Į Lietuvą atslinkę šalti orai, nors ir nežadantys ilgai šalyje užsibūti, gali padaryti žalos žmonių sveikatai: žvarbus vėjas gali stipriai apžnaibyti veidą, neretai į medikus kreipiasi žmonės, nušalę rankas ar kojas.
Prieš einant į lauką šaltu oru, specialistai pataria patepti veidą ir atviras vietas riebiu kremu. Svarbu, kad kremas būtų maitinamasis, tačiau jokiu būdu – ne drėkinamasis, nes juo pateptas vietas galima nušalti dar stipriau, kadangi šiuose kremuose yra vandens.
Reikia nepamiršti šiltos kepurės, šaliko, pirštinių. Pastarąsias geriau mautis kumštines, su jomis rankoms bus šilčiau. Patariama avėti šiltą, laisvą avalynę, natūralaus audinio, vilnones kojines.
Jokiu būdu į lauką negalima eiti ką tik nusiprausus. Lauke reikia stengtis nesuprakaituoti, nes drėgmė dar labiau traukia šaltį.
Jei šąlant ilgiau tenka pabūti lauke, specialistai pataria daugiau judėti, nestovėti vietoje.
Alkoholis – ne išeitis, norint pasišildyti. Atvirkščiai, jis išplečia kraujagysles ir taip tik padidėja rizika nušalti odą. Geriausia gerti šiltas arbatas.
Dažniausiai nušąla drabužiais nepridengtos kūno vietos: ausys, nosis, skruostai. Neretai nušąla ir kojų, rankų pirštai, pėdos. Nušalusi vieta praranda jautrumą, pakinta jos spalva, jaučiamas skausmas, sustingimas, atsiranda pūslės, tinimas, pabalę odos plotai, oda tampa kieta.
Pirmoji pagalba nušalus:
• Kuo greičiau stenkitės patekti į šiltas patalpas;
• Nušalusią kūno dalį atšildykite įmerkdami pažeistą kūno vietą į kambario temperatūros vandenį arba dėkite kambario temperatūros tvarsčius ant nušalusių kūno dalių (pakanka 20 – 30 minučių). Jei žmogus nušalo galūnes, nepamirškite nuimti žiedų ar laikrodžių, kadangi atšildant nušalusias galūnes, jos tinsta ir papuošalus gali būti sunku numauti;
• Duokite gerti šiltų ir saldžių gėrimų;
• Nesmarkiai nušalus, kai arti nėra šiltų patalpų, veidą, nosį, ausis galima šildyti delnais;
• Galima šildyti nušalusią kūno dalį priglaudžiant prie šiltos kūno dalies, pvz. pažasties;
• Atšildymą galima užbaigti, kai nušalusių kūno dalių oda suminkštėja ir grįžta jutimai;
• Jei nušalusi vieta neatgauna jautrumo, kvieskite greitąją medicinos pagalbą.
Draudžiama nušalusias vietas trinti sniegu, šildyti karštu vandeniu ar prie ugnies, glausti prie karštų radiatorių.
Daugiau: tamprės
Silpsta fžmonės nuo mažų atlygiu ir algų o nuo skiepu įvarė tik liga nuo kurių ir dabar tebemiršta jauni žmonės
Nesiskiepijau nei roza. Pas Braniu Rubykes yr vaistų na visū ligū. Iš kvietrugiu skaidri kaip kryštalas, šešesdešimt pinkiu stipruma. Kai prygeriu tai kai pabezdu net dega, triusikai užsikūri buva net
TAI KUR TEN TAS VIRUSAS „PASITRAUKĖ“ ?
„Gerai pasitūsinom“ – būtent taip norėtųsi pavadinti Kinijoje taikytą Zero Covid strategiją, kurios metu buvo siekiama visiškai panaikinti korona virusą. Vardan šios strategijos Kinijos gyventojai praėjo tikrą pragarą: iškentė ir karantino lagerius ir kas tris dienas daromus privalomus testus ir priverstinę marmalizaciją ir įkalinimus savo būstuose ir naminių gyvūnų žudynes ir dar daug ką. Kinijos gyventojų kantrybė trūko tik tada, kai savo namuose sudegė bent 10 aklinai uždarytų žmonių – kilus gaisrui jų niekas neišleido į lauką, kad anie nepaliktų izoliacijos vietos ir neišplatintų viruso.
Po šios tragedijos kilo masiniai protestai ir Kinijos valdžia karantino ribojimus atlaisvino. Bet….. Kaip sakoma, viena bėda – ne bėda.
Pati Kinijoje nebuvau, savo akimis nemačiau, tačiau tai, ką dabar apie Kiniją rašo Vakarų žiniasklaida, primena siaubą Nr2.
Šiuo metu Kinijoje korona kasdien suserga apie 2 mln žmonių ir apie 11 000 kasdien miršta. Ligoninės perpildytos, trūksta vaistų ir deguonies aparatų. Krematoriumai taip pat „dega“. Prie krematoriumų nutįsusios gyvos eilės, kuriose mirusių artimieji stovi kartu su karstais.
Kai kurios pasaulio šalys imasi įvairiausių priemonių, kad neįsileisti Kinijos turistų.
Žodžiu, kaip nebūtų paradoksalu, pasaulis dabar labiausiai saugosi tų, kurie labiausiai saugojosi viruso.
Dauguma ekspertų dėl tokios situacijos Kinijoje kaltina nusilpusį žmonių imunitetą. Na, tipo, nuo karantino nusilpo. Lygtai daugiau nebuvo nuo ko nusilpti…. Na, bet jei jau nebuvo, tai nebuvo.
Belieka prisiminti Lietuvą ir jos „ekspertus“, kurie norėjo sekti Kinijos pavyzdžiu ir marmalų bei visokių priverstinių priemonių dėka „patraukti“ virusą ir sukurti kažkokį tai a la „bandos imunitetą“.
Dabar, žiūrėdami į Kiniją, matome, kaip atrodo tas „bandos imunitetas“ ir „nugalėtas virusas“.
Belieka pasidžiaugti, kad tiek Lietuvoje, tiek kitose pasaulio šalyse atsirado daug sąžinės nepardavusių gydytojų bei mokslininkų, kurie išdrįso mesti iššūkį tiems „bandos imuniteto diegėjams“, bandžiusiems demokratines visuomenes paversti komunistinės Kinijos filialais.