Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį pasirašė Lietuvos Respublikos socialinio draudimo pensijų įstatymo Nr. I-549 2, 8, 17, 29, 33, 45 ir 49 straipsnių pakeitimo įstatymą. Šiuo įstatymu tęsiamas papildomas pensijų didinimas, kuris pagal 2019 metais Prezidento inicijuotą įstatymą buvo vykdomas 2020 ir 2021 metais.
Šalies vadovas kėlė tęstinio spartesnio pensijų indeksavimo modelio būtinybę dar XVIII Vyriausybės formavimo metu, o vasarą aptarė šį modelį su socialinės apsaugos ir darbo ministre Monika Navickiene ir senjorų organizacijų atstovais. Šalies vadovas pažymi, kad bendrai su Vyriausybe atliktas svarbus ir kryptingas darbas ilgainiui padės užtikrinti, kad vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybė Lietuvoje priartėtų prie Vakarų Europos standarto.
„Turime pasiekti, kad nė vienas pensininkas Lietuvoje nepatirtų absoliutaus skurdo, o pensijos būtų adekvačios ir užtikrintų orų žmonių gyvenimą. Socialinio draudimo pensijų ir vidutinio darbo užmokesčio santykis Lietuvoje turi pasiekti 50 proc.“, – sakė šalies vadovas.
Senyvo amžiaus žmonių gerovė ir jų skurdo mažinimas – vienas iš Prezidento veiklos prioritetų. Spartesnis pensijų didinimas – svarbiausias instrumentas mažinti pensininkų skurdui. 2020 m. duomenimis, pensininkų skurdo rizika siekė 39,5 proc. ir buvo daug didesnė nei bendra šalies skurdo rizika (20,9 proc.), o 5,2 proc. Lietuvos pensininkų gyveno absoliučiame skurde.
Įsigaliojus šiems pensijų įstatymo pakeitimams bus intensyviau siekiama, kad nė vienas garbaus amžiaus Lietuvos gyventojas nepatirtų absoliutaus skurdo. Keičiant pensijų apskaičiavimo tvarką, bendroji pensijos dalis turintiesiems skirtingą stažą bus artinama prie minimalių vartojimo poreikių dydžio. Tai padės toliau mažinti vyresnio amžiaus asmenų skurdą. O individualios pensijos dalies papildomas indeksavimas ir sumokėtų socialinio draudimo įmokų įtakos jai didinimas užtikrins didesnį socialinį teisingumą.
Įgyvendinus šį įstatymą vidutinė socialinio draudimo senatvės pensija 2022 m. sieks 465 Eur, 2023 m. – 505 Eur, 2024 m. – 544 Eur.
Palaikydamas šį valdančiosios koalicijos atliktą darbą Prezidentas pabrėžia, kad būtina ir toliau gerinti senjorų padėtį. Tarp svarbiausių tolesnių uždavinių šalies vadovas pabrėžia didesnį vyresnio amžiaus žmonių įtraukimą į darbo rinką, didesnį sveikatos ir sveikatinimo paslaugų jiems prieinamumą ir kokybę, mokymosi visą gyvenimą galimybių plėtrą.
834932 906164hey was just seeing in case you minded a comment. i like your site and the theme you picked is super. I will be back. 709604
Tai kodėl Leonai lygini nesulyginamus dalykus, trečioką su dviliktoku? Nežinai kad Lietuva Europos sąjungoje tik 17 metų, o kitos senbūvės jau beveik 70 metu Es sudėtyje. Lyginti gali tik su tom šalim, kurios į ES įstojo kartu su Lietuvą 2004 metais: Lenkiją, Estiją, Latviją, Slovakiją, Čekiją, Vengriją, Slovėniją. Šiuo metu mus lenkia tik Estija ir Čekija, labai geri mūsų pasiekimai. O jei norėjai Vakarietiškos pensijos, reikėjo pabėgti iš TSRS į Šveicariją, ten dėti silokoną į šveicarų bankininkų meilužių papus, o ne gydyti sovietinius traktoristus nuo triperio. Kaltinti gali tik save.
Na čia dabar kas? Koks jūsų sumautas reikalas ką ir su kuo aš lyginu !? Esu laisvas žmogus laisvoje šalyje! Kas čia per manieros nurodinėti man su kokiomis šalimis ką aš GALIU lyginti, o ko ne, a? Pakvipo TSRS laikais tamstos nurodinėjimai. Tokiu vakarykščiu kvapeliu padvelkė… 🙂
O jei rimtai – nesu nei aklas, nei besmegenis. Matau, kiek išgražėjo mano Lietuva, kiek išsistatė miestai, išsidailino miesteliai ir kaimai. Taip, yra ir ištuštėjusių kaimų, griūvančių sodybų, apsilupusių ir apleistų. O kur jų nėra? Viskas pasaulyje keičiasi! Visa Sveikatos sistema Lietuvoje veikia ir vystosi pagal mano kadaise teiktus įstatymų projektus. Vaistinės dirba, alkoholio ir tabako kontrolė vykdoma, medžioklė ir maisto kontrolė tvarkoma pagal mano pateiktus ir Seime įregistruotus įstatymus. Įdomu gyventi kai tai prisimeni ir žinai. 🙂 Tai kuo man negerai? Gal badauju? Ne. Gal laisvė apribota? Ne. Gal negaliu keliauti po beveik visą pasaulį? Galiu. Tik turėk sveikatos ir pinigų! O va tie mano metai ir sveikata… Nei minutei nesigailiu, kad išėjau iš TSRS: to nepasiteisinusio ekonominio – politinio – ideologinio projekto. Nors, skirtingai nuo dabar varomos propagandos, tada ne viskas buvo vien tik blogai. Matau daugybę minusų dabartiniame mūsų gyvenime. Nyksta, išsivaikšto ir Anykščių rajonas, ir Lietuva. Stebėtinas durnumo procentas (vien antivakserius skaičiuojant!). Ir Anykščių rajone taip pat! Tačiau tai man gyventi netrukdo. 🙂 Tik gaila, kad mokslas Lietuvoje dar neišsivystė iki tokio lygio, kad sukurtų skiepus nuo senatvės ar bent kokį nors jaunėjimo eliksyrą! O laikas būtų… 🙂 Toks mano atsakymas ponams ir ponioms, drįstantiems nurodinėti man ką, su kuo ir kaip aš lyginti galiu !!! 🙂
Nausedaites gerovės teritorija, cirkas ??
Skurdo riba ES siekia 800 ar 850 eurų? Kas žinote tiksliau? Per 30 metų mes tik pusę tiek tepasiekėme? Mano pensija 767,09 euro. Ne mažiausia, nebadauju, bet iki ES skurdo ribos nedatraukia… Va taip.
Ir man juokingi Putinio šlovintojai, kurie eskaluoja, kad Lietuvoje žemiau skurdo ribos gyvena kažkoks procentas gyventojų. Šveicarijoje panašus arba net didesnis procentas irgi gyvena žemiau skurdo ribos. Skirtumas, kad Šveicarijoje skurdo riba 1.892 Eur, Lietuvoje 430 Eur, o Baltarusijoje 78 Eur. Tad jei Šveicarijos ribą pritaikius Lietuvoje, tai Seimo nariai gyventųš skurde, O Lietuvos ribą perkėlus Baltarusijai, 92,1 proc. baltarusų gyventų skurde.
Gerbiamasai, man nerūpi kas ir kaip gyvena Rusijoje ar Baltarusijoje. Nes tai – jų vidaus reikalas. Ir ką jiems šlovinti, o ko ne aš nenurodinėju – renkasi jie patys. Tačiau prisipažinsiu, kad šveicarišką skurdo ribą į savo pensiją keisčiau su malonumu. 🙂
95 procentai Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos ir likusių buvusių sovietinių šalių gyventojų gali tik pasvajoti apie tokią skurdo ribą kokia yra Lietuvoje. Jiems tai nepasiekiama svajonė. Vietoj to kad pasidžiaugtum jog Lietuvoje taip nėra, kažkodėl svaigsti apie Šveicariją, ir senbuves ES šalis.
Dar kartą sakau: man nerūpi kaip gyvena Rusija, Ukraina, Baltarusija. Tai jų reikalas! Ir kitos „postsovietinės”, buvę TSRS sudėtyje, šalys man taip pat nėra tas rodiklis, į kurį aš šiandien lygiuojuosi. Kokio velnio tu man jas kiši? Esu ES ir NATO narys, tai ir lyginu Lietuvą su jų rodikliais. Matau kiek pasiekta, matau kiek galimybių neišnaudota, iš klaidų darau išvadas. Štai taip !