• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Pirmadienis, 22 birželio, 2026
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Seimui svarstant lengvatinį PVM daržovėms ir vaisiams, Konkurencijos taryba įspėja dėl rizikų

BNS
2026-01-22
Lietuvos ir užsienio naujienos
1
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Seimo Kaimo reikalų komitetui toliau svarstant grupės parlamentarų siūlymą taikyti 5 proc. PVM tarifą vaisiams, daržovėms ir uogoms, Konkurencijos taryba įspėja, kad taip gali būti sudarytos nevienodos sąlygos verslui. 

Tokiai lengvatai komitetas buvo pritaręs dar pernai gegužę, tačiau finansų ministras Kristupas Vaitiekūnas rugsėjį teigė tam nepritariantis ir pareiškė, kad naujosios Vyriausybės programoje šios lengvatos neliko ir jo pastangomis. Tačiau Kaimo reikalų komitetas šiemet sausį paprašė Konkurencijos tarybos išvados ir sako, kad toliau svarstys pasiūlymą.

„Klausimas išliks aktualus, matyt, ilgam, tiktai kada ir kaip jis bus priimtas – čia kitas klausimas. Kai bus svarstymo stadija, tada mes svarstysim jį ir teiksim savo nuomonę“, – BNS trečiadienį teigė komiteto pirmininkas Bronis Ropė.

Perspėja dėl rizikų konkurencijai

Tuo metu Konkurencijos taryba pasiūlė papildomai įvertinti, ar lengvatos poveikis būtų priimtinas ir proporcingas tikslui. Ji taip pat rekomendavo apie mokesčio lengvatą pranešti Europos Komisijai, kad būtų išvengta neteisėtos valstybės pagalbos.

Vienu PVM įstatymo pakeitimu lengvatinį 5 proc. PVM tarifą siūloma taikyti šviežiems vaisiams, daržovėms ir uogoms, o  perdirbtiems produktams, pavyzdžiui, šaldytiems, – ne. Tad prekiaujantieji jais galėtų atsidurti mažiau palankioje padėtyje nei verslai, kurie naudotųsi lengvata.

Kitu projektu siūloma lengvatą taikyti ekologiškiems produktams, taip pat – kokybiškiems produktams maisto gamybai biudžetinėse įstaigose. Tarybos nuomone, tokias pat paslaugas teikiant privatiems verslams lengvata įsigyjant maisto produktus nebūtų taikoma, o tai galėtų pabloginti jų veiklą.

Taryba siūlo papildomai įvertinti visas aplinkybes ir nustatyti, ar tokios priemonės yra optimalios ir tikėtina jų nauda atsveria galimą neigiamą įtaką konkurencijai.

Ministras žada PVM kontrolės mechanizmą

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis portalui „Verslo žinios“ teigė, kad PVM lengvata turi būti svarstoma sveikiausiems produktams, pavyzdžiui, daržovėms ir vaisiams. Pasak ministro, praėjusios Vyriausybės įsteigta Maisto taryba ketina sukurti PVM kontrolės mechanizmą, kuris užtikrintų, kad potenciali lengvata maistui atitektų galutiniam vartotojui.

„Svarstome, kad galima būtų įvertinti ir sukurti kontrolės mechanizmą, jeigu valstybė sumažintų PVM maisto produktams, kaip būtų galima sukontroliuoti visą grandinę, kad tas sumažinimas ir atitektų galutiniam vartotojui“, –  kalbėjo A. Palionis.

„Tikslas mūsų ekonomistams yra, kaip įvertinti, kad bus suteikta vieniems ar kietiems maisto produktams PVM lengvata, kad ji kažkur neištirps (tiekimo – BNS) grandinėje per tam tikrą laiką. Mes suprantame kad yra pastovieji kaštai, kintami kaštai“, – pridūrė jis.

Žemės ūkio ministras teigė, kad sukūrę mechanizmą siūlys jį Vyriausybei. Ministras akcentavo, kad siūlant lengvatą bet kokiai prekei bus įvertinta, kiek dėl to sumažės PVM mokesčio surinkimas.

Seimas galėtų svarstyti pavasarį

Grupė parlamentarų siūlė lengvatinį tarifą taikyti nuo 2026 metų. Dabar B. Ropė sako, kad terminas galėtų būti 2027 metai.

„Manau, kad būtų naudos vartotojams, tik galbūt šitas laikas šiuo metu šiek tiek… Kadangi jau pinigai suplanuoti ir perteklinių tokių nėra pinigų, o tam vis tiek biudžetas šiek tiek sumažės – biudžeto įplaukos, tai vartojimas dėl to, matyt, labai nepadidės, tai šiuo metu jo įsigaliojimas būtų problematiškas“, – sakė B. Ropė.

„Ta patirtis yra ir pasaulyje, ir Europoje, kad yra skaidomas PVM į kelias grupes. Tas, kas naudingas sveikatai, naudingas visuomenei – yra lengvinamas, tas, kas žalingas, pavyzdžiui, alkoholis, kiti – yra stiprinamas. Tai aš manau, kad bet kokiu atveju dabar negalėtų įsigalioti, tai galėtų gal nuo kitų metų sausio“, – pridūrė politikas. 

B. Ropė neatmetė, kad Seimas lengvatinio PVM klausimą galėtų svarstyti pavasario sesijoje. 

Nuo 2026 metų taikyti 5 proc. PVM tarifą vaisiams, daržovėms ir uogoms dar praėjusių metų Seimo pavasario sesijoje siūlė grupė parlamentarų iš demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“, „Nemuno aušros“, socialdemokratų, keli opozicijos parlamentarai iš Mišrios Seimo narių grupės ir Valstiečių, žaliųjų ir Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos.

Tokia lengvata ne kartą siūlyta ir anksčiau. Lietuvos ūkininkams 2017 metais smarkiai nukentėjus dėl itin gausių liūčių, buvo siūlyta trejus metus – iki 2021-ųjų – jų produkcijai taikyti 5 proc. tarifą. Tuomet Finansų ministerija skaičiavo, kad dėl sumažinto tarifo biudžetas netektų 135 mln. eurų pajamų.  

Komentarai 1

  1. Jo says:
    5 mėnesiai ago

    Mažinti negalima, reikia PVM didinti reikia Ukrainai padėti.

Kitas įrašas

Nepamirškite pratęsti „Anykštos“prenumeratos II-ajam pusmečiui!

Savivaldybė ruošiasi imti ilgalaikę paskolą

Panašūs straipsniai

Vaidos Sabalytės nuotr.

Nuo 2028 metų siūloma užtikrinti darželius vaikams nuo 1,5 metų

2026-06-22
0

Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas šeimoms derinti vaikų auginimą ir dalyvavimą darbo rinkoje, Seimo konservatoriai siūlo nustatyti, kad ugdymas pagal ikimokyklinio...

Važiavimas keturračiais bekele kenkia aplinkai: aplinkosaugininkai reguliariai vykdo tikslinius reidus

2026-06-22
3

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) pareigūnai, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) specialistai ir saugomų teritorijų direkcijų specialistai vykdo bendrus reidus. Jų...

Žiniasklaida: 40 proc. gyventojų pritartų teisės vairuoti atėmimui alimentų nemokantiems tėvams

2026-06-22
5

Tam, kad teismas iš tėvų, nemokančių alimentų vaikams, turėtų teisę atimti vairuotojo pažymėjimą, pritartų 40 proc. Lietuvos gyventojų, rodo LRT užsakymu...

Sinoptikai pirmadienį lietaus neprognozuoja, aukščiausia temperatūra vietomis sieks iki 30 laipsnių

2026-06-22
0

Pirmadienio dieną Lietuvoje aukščiausia temperatūra sieks 22–27, vietomis – 30 laipsnių šilumos. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, lietaus nenumatoma.

Anot sinoptikų, pirmadienį...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Paminklas Laisvei Tarybos nariui su Anykščiais nedera
Anykščių centre – avarija
Pareigūnas apie Anykščių rajone nukautą vyrą: policija dėl jo kviesta ne kartą, jis galimai turėjo sveikatos sutrikimų
Sodyboje, kurioje „Aro“ pareigūnai nukovė vyrą, vyksta tyrimas
Policijos generalinis komisaras A. Paulauskas: „Policijos pareigūnas privalo apsaugoti save, kolegas ir ginti visuomenę“
Meras važiuos švęsti Molėtų miesto šventės

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Birželio 21 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 20 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 19 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 18 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 17 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 16 dienos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Nuo 2028 metų siūloma užtikrinti darželius vaikams nuo 1,5 metų
Važiavimas keturračiais bekele kenkia aplinkai: aplinkosaugininkai reguliariai vykdo tikslinius reidus
Žiniasklaida: 40 proc. gyventojų pritartų teisės vairuoti atėmimui alimentų nemokantiems tėvams
Sinoptikai pirmadienį lietaus neprognozuoja, aukščiausia temperatūra vietomis sieks iki 30 laipsnių
Ruginienė: tiek Vyriausybės, tiek partnerių siūlomu variantu MMA „į rankas“ siektų tiek pat
Naujus šilumos gamybos įrenginius įsirengusiems gyventojams – dar 15 mln. eurų paramos

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Kuri partija valdančioje daugumoje Jums priimtinesnė?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Vaiku biblioteka Istoriju dvarelyje

Vaiku biblioteka Istoriju dvarelyje

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

karcema

karcema

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

baseinas bangenis

baseinas bangenis

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2026“ 7 500 Eur iš dalies finansuoja Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In