboba- krakatuza,ziurek tik nesusprok kaip balionas.
Kur tu radai pletkus? Pasivaideno? Ir dažnai taip protelis užplaukia? 🙂
kodėl pletkų,viskas teisinga
100
Reik 100.
P. Šmigelskienė rašo, kad Anykščių medikai, cituoju „Man, mano artimiesiems ir pažįstamiems ne kartą padėjo ir gelbėjo. Ačiū jiems už tai. Kas gero padaryta atsimenu ir nepamiršiu”. Ar kas nors skaitė Anykštoje, Lietuvos ryte, 15min. lt ką nors panašaus į padėką ar bent parašymą apie padarytą gerą? Gal tik aš nemačiau?
Matyt ir Šmigelskienė atsidėkojo vokeliu kaip visi
čia jau nebeligoninė užkamšytais su adijalais langais ir sutrintais rankšluoščiais. Ten baisu gulėti lovoje,kad neužkristų langas. Kas dėl audito,o kas tirs taigi savi ir ką ras ,nieko.
iš savo patirties galiu dadėti, kol pacientas atvežtas į priėmimo skyrių gauna galutines išvadas laukia nuo 12 val. iki 24 val. Tame tarpe vežamas Į Vilnių iš ten siunčiamas atgal . Ligonis sunkus. Jam jau egzistuoti sunku, o su juo elgiamasi ne kaip su žmogumi, o su daiktu. Greitosios lauki neaišku kiek laiko, nesulauki ir veži savo transportu, nes tas laukimas ir baladojimasis iki Vilniaus ir atgal užsitęstų ne 12 , o ir visas 24 val. Ir taip beveik kas kartą kai atsiduri priėmime. Aiškinasi, aiškinasi, derina, derina iki tol ,kol mirtis neateina. Būna, kad ji pirmiau pafaro visas išvadas. Vienu žodžiu, ko siekiama su tokia medicinos pertvarka mums aišku. Bet Jūs ponai, apsigraibykite vieną kartą, ar ne miegate. Visa tai gali ir Jums smogti per kuprą. Žmogų reikia vertinti, juo rūpintis, jam greitai padėti. Juk tai žmogus, o ne daiktas.
“Okupantų” laikai kai VISI gydytojai buvoGydytojais o ne verslininkais .ir Vaiginas ir Klimkevičiaus ,ir eile kitų buvo chirurgai auksinėmis rankomis ,atlikdavo sudėtingas operacijas (senoj ligoninėj ) visi dirbo ir gyveno kaip kumštis,o dabar ? Ar norėjom tokios Laisvės ? Sveikatos Vidmantui ir stiprybes artimiesiems .
Buvo laikai – įkiši ir palaikai. Dabar atėjo kitas laikas – vienas kiša, kitas laiko…
niekam nerūpi tavo asmeninės patirtys ir prisiminimai.
Laisvė kalta, kad auksinių rankų chirurgas paseno, kad prastas vadovas?
O man ligoninė patinka , kas nenori nevažiuokit
Lengvas būdas gauti galą
Dirbti
O kuri anykštėnų šeima nėra susidūrusi su tam tikrų vietinių medikų dešimtmečiais praktikuojamu cinizmu? Vietos politikai, savivaldybės administracija apsimeta kvailiais ir kiša aplaidžius gydymo atvejus po kilimu. Anykščiai turi turėti ligoninę, polikliniką su žmoniškai besielgiančiais gydytojais,seselėmis. Jei nekenti žmonių, tai negali dirbt nei gydytoju,nei mokytoju,nei pardavėja. Negana to,kad net dabar neatsiprašė Šmigelskų šeimos, ligoninės carai atlieka „vidinį tyrimą”. Tai dar vienas PASITYČIOJIMAS iš visų anykštėnų.
pritariu 100%
Ir Vaiginui ir Dulkiui atsistatydinti… Nedelsiant. Ir kas gi tikėjo, kad taip bus svajonių Lietuvoje…
na neklajok su savo svajonėms,tas per tą patį,
Perskaičiau atidžiai ir atėjo klausimas. O nuo kokios ligos gydė Šmigelską Anykščių ligoninės reanimacijoje. Niekada negirdėjau, kad į reanimaciją guldytų žmones su stuburo skausmais.
Matyt nuo ilgos barzdos
Tai kad jam krūtine skaudėjo . Ka čia paistai ?
Neplaniniu vidaus auditu ponas Vaiginai čia neišsisuksite. Pacientų teisių ir žalos atlyginimą reguliuojantis įstatymas nustatė ką, kaip ir kas turi daryti.
Jaučiu, kad iš šito didelio debesio bus mažas lietus. Audra stiklinėje vandens ir tiek… Ar tik ne Dievas ir vėl baudžia Anykščius, a ? 🙂
Manau kad pirmiausia greitoji nuvežė ne ten. Turėjo su įtariamu infarktu vežti tiesiai į Panevėžį ,tokia tvarka dar nuo ministro Andriukaičio laikų .P. Vidmantai sveikite greičiau ,laukiame Jūsų įdomių ,kartais šmaikščių ir palyginti teisingų rašinių.
Panasu, kad neismanymas ir minimalus ziniu medicinoje turejimas pataike i teisinga diagnoze, kai tyrimai vienareiksmiskai to nerode, apie ka ir kalbejo daugiau patirties ir ziniu turintys medikai. Deja taip nutinka. Neparasyta kaip infarktas nustatytas Panevezio ligonineje. Negi pagal ta pati troponino padidejima prieme sprendima deti stenta. Aisku kad ne, matyt buvo ir kitu indikaciju kuriu Anyksciuose galejo dar nebuti. Galiu patiketi, kad kol ten buvo agresyviai draskomi medikai, sutrukde pakartotina tyrima kuris gal butu parodes infarkta. Siuo atveju nekelsiu klausimo kiek zmoniu nuvare i kapus zurnalistai. Tegul tik meta rukyti ir gyvena toliau kol laimingai numirs. Kaip ir mes visi nuo paciu ivairiausiu priezasciu del kuriu medikai labai retai buna kalti.
Sakot reikėjo palaukti autopsijos?
varnas varnui akies nekerta
Kas kliudė tyrimą padaryti, pakartoti anksčiau? Infarkto rizika nebėra skubus atvejis? Bus tų žmonių? O apie kiek atvejų nesužinom?
Visi kažko putoja ant medikų. Atseit netvarka… Vaiginas skaldo kolektyvą. O kodėl nė vienas nenori prisiminti Sigučio, kuris globojo Vaiginą? Net trečio ar ketvirto savo patarėjo etatą įsteigė? Abu su Vaiginu visomis jėgomis pjudė ir trukdė dirbti tuo metu naujai išrinktam ligoninės direktoriui Vasiliauskui. Ir šiu „didžia vyrių” pastangomis Vasiliauskas buvo „išėstas” ir vėl į direktoriaus kėdę pasodino pensininką Vaiginą garbingai nubaigti amželį
Net juokinga skaityti. Dar didelis klausimas nuo ko bardakas ligoninėje prasidėjo ir kam už tai turime būti dėkingi.
kokias nesąmones rašote. ar tik ne atvirkščiai buvo ?
Nelaimėje draugą pažinsi. Padėjo Kęstutis Tubis, nors buvo smerkiamas ir dergiamas Anykštoje, o kaip išgirtieji konservatoriai su išgirtuoju Vaiginu? Socdemai, liberalai jų nebeliko?
Na niekur nematau apie jo pagalbą. Kad paskambino ar parašė siūlydamas ką nors padaryti, kuo nors padėti, dar nieko nereiškia. Tokioj situacijoj žmogus būna itin jautrus ir juo lengva sumanipuliuoti pasiūlant pagalbas. Tikiuosi, kad tokios minties nebuvo ir buvo nuoširdžiai.
Gal nepainiokit nereikšmingus,pletkų lygio įvykius su rimtais dalykais,kai reikalas liečia sveikatą ar net žmogaus gyvybę.Pasilikit sau panašius pastebėjimus ir vienas\viena pasimelskite,kad jūsų neištiktų panaši situacija…
Koks vadovas tokia ir ligonine…teko susidurt, prieglauda ir tiek..
Gerai,jai pavyksta išgyventi toj prieglaudoje…
sunkiai, jei nesusimoki už lovą, greit atlaisvina
vakcina veikia
seniai utenoj poliklynikoj persirasiau labai dziaugiuosi
kad paruke tai jau problema/ne ne cia o aplaidume tiesiog baisu eiti i ligonine koki tyrima daryt.jei guli palatoj 3 dienas neprieina daktaras pakalbet tik neaisku nuo ko leidzia lasalines- apsurdas apsurdas,neuzdaryt ligonine o keis medikus.kad nevaiksciotu su baltais chalatais.kiek problemu ligonineje ir kam rupi?.reikia ziniasklaida kviest televizija
Pati sakiau kad niekada į Anykščių ligonine nevažiuosiu , bet nutiko taip kad teko važiuoti .
priėmimo sesute buvo labai nemaloni vardo neviešinsiu.
Širdies kardiogramos negalėjo padaryti nes aparatas neveikia kaip Dakatrei minėjo kad jau taip senai.
Būnant stebėjime buvo šokas klausyti kaip sesute bendrauja žeminančiai slykščiai su vyresnio amžiaus žmogumi.
vakcina veikia kaip turi buti
išgerkit valerijono, paranojikams padeda
Man tai sąnarių KARDIOGRAMOS negalėjo padaryt. Pasveikau be jos, nes sesutė baisiai maloni buvo.
Žmogus nesirūpino sveikata,kas turi dėtis galvoje,kad esant priešinfarktinei būsenai rūkant ir geriant kofeiną dar labiau susiaurint kraujagysles ? o surambėjusiems daktarams būtina nagaika. nors iš kitos pusės ,tai jei jie viską imtų į galvą tai būtų priversti saujomis valgyti raminamuosius. o gal ir valgo ?
Mano mama deja bet mire. Su greitaja buvo atvezta i ta pacia ligonine su krutines skausmais, ir issiusta namo pasakius kad skausmai del padidejusio rugstingumo. Namie mire. Nuejus pakalbet su vyr. gyditoju kai skrodimas patvirtino kad mirties priezastis buvo sirdis buvo pasakyta kad tai tik sutapimas. Paprasius parodyti kokie buvo atlikti tyrimai ir kuo remiantis zmogu su krutines skausmais issiunte namo buvo pasiulyta kreiptis i teisininkus.
Ištrauka iš rugsėjo mėnesio straipsnio: Pasak A. Bauros ir D. Krikštaponio, Anykščių ligoninės kolektyvas per susitikimą priekaištų D. Vaiginui neišsakė”
Ką dabar galėtų pakomentuoti šie abu tarybos nariai?
53 metai… Labai infarktinis amžius vyrams. Ypač rūkantiems ir kavą mėgstantiems…
Yra ir nerūkančiu ir negerenčiu,bet infarktas ištinka…nuo ligos niekas neapsaugotas.
NEPAMENU,kreipsiuosi pas gydytojus, ar ŠMiGELSKAI viešai atsiprašė dėl šmeižto apie bibliotekos vadovo konkursą? Gal rašant tokio ilgio rašinius ..atsiras vietos
Brangus Praše! Sveikinu sukriuksėjus.
visos ligos nuo to, kaip gyvename ir beje, komentuojame.
ligoniukai
Pasitaisau – Brangus parše! Spėju- plikas parše
Kunas visas pasidenge “dilgeline” as nezinau kas buvo niekas nieko nesake, tik kazkokia laseline pastate. Po kiek laiko viskas susitvarke ir buvau kaip buves, bet labiausia nustebino sesutes komentaras, “va matai atspejom is pirmo karto” , tai galvoju kas butu buve jei nebutu atspeje is pirmo karto
Gink Dieve nesakau, kad po šio įvykio ligoninės direktorius turi nusišauti. Ne! Tačiau atsistatydinti nedelsiant privalo!
Prisiimti atsakomybę ir atsistatydinti. Labai europietiškas demokratijos žestas būtų.
Žuvis genda nuo galvos
Kokia laimė ir koks džiaugsmas, kad šiuo atveju nelaimė ir infarktas atsitiko Vidmantui Šmigelskui. Atleiskite man už cinizmą – aš nesu taip nekenčiantis V. Šmigelsko, kad linkėčiau jam mirties. Šioje situacijoje galiu pasakyti tik štai ką: jei čia būtų buvęs ne jis, o paprastas diedukas iš pamiškės vienkiemio, rytoj kapuose jam jau būtų kasama kapo duobė… Ir nieko daugiau nei sakyti, nei komentuoti nebereikia!
Nepersidžiauk.
O iš ko čia džiaugtis, a? Kvailesnio komentaro negalėjai parašyti?
Ne veltui vienintelis meras, kurį prametė. Taip nesuprast ką rašo. Jei ne ponios redaktorės atkaklumas ir medicinos žinios nebūtų vežę. Ir kastų dabar duobę. Galvoju apie kai kuriuos ligoninėje mirusius ir nesu tikras, kad ne panaši istorija.
deja…taip
Nėra ko šmeižt ir kelt triukšmą žeminant medikus.Nuo labiau reanimacijos skyriyje, nes nustatytas laikas, kada galima aplankyt pacienta tik nuo 12 val. vienai valandai ir vakare nuo 18 val. vienai valandai.
Tokia tvarka visoj Lietuvoj ypač Vilniaus ir Kauno klinikose į reanimacinius visai neįleidžiami, ( nes turi būt labai sterilu, kad nepatektų įvairių bakterijų nuo lankytojų).
Esu turėjęs artimųjų su infarktu , kurie buvo išgelbėti Anykščių reanimaciniame ir pastatyti ant koju,ir negaliu smerkti Anykščių ligoninės nei vieno mediko juo labiau reanimacinio skyriaus ( kur kiekvieną sekundę kontroliuoja įjungti aparatai ypač širdies veiklos, nes visada matomas pulsas ir kraujospūdis).
Į Panevėžį vežami pacientai, kai visai kritinė ligonio būsena* tačiau žinokite, kad visų iš kart nenuveš, nes ir kitų raj.yra pacientų, o automobilius greitosios pag.ne malunsparnis.
Visais laikais džiaugiausi Anykščjų ligoninės greitosios pagalbos operatyvumu ir suteikta tinkama pagalba.Visada puikiai gydė Gerb.gydytojai, kaip :Bubliauskienė, Paežerienė, Lapinskas, Arlauskienė, Klimkevičius.
Manau rėkauti dėl ligoninės reiktų mažiau, nes jei jos nebūtų, pagalvokit kaip būtų sunku nuvykt į kitą rajoną pvz.ekstra atveju.Nes kitų rajonų priėmimo smyriai taip pat nėra guminiai.
O kad žmogus Šmigelskas patekęs į ligoninę dėl širdies problemų rūko, tai tikrai nepuošia žmogaus ir dar kava, kuri kelia kraujospūdį.
infarktas visur gali ištikti bet kurį žmogų, * ( tai kraujagysljų užsikimšimas, ir jeigu nebuvo anksčiau rūpinamasi sveikata neatliekami kraujo tyrimai, pvz.cholesterolis kraujo krešumas ir t.t. tai trumpas kelias iki infarkto arba insulto).
Aš už tokius Šmigelskienės išsišokimus reanimaciniame ir tokius gydytojų žeminimus vusuomenei, perduočiau į etikos komisiją svarstymui dėl etikos.
Gana! Pastoviai menkint Anykščių ligoninės medikų darbą!
Ir kur gi egzistuoja tokia etikos komisija, kuri svarstytų…. Šmigelskienės etiką? Tamstos sapne?
Už ką siūlai Šmigelskienę svarstyti. Kad gelbėjo žmogų nuo mirties? Jeigu ten būtų mano artimasis aš būčiau į snukį tokiems šundaktariams davęs.
Šlykštu skaityt, labai gaila ir baisu, kad LT vis dar gajos sovietinės „paniatkės” – susireikšminus, lygesnė už lygius, boba skandalija po visą ligoninę, trukdo dirbt, skambinėja vyr. gydytojui, jie kartu terorizuoja dirbančius gydytojus, o paskui dar vemia į FB ir visur, kur tik jos dvišakis liežuvis lenda.
O kur galėtų kreiptis šitos moters psichologinį smurtą patyrę, patiriantys bei patirsiantys medikai? Pasikart? Nusišaut?
Laikykitės, daktare Viliau, aš žinau, kad Jūs viską padarėt gerai 🙂
Jei ne šitos “bobos” rėkavimas (pagal jus) tai galimai jau būtų ruošiama pacientui vieta Šilelyje.. gana abejingumui šios ligoninės personalo ( yra išimčių keletas kur tikrai dirba atsakingai), pačiai teko susidurti su tuom.
Sakote, kad tai smeizimas? O Jums teko kada ten patekti ar lydeti Jums artima zmogu, kuris is skausmo negali kalbeti? Gydytoja neateina, sesute atejusi pasako kad gali duoti nuskausminanciu . Viskas. Visur yra visokiu, bet siuo atrveju Jums geriau patyleti.
Menkina mediku darba,,,Nejuokinkit daugiau su savo isvedziojimais.
Lapinskas??????:D
ar pati(pats) ne šioje įstaigoje dirbanti esate?:D
Tai ne ligoninė,o slaugos įmonė.Nieko netiria,o kai nori pats vežti ligonį į klinikas,deda moralinį presingą,atseit kelionėj mirs.O pas jus nemirs?Mama kovido laiku mirė reanimacijoj ,telefono negalėjo net pridėti prie ausies atsisveikinimui.Susireikšminę ir buki daktarai,gaunantys per didelius atlyginimus.Už ką jiem duot kyšį?Tegu atvažiuoja tobulintis į stambias ligonines,pamato krūvį,nusileidžia iš aukštybių.Pritariu tik uždarymui tokių atseit gydymo įstaigų.
pritariu!
Jei tokiems žmonėm žurnalistam nepadėjo,tai ką kalbėti apie paprastą žmogu,taip ir miršta nesulaukia pagalbos…todėl visi ir bijo Anykščiu ligoninės.Sveikatos ponui Vidmantui.
Nusimeskime kaukes
PONAI !!!Vis tik rukyma manau svarbiau akcentuoti, nei pacia medicinos sistema.
Visu pirma reiktu pripazinti sau, kad tai ne siaip yprotis ir priklausomybe, o narkomanijos rusis.
_____________________________________________________________________________
Nezinau kiek zmones susipazine su Nikotinu. Nikotinas yra neuromediatorius panasi i acetilholina medziaga. Acetil holinas nervu sistema veikia dvejopai. Jei nervu sistema ijaudrinama patiriamas stresas, Acetilholinas ja ramina. Stabdziu efektas.
Arba kai per nelyg didele ramybe, pvz po miego, jis nervu sistema „uzveda” darbingumui. Ir kai organizmas gauna Nikotino, Acetilholino sintese dingsta ir ja pavaduoja Nikotinas.
Todel nutraukus Nikotina zmogus arba buna labai nedarbingas ryte, arba greitai isijaudrina nuo elementariu situaciju ir vel grizta prie Nikotino.
___________________________________________________________________________
Toliau yra mendalines smegenys. Jose laikosi visi musu organizmo reguliavimo instinktai. Arba ukiskai kalbant gyvunu lygio AS. O smegenys jei pajaucia kaip toki pat efekta gauti lengvesniu budu, susiformuoja sio budo instinktas ju dalyje. Ir pries ji labai sunku kovoti…
Todel susiformuoja ne tik Nikotino poreikis, bet ir jo gavimo budas, zindziant (kame asociacija su mamos speneliu dar labiau ramina) degimo produkta smalkes. Va jos daugiausiai kenkia ir nuodija organizma, ne Nikotinas. Bet mendalinese smegenyse butent toks suformuotas Acetilholino butino pakaitalo gavimas.
____________________________________________________________________
Todel jei neiseina mesti sios visiskos pasaulines nesamones kaardinaliai, o daugumai to neiseina net po infarktu, nors gydytojai sako griezta NE. Pasikankina keleta mensiu ir vel tas pats. Nes mendalinese smegenyse instinktas islikes…
Tai nieko naujo nepasakysiu, tik galbut dabar aiskiau, kad reiktu vartoti Nikotino gavimo kitus budus, Nikotino tabletes, ar pleistrus. Nes pasikartosiu Nikotinas nutraukia Acetilholino sinteze ir ja pavaduoja, o ne kaip kokia papildoma relaksine medziaga…
Ir po to bandyti mazsinti Nikotino dozes, geriausia ko gero tableciu pavidale, reikia klausti narkologo. Kad atstatyti savo naturalia Acetilholino sinteze.
____________________________________________________________________________
Bet reikia neuzmirsti, kad ir vartojant Nikotina, mendalinese smegenyse kaip staiga gauti Acetilholino doze islikes. Ir didesne mazesne stresine situacija, jos net didele jega ieskos „zinduko”.
Todel mano galva siems atvejais cigaretes keisti seimo bandymais visai uzdrausti vipais. Elektroninemis cigaretemis. Ten briedas kad elektronines cigaretes kenksmingesnes, nei paprastos.
Tiesiog buvo manyta kad jos is vis nekensmingos. Visgi atrado kad kenksmingos, nes jose yra nikotina risanciu medziagu, Arba su priedais-skoniais. Bet tikrai nekenksmingesnes uz paprastas cigaretes…
_____________________________________________________________________
Reziume butu jei yra noro nutraukti rukyma ir nesigauna, Vartoti Nikotina tableciu pavidale, jei iseina mazinanciomis dozemis.
Susidarius stresinems situacijos, susierzinus nervinei sistemai, kai mednadines smegenys griebiasi zinduko, geriau kalti papildoma Nikotino tablete, nei uzdegti cigarete. Arba tureti vipa elektrine cigarete be priedu ir nikotino, berods buna tokiu. Kad musu gyvuliukas esantis prie smegenu kamieno, atprastu gauti Nikotina zindymo budu, nors pati Nikotina ir suteiksite.
Beveik baisiau, kaip mergaitės pagrobimas.
Ponas Kęstuti, rūkymas yra jarunda. Kalba eina ne apie rūkymo žalą sveikatai, bet apie medikų abejingumą, nenorą bendrauti su ligoniais, aplaidumą, savo kompetencijos nepripažinimą. Štai kur straipsnio esmė.
DDD
Labai gerai, kad gerbiama Redaktorė labai atvirai viską aprašė. Jei jau su žinomais žmonėmis, žurnalistais, taip abejingai buvo elgiamasi, tai kas darosi su paprastais, nežinomais žmonėmis? Užtat ir miršta žmonės, krinta kaip lapai nuo visokių infarktų, nesulaukę laiku pagalbos, net ir greitosios pagalbos mašinoje. Gėda Anykščių medikams. Ligoninės vadovas ir to skyriaus vedėjas turėtų tuoj pat atsistatydinti.
pritariu!
Kad gydytojai ,ypač atsilikusioj Lietuvoj, daro daugybę klaidų tai čia jokia naujiena. Bet žmonės ir patys nesirūpina savo sveikata. Rūkymas siaurina kraujagysles,žaloja širdį ,patys save žudo,gydytojai ne dievai,ne visada ir jie gali padėti.
neskanus.
Sveikatos jums. Tą patį ir mes išgyvenom šeimoje prieš keletą metų. Vyrui buvo infarktas, nevežė į Panevėžio ligoninę, nors ir prašiau gydytojo. Pragulejus skyriuje savaitę, išleido vyrą neprirašius jokių vaistų. Visiškas abejingumas gydytojų. Tik, kad užregistravo į eilę stentams dėti. Nuvykus į Panevėžio ligoninę gydytoją stebėjosi, kad neskyrė vaistų ligoniui tokios būklės. Sakė reikėtų papeikimą rašyti gydytojui kardiologui.Aišku,gydymas ilgas buvo,po to reabilitacija. Dabar, neįgalumas.
Tamsta Šmigelskienė! Gal nesiūlėte kyšių Anykščių dakterams,nes dakterai žino,kad nenabagė esate,todėl nelabai ir rūpinosi Vydmanto sveikata.Na o Vydmantui linkiu sveikti ir,kad vėl matytumėm ji su pasididžiavimu traukent dūmą. Ir dar: Seniau rengdavote populeriausio Anykščių mediko rinkimus,dabar gal rengsite blogiausio arba didžiausio kyšininko rinkimus?
taigi pagal Smigelskus, pats geriaussias Vaiginas , kaip cia dabat, tokia gera valdzia ir taip blogai pasidare, kai savo kailiu patyre.
Susivartė daktarai.Ir tai ne pabaiga Amžinas niekas.Bet yra bet…
Anykščių ligoninėj sundaktarei dirba nesakau kad visi bet ir tankiu.
Pinigai pinigai kaip be jų.Pažįstamas ar ne…draugas ar tikintis… Taisyklių,kad ir juodų buvo galimai nesilaikyta.Tvirtybes šeimai.Lauksime puikių straipsnių.
Abejingumas ir nejautrumas – tik taip galima apibūdinti ligoninės atmosferą, turiu galvoje vidaus ligų skyrių. Liko didžiulės nuoskaudos po artimo žmogaus gulėjimo.
apie tuos tyrimus,kur p. Gražina aprašo . Protu nesuvokiamas, tiesiog nusikalstamas neveikimas.
daug yra istorijų
manyčiau derėtų kreiptis ir dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo įvertinant, ar buvo tinkamai atliktos pareigos
Čiupkit Dulkį už kiaušų, kiek šis mafijozas su savo reformomis nužudys žmonių ? Gal šių reformų projektus LR Vyriausybės ir Seimo mafijozai gauna iš Rusijos Federacijos ?
Dulkys nedirba Anykščių ligoninėje,durake tu tikras.Dirba konkrečiai žmonės su savo pavardėmis.Nemalk nesąmonių .
Tai kad visose ministerijose mafija. Juk nuo jų sprendimų priklaiuso bendra sveikatos sistema ir gydytojų kompetencija ! Čia tokios bėdos ne tik šio rajono ligoninėje !
Bet pradėti pirmiausia reikia pradėti nuo LR Vyriausybės ir Sveikatos ministerijos vieninteliu klausimu:
– Kodėl LR Valstybė skiria milijardus medikų studentų mokymams, o išsimokinę jie išvyksta dirbti Norgėse, Vokietijose, UK ir kitose šalyse, kuriose sugebama jų gabumais pasinaudoti ? Kodėl Vyriausybė šiuo klausimu yra beviltiška ir supuvusi ?
Kaip jums atrodo gerbiamieji ligoniai, kaip kokybiškai jus gali pagydyti veterinoriaus gabumus turintys daktarai ? Negi gerbemieji ligoniai nesuvokiate, kad su tokiomis Sveikatos ministerijos reformomis tuoj gyditis jums teks važiuoti į užsienius (savaime ne už dyka…) ?
Pritariu
čia tik pavadinimas ligonine kol toks vadovaus nieko gero nebus nes trukumas daktaru seseliu ir tt
uzdaryti tokia ligonone velniop ir kuo greiciau.
rašo ir rašo komentarus ligonių artimieji,o tarybos nariai vaikšto į ligoninę gelbėti ko? taip ir neaišku ir vis giria. Baisu pakliūti ir taip užgirsti. Tai kiek mirė per Covidą ir tikriausiai dėl nepriežiūros..Vadovas darbo vietoje amžinai gal but sėdės ,kol sugrius pastatas. Aš ne medikė,bet prisiskaičiusi labai daug tai ,kaip su infarktu galima vaikščioti kavos ir dar laiptais lipti tai nesuvokiama. Koks gydytojų abejingumas ,o jiems nesvarbu žmogaus gyvybė. Baisu , labai, kas su senyvo amžiaus žmogumi, nesuprantančiu daroma tai va ir išlindo yla iš maišo. Linkiu Vidmantui sveikatos ,o p. Gražinai tik stiprybės.
Kol kišenytėn daktarėliui neįdėsit – ar infarktas, ar triperis, ar…? (sena Rusiška patarlė)
Klasika
От трипера до инфаркта лишь тонкая линия, проходящая через карман врача !
’’Nuo triperio iki infarkto tik plonytė linija, einanti per daktaro kišenę…’’ (LT vertimas)
Naujas šūkis!
ČIA GERA NUMIRTI !
Sako ieškokit kur pažįstamų.Tai ką daryti jei jų neturi,laukti blogiausio.Anykščių šūkis bus,ne čia gera gyventi,o čia grįšk numirti.Tikrai nejuokinga gerb.Mere gelbėkit Anykščių ligoninę,ir labai reikia priimamajam personalui kursų tiesiog žmogiškumui,mandagumui,taktiškumui…..
Na jei dar naktį pažadintumete,tai jo… aleliuja teko patirti..
Tai juk pažįstami visi.Kaip ne gėda.Visi gydytojai tikrai supratingi.Bet tapo pochuistais.Anyksciai mažas miestelis,bet žmonės tikrai baisūs.Tikekimes,kad Vidmantui Šmigelskiui bus gerai.Laiko reiks.Na,bet ji nepasiduos.
Baisu kas darosi,visur isprotejimas, žiauru.Jau laikas kilti į kova ?????
su daktarais į kovą,ką tu čia mali
Nieko naujo Ir dar žurnalistas.O kas dedasi šeštadieniais ir sekmadieniais…darbuotojams šventė..Kam pasisekė išeiti gyvam,tai irgi šventė…O karantinas kaip būna… Stiprybės Gražina…Ir nieko naujo ką jūs parašėte dėl ligoninės.Chebra atsipūtus Nes trūkumas daktarų…
jei jokios pagalbos is mediku nesulaukiame ??? Kur nueina visi pinigai ,jei net su astmos priepuoliu nakti i greitaja atvezus vaika ,paaiskeja ,kad jie net elementariu inhaliatoriu neturi. Kur musu mokesciai panaudojami-ukrainieciu galuniu protezavimui ir islaikymui ???
prie ko čia galūnes,tau gal irgi to prireiks,bet kad gydytojai ,slaugytojos….kas patyrė žino…
Anykščių ligoninę jau seniai laikas pervadinti į veterinarijos kliniką. Ne veltui juk ne maža dalis važiuoja gydytis į kitus rajonus – ir teisingai daro. Nepasitiki vietinių kaimo šamanų kompetencija.
Nenusišnekėkit, veterinarams sunkiau, žvėriukai nesako kur skauda