Senosiose Kauno kapinėse (Ramybės parke) prie atminimo lentos, skirtos 1956-ųjų Vengrijos revoliucijai ir Kauno vienybės demonstracijai, trečiadienį surengtas šio istorinio įvykio minėjimas.
Senosiose Kauno kapinėse (Ramybės parke) prie atminimo lentos, skirtos 1956-ųjų Vengrijos revoliucijai ir Kauno vienybės demonstracijai, trečiadienį surengtas šio istorinio įvykio minėjimas.
Jame dalyvavo nepaprastasis ir įgaliotasis Vengrijos Respublikos ambasadorius Zoltanas Pecė (Zoltan Pecze), Kauno miesto mero pareigas laikinai einantis Kęstutis Kriščiūnas, politikai, Sąjūdžio judėjimo nariai, ir nemažas būrys moksleivių
Prieš 55 metus dviejų engiamų Vidurio Europos tautų – vengrų ir lietuvių – istorijos tėkmė susitiko Kauno senosiose kapinėse, kur kauniečiai tuomet atėjo pagerbti savo mirusių artimųjų, per Vėlines. Šiose kapinėse įvyko taiki demonstracija, palaikanti Vengrijos revoliuciją. Tačiau demonstracija buvo karine sovietų jėga numalšinta. Kapinės paverstos parku.
„Tie Kauno gyventojai, kurie atėjo čia prieš 55 metus, turėjo iškęsti valdžios represijas. Jie rizikavo savo darbais, teise mokytis, savo laisve ir netgi gyvybe. Jie tikėjo, kad kažkada laisvė ateis į Lietuvą, bet negalėjo būti tuo tikri. Ir jie tikrai nežinojo, kaip ilgai tęsis okupacija. Praėjus dešimtmečiams, 1991 m. sausį, jau vengrai galėjo išreikšti savo solidarumą su lietuvių nepriklausomybe, kai buvo blokuojami televizijos bokštas Vilniuje ir Seimo pastatas”, – kalbėjo Vengrijos Respublikos ambasadorius Z. Pecė.
Kauno miesto mero pareigas einančiam K. Kriščiūnui apie šiuos istorinius įvykius pasakojo jo tėvai, kurie patys matė, kas tuo metu dėjosi Senosiose miesto kapinėse.
„Malonu, kad yra žmonių, kurie stengiasi ir rūpinasi, jog šie istoriniai įvykiai išliktų ne tik Vengrijos, bet ir Lietuvos žmonių atmintyje. Ši vieta mus visus įkvepia kilniems darbams. Niekada neturime pamiršti tikrųjų vertybių, dėl kurių siekėme laisvės mūsų tėvynėms. Juk Kaunas yra laisvės sostinė”, – sakė K. Kriščiūnas ir drauge su Vengrijos ambasadoriumi padėjo gėlių vainikus prie paminklinio akmens, pagerbdami už laisvę žuvusių kovotojų atminimą.
Stasio Lozoraičio mokyklos mokiniai minėjime atliko muzikinę programą.