• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Ketvirtadienis, 1 birželio, 2023
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
  • Lietuvos ir užsienio naujienos
    • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Gyvieji Anykščiai
  • Aukštaitiškas formatas
  • Vox Populi
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
  • Anykšta TV
  • Veiklos Anykščiai
  • Ženklai ir žmonės
  • Premium Anykšta
  • Prenumerata
  • Skelbimai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
  • Lietuvos ir užsienio naujienos
    • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Gyvieji Anykščiai
  • Aukštaitiškas formatas
  • Vox Populi
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
  • Anykšta TV
  • Veiklos Anykščiai
  • Ženklai ir žmonės
  • Premium Anykšta
  • Prenumerata
  • Skelbimai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Antano Verbicko likimu susirūpino ir šalies žiniasklaida

ANYKŠTA
2023-05-25
Naujienos
77
Dalintis FacebookDalintis Twitter

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktoriaus Antano Verbicko dienos šiame darbe suskaičiuotos: gegužės 9 dieną vykusiame tarybos posėdyje buvo nuspręsta direktoriaus kadencijos nebepratęsti. A. Verbicko kadencija baigiasi birželio 30-ąją.

Šiuo sprendimu pasipiktino žymūs Lietuvos kultūrininkai, kurie įteikė kreipimąsi Anykščių rajono savivaldybės merui Kęstučiui Tubiui.

Šia situacija susidomėjo ir šalies žiniasklaida – 15min.lt rašo (Gediminas Kajėnas. Antrajai kadencijai nepaskirtas žinomas muziejininkas: akademikai pasipiktino, Anykščių meras sako nenorintis inercijos):

„O vienas iš minėtą kreipimąsi pasirašiusiųjų, t. y. Vilniaus universiteto profesorius, literatūrologas Paulius Subačius, tokį Anykščių mero bei Tarybos nutarimą įvardijo kaip „bausmę neaišku už ką“.

P.Subačius 15min teigė, kad kultūrininkų išplatintą pareiškimą reikėtų traktuoti ne kaip Anykščių mero K.Tubio bei rajono Tarybos kritiką, bet, visų pirma, paliudijimą apie A.Verbicko profesionalumą, savojo darbo išmanymą ir atsidavimą Lietuvos kultūrai. Tarp pasirašiusių taip pat yra ir Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktoriaus pavaduotoja mokslui Rima Cicėnaitė, akademikas prof. Domas Kaunas, Vilniaus universiteto generalinė direktorė Irena Krivienė, Vilniaus universiteto docentas Darius Kuolys, prof. Mindaugas Kvietkauskas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorė Aušra Martišiūtė, prof. Aušra Navickienė, akademikė Dainora Pociūtė-Abukevičienė, prof. Brigita Speičytė.

Tiesa, P.Subačius pabrėžė ir tai, kad pasitikėjimą A.Verbicku išreiškę asmenys nesigilino į politines bei socialines aplinkybes, nežino grupinių bei asmeninių tarpusavio santykių, kurie politiškai yra nusistovėję Anykščiuose ir galėjo nulemti būtent tokį naujojo mero sprendimą. Anot jo, šiuo kreipimusi taip pat nebandoma kvestionuoti ir savivaldybėms pavaldžių įstaigų vadovų skyrimo tvarkos. Pasak pašnekovo, „tikrai neturėtų būti amžinų įstaigų vadovų, o jų darbų vertinimas ir periodiška kaita yra gera ir būtina praktika“.

Vis dėlto, P.Subačius pabrėžė, kad kitaip nei didžiuosiuose miestuose, rajonų centruose bei mažesniuose miesteliuose kultūrinės ekosistemos yra labai trapios, o jų veikla paprastai remiasi vos keliais iniciatyviais, atsidavusiais ir tam tikrą veiklos patirtį sukaupusiais žmonėmis. „Būtent toks yra ir A.Verbickas, kurio asmeninių ryšių tinklas yra įgytas per didžiulę bei ilgametę darbo patirtį ir apima visą literatūrinę Lietuvą. Štai kodėl Vilniaus akademikai, literatūros lauko darbuotojai operatyviai reagavo į šią situaciją Anykščiuose, baimindamiesi, kad tai, kas nuveikta šio muziejaus vadovo, gali būti labai greitai suardyta“, – teigė P.Subačius.

<…> Pasak jo, Anykščių, kaip Lietuvos literatūros mekos, įvaizdis labiausiai yra nulemtas būtent A.Verbicko įdirbio, jo idėjų ir sumanymų, todėl šio muziejaus veiklos pavyzdys dažnai Vilniuje linksniuojamas kaip įkvepiantis ir itin svarbus kultūros istorijai bei dabarčiai. P.Subačius pabrėžė, kad visiems, kurie ne kartą iš Vilniaus į Anykščius važiavo skaityti paskaitų mokytojams, mokiniams, į susitikimus su bibliotekininkais ar bendruomene, neretai vienas svarbiausių argumentų ir būdavo – „kviečia A.Verbickas, tad negali nevažiuoti…“

Muziejui A. Verbickas vadovauja nuo 1992 metų. 2023 metų kovo mėnesį buvo priimtas Muziejų įstatymo pakeitimas, kuriame numatoma, kad muziejaus direktorius, kurio kadencija baigėsi, mero sprendimu, gali būti paskiriamas be konkurso antrajai kadencijai, jei jo veikla prieš tai buvo įvertinta „gerai“ arba „labai gerai“.

Komentarai 77

  1. a tai says:
    6 d. ago

    kuom blogas dalykas konkursas seip isjudina senus ir naujus pretendentus ir atnesa nauju ideju

    Atsakyti
  2. Politike says:
    6 d. ago

    Po keturių metų meras galės susirasti tokių, kurie pasirašys, kad prašo dar 4 metams pratęsti buvimą meru, įrodys, kad nereikia rinkimų. Gal keliaujame prie to?

    Atsakyti
  3. tubys says:
    6 d. ago

    kaip tie landsbergiai ,tik naikint viska sugeba ir sau kisenes pasipildyt svetimais pinigais.Turbut irgi is amzinai nuskriaustuju tautos kilmes saknys

    Atsakyti
  4. Atsakymas says:
    6 d. ago

    tubizmas visame gražume

    Atsakyti
  5. Tai va says:
    6 d. ago

    Anykštėnai norėjo „permainų“, balsavo už Tubį. Permainos ir vyksta. Geriausi vadovai von. Muziejui turbūt vadovaus policininkas ar pajarckienė

    Atsakyti
    • Taip says:
      6 d. ago

      Metas lažyboms, kuris policininkas bus vadovu.

      Atsakyti
  6. Gal... says:
    6 d. ago

    …ot „naujiena“!Jeigu direktorius grėbia lapus, neapsikentęs tvarko aplinką-vadinasi didelė netvarka su kai kuriais atsakingais darbuotojais,kai darbo metu būna Humanoje.Gal direktorius per daug tolerantiškas yra … la petrutei,astutei ir kt.?

    Atsakyti
    • Jooooo says:
      6 d. ago

      Tikras esate durnius

      Atsakyti
  7. Jis toks says:
    6 d. ago

    Mano nuomone toks politinis spaudimas per akademinę bendruomenę rodo biudžetinių įstaigų vadovų priaugimą prie valdiškos kėdės, neskaitant vyriausybės įstatymų ir sureikšminant save ne kaip visuomenės, mokesčių mokėtojų samdomą įstaigos vadovą, o kaip asmeninio dvarialio dvarininko pozicijoje.
    Buvo įpratę SAVI-saviems pasidalinti biudžeto pinigus, o dabar kaip širšės iš po pamatų lizdo sukilo ir visiems apie galvas piktai zyzia.

    Atsakyti
    • Chi says:
      6 d. ago

      O sutikęs Antaną suoki suoki?

      Atsakyti
  8. a tai says:
    6 d. ago

    nieks nedraudzia rasai programu aini konkursan laimi liuks ne cimodanu runmon ir laimingo kelio ekoservisan lapus grept moki

    Atsakyti
  9. RD says:
    6 d. ago

    Negerai vadinasi kažkas yra muziejuje.

    Atsakyti
  10. Redakcijai says:
    6 d. ago

    Blokuokit neadekvatų komentatorių. Magnetinės audros visai smegenis sumagnetino. Kas paskaitys, tai galvos, kad Anykščiai ne kultūros, o psichų miestas.

    Atsakyti
  11. Palinkejimai says:
    6 d. ago

    Muziejuje dirba puikus, nuostabus zmones – Asta Razanskiene, Rasa Brazenaite, Alma Ambraskaite, Skaidra Rackaityte, kurie sukure puikias knygas, parodas, ir daug ka sukurs, jei naujas direktorius isnaikins is muziejaus despotija, nuolatini stresa, nepasitenkinima. Linkim vadovo, kuris butu demoratiskas, gerbtu kolegas, brangintu mena ir vestu muzieju ne verslo, o meno skrldimo keliu.

    Atsakyti
    • P says:
      6 d. ago

      Nuostabu ir super teisinga.

      Atsakyti
      • melas says:
        6 d. ago

        ir tik melas

        Atsakyti
        • Ar says:
          6 d. ago

          Dirbai

          Atsakyti
    • garantuoju says:
      6 d. ago

      kad kitas vadovas muzieju sunaikins greiciau ,nei per puse metu

      Atsakyti
      • Tu says:
        6 d. ago

        Nieko tu nežinai kaip bus ir kaip yra.Koment niekinis

        Atsakyti
      • To garantuoju says:
        6 d. ago

        Kad jau memorialiniai sunaikinti, viskas tik verslas – arkliai, priepilio bajeriai, siauruko niekalas, o kur Anyksciu istorijos pristatymas, kur asmenybiu ekspozicijos, kur konferencijos, tarptautinisi rysiai? Kad nebera ka naikinti, reikia atkurti kas buvo prie Mikeliunaites, Meskauskaites, Rimaviciaus, Balciuno.
        Dabar cia nebe muziejus, o kulturiniu pramogu centras. Muzieju reiks atkurti ir sukurti.

        Atsakyti
        • VM says:
          6 d. ago

          Grįškite į Anykščius Vytautai.

          Atsakyti
  12. Valio says:
    6 d. ago

    Kodel cia nepacituoti puikus mero argumentai 15min.lt del konkurso butinybes, del vadovo programos 5 metams? Akademikai tik pasirase, nes ju labai prase teksta parasiusi viena uolioji pono direktoriaus gerbeja ir bendraautore is vu bibliotekos?
    Bet nepavyko ismusti dar vienos kadencijos net ir tokiom akcijom. Valio demokratijai ir sveikam protui.

    Atsakyti
    • V says:
      6 d. ago

      Valio

      Atsakyti
    • Man says:
      6 d. ago

      Geda butu dirbt vienoj komandoj su apsivogusiu prasigerusiu meru , neturinciu zalio supratimo apie kultura , istorija ar etika. Mentas ir liko mentu

      Atsakyti
      • Ną says:
        6 d. ago

        Tai nedirbk

        Atsakyti
  13. Kas svarbiausia says:
    6 d. ago

    Juokinga girdeti, kad Verbickas super direktorius. Direktorius turi ne su sluota visiems matant lakstyti, ne ukinius darbus visiems stebint dirbti, o turi vadovauti – burti kolegas kurti programas, strategijas, megsti rysius, gauti ES investicijas, rasti tarptautinius partnerius muziejus. Taciau buvo priesingai – memorialiniai muziejai nugyventi, be normaliu ekspoziciju, parodu, renginiu, dauguma ju su lauko tualetais, nors istaigoms privalomi normalus wc, ka finansuoja ES ir valstybe. Duonos kepimo, jodinejimo ir kt. versliukai po edukacijos priedanga puikiai prasukti, o kulturos, meno temos nuvarytos iki infarkto. Kur literaturos programos, festivaliai? Jau nebeleidziamos ir labai geros Rasos ir Skadros rengiamos knygos, net ekspozicijos Vienuolio name nera, tik antanines, obuolines, arkines…

    Atsakyti
    • Nnnn says:
      6 d. ago

      Labai teisingai.

      Atsakyti
    • AB says:
      6 d. ago

      Taip ir yra.Pagarba kas taip parašė.

      Atsakyti
    • Tikras vadovas says:
      6 d. ago

      Ne tik kava geria ir pirstu kaiso , na bet tamstai smegenu vingiu nepakaks tokiu dalyku suprasti

      Atsakyti
    • Tikras vadovas says:
      6 d. ago

      Ne tik kava geria ir pirstu kaiso , na bet tamstai smegenu vingiu nepakaks tokiu dalyku suprasti

      Atsakyti
    • Rūgys says:
      6 d. ago

      Lopas tu

      Atsakyti
  14. Až. says:
    6 d. ago

    Pažins šikšna degutą.

    Atsakyti
  15. neapgalvota says:
    6 d. ago

    tokio vadovo greitai nebus,o gal ir niekados. Pats dirba ir juodus darbus išeiginėmis dienomis.Labai nustebom kai pamatėm,kad Direktorius grėbia lapus ir su karučiu išveža,bet padėjėjos nei vienos nesimatė,kai reikia dirba ir kitus darbus. Asmeniškai nepažįstu,bet praeinant mačiau ir ne vieną kartą. Daug visokių renginių vyksta taip,kad gal susilaikykime nuo to.

    Atsakyti
    • DZ says:
      6 d. ago

      Turi būti valytojos,darbininkai.Vadinasi nemoka tvarkytis arba nėra gal etatų.Joks čia didvyriškumas.

      Atsakyti
      • Taigi says:
        6 d. ago

        Taigi yra ar nėra ūkvedys?ką jis veikia,kad direktorius tvarko teritorija.sisip tai gana keista vadovo savybė, geriau mokslu užsiimtų,nes šluoti visi moka

        Atsakyti
    • To neapgalvota says:
      6 d. ago

      Kai nieko daugiau nesugeba, tai ir grebia lapus del pakazuchos, kad visos gerbejos matytu ir geretusi. Veidmainyste yra nuodeme, ponios ir ponai.

      Atsakyti
  16. X -man says:
    6 d. ago

    Dabartiniam Antano Baranausko – Antano Vienuolio – Žukausko muziejaus direktoriui reiktų, dalyvauti artimiausiu laiku organizuojamame konkurse, užimti pastarosios įstaigos vadovo vietą. Jei atranka vyktų skaidriai, vargu ar atsirastų Antanui Verbickui lygiavertis konkurentas. O šiaip tai visas šitas farsas rodo ne ką kitą, o valdžios nužmogėjimą. „Puikia motyvacija“, „skatinimu dirbti pareigingai ir nuoširdžiai“ būtų galima pavadinti šį susidorojimą su muziejininku, už kurį muru stojo Lietuvos profesūra. Ir dar kalbama, kad Anykščiuose laukiama grįžtančio jaunimo, kuriam aiškiai rodoma, kas laukia tų kurie tų aukos savo jėgas ir sveikatą vardan savo krašto. Tokiu būdu darbštūs žmonės stumiami į paraštes, bei aiškiai formuojamas padlaižių, lojalumo valdžiai kultas, žema Lietuvos piliečių savivertė ir chroniška rezignacija. Gėda ponai, žiauriai gėda. Visos valdžios yra vienodos, keičiasi tik lozungai ir šūkiai!!!

    Atsakyti
    • Protingam komentarui says:
      6 d. ago

      Visiškai pritariu. Vyksta kažkas baisaus Anykščiuose. Visiška antikultūra. Didelė pagarba Tarybos nariui Egidijui Šilaikai, kuris šiandien drąsiai ir tvirtai išsakė savo poziciją šio susidorojimo klausimu. Ponai, atsisuks prieš jus visus šitie šlykštūs žaidimai.

      Atsakyti
    • Wwweww says:
      6 d. ago

      Koks susidorojimas…Net įdomu..

      Atsakyti
    • I says:
      6 d. ago

      Pagal įstatymą.Kas neaišku.

      Atsakyti
    • Anonimas says:
      6 d. ago

      Ar tamstai teko dirbti muziejuje.

      Atsakyti
    • To x-man says:
      6 d. ago

      Priesingai, direktorius nenori, o gal ir bijo del buhaterijos trauktis, skatina akcijas ir protestus, kad tik isliktu. Savivaldybe nusprende teisingai – turi buti konkursas, turi ateiti ir kiti su programom 5 metams, juoba kad kandidatuoti gali daug geriau uz Verbicka kultura ismanancios ir dirbancios Rasa, Asta, Alma, Skaidra, kuriu darbo rezultatus ir suraso ataskaitoje direktorius. Jos visos gali uz ji daug geriau vadovauti yra ramios, ismintingos, demokratiskos, neveidmaines, gerbia kitus ir nevercia kitu su sluota pries zmones tobulybes vaidinti. Juk buvo skundai savivaldybei del vadovo despotizmo, nesiskaitymo ne karta. Aciu darbuotojams, kad istvere, pakele. Gaila, kad buvo prarasti ypac geri, geriausi darbuotojai kaip Lendrina M., kuriuos nuostabius renginius koplycioje prisimename ir zavimes, gaila Daivos, kuri irgi neistverusi pasitrauke, o dirbo labai labai gerai. Gaila, kad memorialininiai apleisti 30 metu, kai kitur jie – spindi.

      Atsakyti
  17. nesupratau, prie ko čia taryba says:
    7 d. ago

    jei potvarkį dėl nepratęsimo kadencijos vienašališkai pasirašė nuteistas meras dar balandžio mėn., tik atėjęs dirPti

    Atsakyti
  18. Stanislovas, rašytojas says:
    7 d. ago

    Šaunus žmogus, geras specialistas. Saugokit tokius žmones!

    Atsakyti
    • NT N says:
      6 d. ago

      Kokia čia ta psichozė.Pinigų profesoriai negaus už kažkokius briedus ar kaip..galimai dar ir matomai.Juk muziejaus visi direktoriai iki Verbicko buvo puikūs ir nepakartojami…

      Atsakyti
  19. Algis says:
    7 d. ago

    Didele klaida padaryta .

    Atsakyti
    • Liuks says:
      7 d. ago

      Jokios klaidos nėra.Puiku.

      Atsakyti
  20. Svėdasų Jadzei says:
    7 d. ago

    Iki tol gerb,Verbickas uoliai ir sąžiningai atliko savo darbą,vadovaudamas muziejui,bet kas ne jo valioj,tai jis nekaltas.Gal atidžiau reikėjo rinktis pavaduotojus,nes po miestelį ir Humanas šmirinėja,vietoj to,kad uoliau padėtų direktoriui…

    Atsakyti
    • Juk says:
      7 d. ago

      Skundikus išklauso,bet jų nekenčia.

      Atsakyti
    • Hhhh says:
      6 d. ago

      Durnesnio komentaro nėra šiuo klausimu.

      Atsakyti
  21. X - man says:
    7 d. ago

    Kuris iš merų nepratęsė šios nelemtos kadencijos: dabartinis ar buvęs?

    Atsakyti
    • GĖDA says:
      7 d. ago

      Daug kam kyla klausimas: KODĖL TYLI OBELEVIČIUS?????? Su kokiu velniu susidėjo????

      GĖDA, OBELEVIČIAU!!!!!! PATIES NEIŠRINKO MERU, TAI ANT VISKO JAU BUVO DZIN!!!!!!!!!!!

      GĖĖĖĖĖDAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      Atsakyti
      • Ooooo says:
        7 d. ago

        Kodėl gėda.Kokia isterija.Obelevicius normaliai…pagal įstatymą.

        Atsakyti
        • patylėk says:
          7 d. ago

          Tavęs išvis nieks neklausia

          Atsakyti
          • Oi says:
            7 d. ago

            Tavęs irgi.Irgi patylėk.

    • drebulė says:
      7 d. ago

      abu nepratęsė. Garantuotai kultūros skyriaus vedėjos iniciatyva

      Atsakyti
    • X - Men says:
      6 d. ago

      Abu nepratese, nei buves meras, nei dabartinis.

      Atsakyti
  22. Svedasu Jadze says:
    7 d. ago

    Ale mat koks pasaulinis nuotykis- iš posta teks trauktis žinamnam muziejininkui Verbyckui. Kol anas taip bija sava kedes netekt? Yra ir daugiau gerū muziejininkū, galas direktariū pakejst. Nera ko blato jam rodyt.

    Atsakyti
    • Dalia says:
      6 d. ago

      Ko nervuotis, jei pensiją neuzilgo, tad mano manymu, todėl ir reikia sjelbti konkursa , aisku savaime pensininkai privalo susitaikyti su mintimi, kad laikas I poilsi, visų laukia tas pats.

      Atsakyti
      • J says:
        6 d. ago

        Laikas kaip ir visiems.

        Atsakyti
  23. Atrodo says:
    7 d. ago

    Susidaro nuomonė, kad postas buvo pažadėtas kažkam už pagalbą rinkimuose.

    Atsakyti
    • Dd says:
      7 d. ago

      Koks čia postas.

      Atsakyti
      • Geras postas says:
        6 d. ago

        Ir geras atlyginimas

        Atsakyti
      • durneli says:
        6 d. ago

        muziejaus direktoriaus, kaip tai koks.

        Atsakyti
  24. Rk says:
    7 d. ago

    Pinigai neturi kvapo ponai akademikai.

    Atsakyti
  25. Cha says:
    7 d. ago

    Pasirodo vienas Verbickas dirbo ,o kur kiti muziejininkai

    Atsakyti
  26. Nemėgstu šantažistų says:
    7 d. ago

    Nebloga praktika, atleidžiamasis ima šantažuoti merą, tai praktiškai negalės atleisti nei vieno vadovo. Dirbs iki mirties, o jaunimas negalės pasireikšti.

    Atsakyti
  27. Toks says:
    7 d. ago

    Nepakeičiamų nėra. Jeigu kitų įmonių ir įstaigų direktorius keičia,kuo išskirtinis Verbickas. Nors ir Antanas,bet ne šventas.

    Atsakyti
    • Ttt says:
      7 d. ago

      Teisingai

      Atsakyti
    • Dalia says:
      6 d. ago

      Gal ir sventas, bet ne nemirtingas! Sėkmės p.Antanui papildant pensininku gretas

      Atsakyti
      • Šs says:
        6 d. ago

        Nemalk pats šudo.Nežinai,o mali

        Atsakyti
  28. šaunuoliai says:
    7 d. ago

    Gera mėro darbo pradžia.

    Teismas turėtų paskubėti, nes tai tik pradžia.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Kitas įrašas

KAIP PRISIDĖTI PRIE SVEIKOS APLINKOS PALAIKYMO?

Panašūs straipsniai

Vasaros festivalis „Mėnuo Juodaragis” žaižaruos ugnimi ir ypatinga programa

2023-05-31
0

Vasaros pabaigoje įvyks vienas įspūdingiausių Lietuvos festivalių – „Mėnuo Juodaragis”. Dvidešimt trečiasis savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis lankytojus...

Anykščių šilelyje pastatyta aukščiausia pasaulyje medinė skulptūra

2023-05-31
7

Anykščių šilelyje, medinių skulptūrų parke pastatyta aukščiausia pasaulyje medinė skulptūra.

Jos aukštis 25 m. 11 cm.  Skulptūros autoriai Valerij Kunigel (menininkas),...

Jurgita Banienė jau dalyvauja rajono vadovų posėdžiuose

2023-05-31
7

Tradiciniuose Anykščių rajono savivaldybės vadovų rytiniuose posėdžiuose dalyvauja ir laikinasis savivaldybės administracijos direktorius Ramūnas Blazarėnas, ir būsimoji administracijos vadovė Jurgita...

Ugniagesiai tikrina hidrantus

2023-05-31
2

Anykščių mieste ir seniūnijose ugniagesiai tikrina hidrantus. Pasak Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko Sauliaus Slavinsko, mieste ir miesteliuose, kuriuose yra...

Anykšta TV:

Naujienos

Vasaros festivalis „Mėnuo Juodaragis” žaižaruos ugnimi ir ypatinga programa
Anykščių šilelyje pastatyta aukščiausia pasaulyje medinė skulptūra
Jurgita Banienė jau dalyvauja rajono vadovų posėdžiuose
Ugniagesiai tikrina hidrantus
Andrioniškis mini seniūnijos įkūrimo 25-metį
Seniausias miesto vaikų lopšelis – darželis atsinaujins

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Gegužės 30 dienos apskrities įvykių apžvalga
Gegužės 29 dienos apskrities įvykių apžvalga
Gegužės 28 dienos apskrities įvykių apžvalga
Gegužės 27 dienos apskrities įvykių apžvalga
Gegužės 26 dienos apskrities įvykių apžvalga
Gegužės 25 dienos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Vyriausybė pratęsė kompensacijas gyventojams už dujas, panaikino už elektrą
Savivaldybių asociacijos vadovas įspėjo apie įstrigusius 1,6 mlrd. eurų regionų plėtrai
NATO viršūnių susitikimo metu Lietuva atnaujins patikrinimus pasienyje su Lenkija, Latvija
Vyriausybė spręs, ar pritarti teismų rūmų mažinimui
Vasarą saugomų teritorijų lankytojų centrai dirbs ir savaitgaliais
Bedarbiams ar mažai uždirbantiems savo verslo kūrimui – 25 mln. eurų paramos

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

Apklausa

Ar važinėjate dviračiu?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jara birželis

Jara birželis

Anykštėno kortelė

Anykštėno kortelė

Anyksciu kulturos centras 300×250@2x

Anyksciu kulturos centras 300×250@2x

AMC baneris

AMC baneris

Troskimai Liksa – GERAS

Troskimai Liksa – GERAS

Bendraukime Facebook tinkle



baseino bangenis dovanų kuponas

baseino bangenis dovanų kuponas

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Biržiečių žodis

Biržiečių žodis

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

Anyksciu kredito unija 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu vandenys 300×250@2x

Anyksciu vandenys 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Duju balionai 300×250@2x

Duju balionai 300×250@2x

UAB „Anykštos redakcija“ leidžia laikraštį „Anykšta“, žurnalą „Aukštaitiškas formatas“ , internetinį naujienų portalą www.anyksta.lt.

Antradieniais ir šeštadieniais leidžiamas laikraštis „Anykšta“ – didžiausias Utenos apskrityje.

Laikraštis įkurtas 1948 m. Iki 1990–ųjų jo pavadinimas – „Kolektyvinis darbas“.

UAB „Anykštos redakcija“
Įm. kodas: 154129124
PVM kodas: LT54129219
Banko rekvizitai: Luminor Bank AS, Lietuvos skyrius
A/s: LT954010043100090251
Adresas: Vilniaus g. 29, LT-29145, Anykščiai

UAB „Anykštos redakcija“ direktorė, vyriausioji redaktorė – Gražina Šmigelskienė
Portalo Anyksta.lt redaktorius – Robertas Aleksiejūnas

Remia projektus:  „Kadras“ (4 tūkst. Eur), „Legenda: Gyvieji Anykščiai – 2023“ (7 tūkst. Eur).

anykta.lt logo

UAB“Anykštos redakcija“ – Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos narė.

  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
  • Lietuvos ir užsienio naujienos
    • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Gyvieji Anykščiai
  • Aukštaitiškas formatas
  • Vox Populi
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
  • Anykšta TV
  • Veiklos Anykščiai
  • Ženklai ir žmonės
  • Premium Anykšta
  • Prenumerata
  • Skelbimai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In