Orai

Džiaugiuosi - dalinuosi

Dienos anekdotas

Akcija: Įsigykite turistinę kelionę į Italiją mažiausia kaina, ir gaukite dovanų - dvi savaites papildomo poilsio namuose.

Komentaras

Jurate:„Padetis nera dziuginanti ,gal reiketu Ziogeliui rajone ivest didesniue eismo apribojimus tarp miesteliu ir kaimu ir i kolektyvinius sodus ,nes is ten garantuotai plinta infekcija."

Skaityti komentarus (1)

„Anykšta“ kalbėjosi su buvusiu Anykščių kriminalistų vadu, trisdešimt metų milicijoje dirbusiu ir 1991-aisiais į pensiją papulkininkiu išėjusiu Arvydu Paškevičiumi. Jis nekritikavo nei tarybinės, nei dabartinės teisėsauginės sistemos – skirtingi laikai buvę, skirtinga technika, įranga ir teisinė bazė.

 -Turbūt tarybiniais metais tekdavo bausti ir gaudyti tuos, kas dabar yra laikoma normaliu verslu?

 

- Na, ne. Su socialistinio turto grobstytojais tada dirbo atskiras padalinys - BKS, o mes kriminalistai, gaudėme kriminalinius nusikaltėlius. Tiesa, kartais padėdavome kolegoms sučiupti kokį prekiautoją alkoholiu. Buvo draužiama milicininkams specialiai siųsti žmogų į „tašką“ nusipirkti nelegaliai parduodamo alkoholio, kitaip tariant „pakišinėti“, bet kaip kitaip pagausi. Kitas keistas dalykas buvo automobilių vagių gaudymas – greitai pagautas vagis būdavo švelniai baudžiamas, nes tai skaitėsi automobilio nuvarymas. Jei vagį pagauni po kelių dienų – tada jau traktuojama kaip vagystė.

 -Kalbama, kad tarybiniais metais buvo mažiau nusikaltimų nei dabar...

- Buvo laikas, kai turėdavom laukti nusikaltimų, būdavo per metus tik 40. Vėliau padėtis ėmė prastėti. Per metus Anykščių rajone būdavo 10-12 nužudymų. Tačiau, buvo reikalaujama „geros“ statistikos, todėl reikėjo ne tik banditą susekti, bet ir žinoti kada nusikaltimą forminti, kad neužsitrauktum valdžios nemalonės dėl sugadintos statistikos.

 -Milicijai į nugarą kvėpavo KGB. Ypatingame archyve esu radęs Anykščių KGB poskyrio raštą, kur nurodoma, kad jie kontroliuoja Jūsų susirašinėjimą su užsienyje gyvenančia giminaite. Ar dirbti netrukdė „kolegų“ dėmesys?

-Su jais aš atvirai šnekėjau. Įsidarbindamas, aišku nesigyriau, bet paskui neslėpiau, kad turiu giminių Kanadoje, jie buvo paprasti žmonės, atrodė, kad nėra čia ką slėpti. Kai pradėjau dirbti milicijoje Anykščių KGB poskyryje buvo 6 etatiniai darbuotojai, tad, manau, kad jie raštus apie mane rašė iš neturėjimo ką veikti – kažką juk jie dirbti turėjo...

 -Dirbote be mobilių telefonų, kompiuterių ir kitų dabartiniams laikams įprastų priemonių. O kokias automobiliais darbo reikalais naudojotės?

- Milicija turėjo 3 automobilius, apylinkių inspektoriai - po arklį. Pamenu, kaip ir pats tirdamas nusikaltimus turėjau vykti arkliu į Surdegį, Svedasus. Pamenu ir bortinį sunkvežimį GAZ-51, kurio priekaboje turėjai vežti „žulikus“. Paskui buvo ir vadinamų „viliukų“. Visai įprastas dalykas buvo milicijai prašyti automobilio iš įmonių ar įstaigų, kitaip tariant pasiskolinti transporto priemonę...

 -Ar nejautėte baimės, kad su Jumis koks „žulikas“ keršydamas susidoros?

-Yra iškeikę net turguje ir visai neseniai. Bet šiaip turiu ir gerų prisiminimų – vienas atsėdėjęs 15 metų už žmogžudystę, grįžęs kvietė į restoraną, sakė, kad nori padėkoti, nes kalėjime jam buvo geriau. Esu gavęs dovanų iš buvusių mano pasodintų kalinių, pavyzdžiui jų darbo peilių. „Žulikai“ turi savas taisykles ir jeigu jis pasodinamas už tai ką padarė, paprastai pareigūnui nekeršija. Kita vertus ir pagal darbo specifiką – kriminalistui prieš įtariamąjį nedera demonstruoti savo galios. Be asmeninio kontakto – nieko nepadarysi, jėga gali tik kokį bailiuką įveikti. Todėl sulaikytiesiems iš namų esu ir valgyt nešęs.       

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • dd

  Nuoroda

  Ar vabalas ar kiti tuo laiko policinkai tokiepatis.

  Prieš 4 metų
 • patys

  Nuoroda

  didziausiai pijokai buvo Ramaneckas sabakavodas Cerniauskas ,ir aprasomas pats gyrtas yra ivaziaves i masina su dniepru ka pamirso kad motociklus turedavotai buvo kankynimo masina ,visiems kaulus lauzydavo ar kaltas ar ne Paskevicius keliais eidavo jie patys vogdavo atimdami turta is manes ateme kino projektoriu filmas kelis magnetafonus ir pasei dienai niekas negrazino Ramaneckas jei dar koju nepakrate sakydavau atyduok sako prasyk is dabartynes valdzios kai jis ateme oRaksteliene ka isdirbinejo su vaikais nusivedus i sklepa jei plaukai ilgi ji berniukam plaukus nuraudavo o ka sitie tardytojai isdirbinejo su zmonem ten tikras pragaras nekitaip gal atrode kaip dabar sirijoj girti apsiveme visi budavo kai zmones kankindavo atlekdavo net zmones is gretimu namu ne vienas sedejo uz nebutus dalykus nes priverte prisipazynti geri zmones ten negaledavo dirbti ir mesdavo ta kriministo darba o suzinodavo viska is stukaciu uz pinigus ir alchogoli

  Prieš 5 metų
 • taigi

  Nuoroda

  ne vienas berniokas kraujais spiaudesi papuoles i sio tardytojo rankas

  Prieš 5 metų
 • Pastebejimas

  Nuoroda

  Operas yra tas pats žulikas, tik tarnaujantis Valstybei.

  Prieš 5 metų
 • nenuvertinkim

  Nuoroda

  tai buvo aukštos moralės žmogus,kultūringas,nepaprastai mokantis bendrauti ir su blogiečiu ir su geriečiu.Yra ir dabar policijos sistemoje daug tokių pilietiškų padorių pareigūnų,tačiau jų darbo sąlygos nepalyginamai skiriasi

  Prieš 5 metų
 • Pensijonas

  Nuoroda

  Dirbai, žulikus gaudei, bet pasakyk kiek valstybe už gyvenima praleista visuomenes dugne pačiam moka- jevriejais- tai ir bus konkretus paties tarnybos ivertinimas. Poros šimteliu kiek žinau nesugrabai tad ar vertejo taip stengtis.

  Prieš 5 metų