• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Šeštadienis, 5 liepos, 2025
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Hubertinės Kavarske su žvėrienos šurpa

Lina DAPKIENĖ
2023-11-11
Naujienos
1
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Lapkričio 4 dieną, šeštadienį, trys medžiotojų klubai – „Ąžuolynas“, „Dagia“ ir „Kavarskas“ – paminėjo medžioklės globėjo, šventojo Huberto, dieną. Šventė, į kurią susirinko medžioklės entuziastai, prasidėjo bažnyčioje aukojamomis šv. Mišiomis, o tęsėsi miestelio aikštėje. Čia vyko viktorina, skirta atpažinti įvairių paukščių balsus, taip pat – fotosesija su medžiokliniais šunimis, o mažieji šventės dalyviai piešė miško gyvūnus. Be to, vaišintasi ypatingu patiekalu su žvėriena – tiršta medžiotojiška sriuba. Koncertavo Kupiškio rajono neįgaliųjų draugijos kolektyvas „Gegužinė“.

Šv. Hubertas – medžiotojų globėjas

Kavarsko klebonas kun. dr. Nerijus Vyšniauskas šv. Mišias pradėjo sveikinimu medžiotojams ir parapijiečiams šv. Huberto proga. Nuo šios dienos prasidėdavo medžioklių sezonas. Jis priminė šv. Huberto legendą, kaip jaunajam Hubertui, aistringam medžiotojui, vienos medžioklės metu pasirodė elnias, apšviestas šviesa ir tarp ragų šviečiančiu kryžiumi. Nuo to laiko jaunuolis atsisakė titulų ir pasirinko kunigystės kelią, o vėliau tapo šventuoju.
Klebonas kalbėjo apie gilias medžioklės tradicijas Lietuvoje. Dabar, kaip ir anksčiau buvo, ir vis dar yra dalis žmonių, reiškiančių nepalankų požiūrį į medžiotojus.
Buvo pašventinta klubo „Dagia“ vėliava, visų trijų klubų vadovams įteikta po simbolinę eglės šakelę, kaip pagarbos sumedžiotam gyvūnui ženklą.


Mažiausieji šventės dalyviai piešė gyvūnus

Miesto aikštėje medžiotojai pasiūlė užduotį vaikams – nupiešti miško gyventojus. Užduotį kuravo medžiotoja Sandra Pabarškienė.
Pakalbinta, kada ir kaip prisijungė prie medžiotojų, Sandra pasakojo: „Iš pradžių dariau iškamšas, ir tuo užsiimu beveik dešimt metų. Vėliau pradėjau graviruoti taures su gyvūnų atvaizdais. Draugas buvo medžiotojas ir pasiūlė nuo iškamšų gamybos pabandyti pasukti medžiotojo takais. Medžioju jau šešeri metai. Esu vienintelė moteris tarp vyrų. Žinoma, būtų smagiau, jei būtų daugiau kolegių, bet yra, kaip yra. Visi labai džentelmeniški, neapkrauna manęs dideliu fiziniu krūviu.“

Muzikantai nepabūgo vėsaus oro

Romualdas Kubaitis su sūnumi Gediminu – abu ir medžiotojai, ir ūkininkai – nepraleidžia nei vienų Hubertinių paminėjimo. Autorės nuotr.
Stasys Kačinskas ir Vilma Kernagienė – buvę kaimynai vaikystėje. S. Kačinskas koncertavo su Kupiškio rajono neįgaliųjų draugijos kolektyvu „Gegužinė“ (vadovas – Jonas Ragauskas), o šeimininkė iš Šovenių kaimo V. Kernagienė virė žvėrienos šurpą.

Muzikantams, atvykusiems iš Kupiškio, vėjas bandė išplėšti natas ir dainų žodžius, tačiau kolektyvo vadovas Jonas Ragauskas buvo nusiteikęs pozityviai: „Mes gi prie marių gyvenam, o ten bangos būna iki kokių 10 metrų. Tad mes užsigrūdinę, kaip ir visi medžiotojai. Koncertuojam ekstremaliomis sąlygomis, kai vėjas kiekvieną žodį nupučia, bet kai dirbi, judi, kruti ir matai, kad kolektyvas gyvas, tai viskas gerai.“
Vienas iš kolektyvo narių – Stasys Kačinskas – prisistatė esąs iš šių kraštų: „Esu gimęs Jusiškyje, Kavarsko seniūnijoje. Baigiau Kavarsko mokyklą. Tad koncertuoti beveik tėviškėje, sutikti daug bičiulių, seniai matytų, bet atpažįstamų veidų, tikrai labai smagu“.

Ką medžiotojai nori priminti piliečiams

Pasak vieno iš medžiotojų – ne vieną dešimtmetį medžiojančio Romualdo Kubaičio, – tai vienur, tai kitur vis tiek pasigirsta neigiamų atsiliepimų apie medžiotojus. „Būtent tokių susibūrimų metu mes, medžiotojai, o kai kurie kartu ir ūkininkai, norim pabrėžti bei priminti eiliniams piliečiams, kad medžioklė yra atsakinga. O ką tai reiškia? Kiekvienoje medžioklėje yra laikomasi įstatymų, etikos principų, reguliuojamos gyvūnų populiacijos, mažinant daromą neigiamą poveikį miškams ir ūkininkų pasėliams, vykdomos gyvūnų apskaitos, registruojami retų gyvūnų stebėjimai, be to, mokami mokesčiai valstybei už medžiojamų gyvūnų išteklius. Medžiotojai netgi kuria kai kurias darbo vietas žaliavos gamybos srityje, taip pat – trofėjų apdorojimo versle“, – teigė R. Kubaitis.
R. Kubaitis teigė, kad tradicijai įsitvirtinti dar reikia laiko, be to, vis dar pastebintis sąstingį, užsidarymą, kuris buvo priverstinis CORONOS laikotarpiu, bet kai kam tas atsiribojimas nuo masiškesnių renginių tapo kaip norma.
„Vienais metais buvome sąmoningai praleidę Hubertinių minėjimą dėl užsitęsusios pandemijos. Kita vertus, matyt, kad kitais metais patį šventės formatą jau šiek tiek koreguosime“, – kalbėjo R. Kubaitis.
Jo sūnus, klubo „Ąžuolynas“ narys Gediminas taip pat pritarė tėčiui, bet pabrėžė, kad kiekvienas turi teisę rinktis: nori – ateina, nenori – neateina.
Kavarsko medžiotojų klubo narys Stasys Markilevičius, medžiojantis nuo 1971-ųjų, džiaugėsi galėdamas dalyvauti Hubertinių šventėje. „Malonu. Ir su šeimom kiti susirinko. Vadinasi, šventė suburianti, reikalinga. Mano sūnus nuo 11 metų pradėjo varovu eiti. Dabar – tikras medžiotojas. Tradicijos, tęstinumas visada yra gerai.“

Komentarai 1

  1. geras says:
    2 metai ago

    aš dar ne š..

Kitas įrašas
Renginį vedė Anykščių Jono Biliūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Ona Jakimavičienė. „Kai šventėme Jūsų 90-metį, mano kolegė Dangira Nefienė sakė, kad abu jūs – mokytojai ekspertai. O šiandien aš sakau, kad mudu – mokytojai senjorai“, – juokavo lietuvių kalbos mokytoja.

Mokytojas boksininku tapti negalėjo

Panašūs straipsniai

Savaitgalio diskusija: Kur žadėtasis gelbėtojo postas?

2025-07-04
6

Orai geri, anykštėnai ir turistai gaivinasi Šventosios upės bangose, o beveik 20 metų kurorto statuso siekiančiuose Anykščiuose šią vasarą taip...

Garbės piliečio kandidatūros dar nesvarstė

2025-07-04
2

Tradiciškai, per liepos paskutinį savaitgalį vyksiančią Anykščių miesto šventę, bus pagerbtas naujasis (arba naujieji) Anykščių rajono garbės pilietis. Tiesa, kol...

JUODARAGIO kino vakaras bibliotekoje

2025-07-04
0

Kur? Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje

RENGINYS NEMOKAMAS

Liepos 10 d., ketvirtadienį, šiuolaikinės baltų kultūros festivalio MĖNUO JUODARAGIS rengėjai ir...

Liepos 6-osios renginiai Utenoje

2025-07-04
1

Utenos kultūros centras kviečia švęsti Valstybės ir Tautiškos giesmės dieną...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

traffix.lt

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Savaitgalio diskusija: Kur žadėtasis gelbėtojo postas?
Garbės piliečio kandidatūros dar nesvarstė
JUODARAGIO kino vakaras bibliotekoje
Liepos 6-osios renginiai Utenoje
Leliūniečiai mokėsi pažinti gaurometį
Statybos skyrius turės vedėją

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Liepos 3 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 2 dienos apskrities įvykių apžvalga
Liepos 1 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 30 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 29 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 28 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Kainos Baltijos šalių mažmeninėje degalų rinkoje skirtingai keitėsi ir pastarąją savaitę
Seimo narys T. Tomilinas COSAC pirmininkų susitikime: už spartesnę ES plėtrą ir tvirtą paramą Ukrainai
Rusija įvykdė didžiausią per visą karą ataką prieš Ukrainą
Geografijos egzaminą jau išlaikė 8,3 proc. vienuoliktokų, fizikos – apie 6 proc. visų laikiusiųjų
Gyventojai labiausiai pasitiki ugniagesiais, pasitikėjimą susigrąžino kariuomenė
Petrui Gražuliui prokuratūra dėl LGBTIQ+ bendruomenės niekinimo siūlo skirti 10 tūkst. eurų baudą

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Anyksciu baldai

Anyksciu baldai

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

anyksta 300×250

anyksta 300×250

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

800x800_AGROBITE_LT

800x800_AGROBITE_LT

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

baseino bangenis stovykla

baseino bangenis stovykla

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2025“

10 000 Eur iš dalies finansuoja

Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In