
Trečiadienį grįžome iš Armėnijos. Antradienio rytą vis dar mieguistas, šalia viešbučio Jerevane gerdamas kavą, gavau dukros žinutę: „Matėt naujienas? Azerbaidžanas naktį apšaude Armėnijos pasienį.“ Aplinkui vyko įprastas gyvenimas, „paskrolinau“ lietuviškus portalus, – niekas nieko apie prasidėjusį konfliktą dar nerašė. Dukra, informaciją rado „aljeezeroje“, paskui ją pasitikrino kituose užsienio naujienų portaluose. Žmonai buvau žadėjęs ramią ir patogią kelionę. Sužinojus, kad atsidūrėme karo zonoje, pasidarė „nefaina“.
});
Apgyvendino „ten, kur geriau“
Prognozavau, kad kelionė į Armėniją bus brangesnė, nei iš pirmo žvilgsnio atrodo, nes … visuomet taip būna. O išbrango ji dar labiau, nei galvojau. Nesu patyręs skraidytojas lėktuvais, tad kai pradėjau pirkti bilietus, nedžiugino priemokos. Papildomas pinigėlis kelionės draudimui, sveikatos draudimui, kėdės pasirinkimui. O kelnių ir atsarginių sportbačių apsilankymas Jerevane, jeigu jie keliauja ne rankiniu bagažu, kainuoja jau ne pinigėlį, o visą pinigą. Ir bendra bilieto Vilnius – Jerevanas-Vilnius kaina vienam žmogui gerokai perkopė 200 eurų.
Pradžioje viešbutį per „bookingą“ užsakiau visoms septynioms nakvynėms. Paskui persigalvojau, susitrumpinau nakvynę iki dviejų naktų. Dėl visa pikta. Na, jeigu netyčia paaiškėtų, jog viešbutyje karštas vanduo būna tik penktadieniais, o tavo rezervuotame kambaryje gyvens dar ir čigonų šeimyna. Aišku gali pirkti nakvynę Jerevano „Radisson“-e už 200 eurų ir nesukti galvos, nes tikėtina, kad „Radisson“-as – ir Jerevane „Radisson“-as. Tačiau bandžiau ieškoti biudžetinio nakvynės varianto už 30-40 eurų nakčiai.
Kai mus taksistas iš oro uosto privežė iki per „booking“-ą užsakyto trijų žvaigždučių viešbučio miesto centre, mus pasitikęs jo darbuotojas angliškai apgailestavo, kad mes nekalbame rusiškai. Sakau, kad jau kaip ne kaip, bet jau rusiškai tai mes galime pasikalbėti ir apie šiuolaikinę muziką, ir apie modernų meną ir net apie įsikūrimą viešbutyje. „Yra problema – jūsų numeris užimtas, bet mes jums pasiūlysime geresnį viešbutį. Pas mus gyvena bloga kompanija, triukšminga. Mūsų darbuotojas jus perveš į kitą, geresnę vietą“, – paaiškino viešbučio darbuotojas. Jeigu būtume nekalbėję rusiškai,...
Šis turinys yra matomas tik registruotiems anyksta.lt vartotojams, įsigijus portalo naujienų prenumeratą.
Portalo anyksta.lt naujienų prenumeratą galite įsigyti čia.
Jau esate prisiregistravęs? Prisijunkite:
Išsamus pasakojimas, įdomūs kelionės įspūdžiai. Ačiū. Esu linkęs G. ir V. Šmigelskais tikėti. Tačiau visgi tai tik vienpusė informacija – iš Armėnijos padangės. Kad galėčiau susidaryti abipusiškesnį vaizdą palauksiu tų pačių keliautojų įspūdžių iš Azerbaidžiano. Tik tada galėsiu spręsti kurioje pusėje ir dėl kieno kaltės daugiau pralieta kraujo, nužudyta žmonių, nesibaigia konfliktas, vyksta karas… Tiesa ko gero yra kažkur per vidurį… Gal tada geriau pamatyčiau kurie Pasaulio didieji ir galingieji kišasi į Armėnijos ir Azerbaidžiano gyvenimus ir juos pastoviai kiršina. Nors, žinoma, teisėju net ir tada nesiimčiau būti.
Armėnijos pavyzdys geriausiai iliustruoja, kad draugystė su Rusija visada baigiasi lūdnai.
Taip tik tau atrodo.
Moldova, Gruzija, Ukraina- geriausi Rusijos draugai, kurie už draugystę sumokėjo krauju, lavonais ir pavogtomis teritorijomis. Labai liūdnai baigsis ir Armenijai, Rusija jos negins, o ir neturi su kuo, ir tikrai teks atlaisvinti visas užgrobtas teritorija Azerbaidžanui.
A tai neišvažiavai savo mylimam Ruskynan pas savo draugę Pūtką ? Labai tiktum komandon pas Švenčionienę !
Šiandien viskas?
Ir vėl amerikono kvapas ,nepalieka Armėnijos jankis.