Orai

Džiaugiuosi - Dalinuosi „Darbas - malda mūsų žemei“

Dienos anekdotas

Vyras skundžiasi gydytojui:
- Daktare, aš pernakt nesudedu bluosto. Gal turite ta pačia liga sergančią pacientę?

Komentaras

Leonas Alesionka:„Su AstraZeneka vakcina buvau paskiepytas kovo 26 dieną. Ne todėl, kad ji man labiausiai patiko ir aš ją išsirinkau, o todėl, kad tik tokia tebuvo. Skiepytam būti vis geriau, nei neskiepytam. Antrą dozę gausiu birželio 16 dieną. Savijauta po skiepo normali. Nesiskiria nuo savijautos, kuri man būna pasiskiepijus sezononio gripo vakcina. Neužkrešėjau, nors esu "cukrinis diedukas".
Kas gi draudžia dieną ar dvi iki skiepo išgerti tą "Hertemagnyl" aspirino tabletytę, kuri skystina kraują ir neleidžia susidaryti krešuliams? Ne kas dieną po vieną gerti. Pavalgius. Kad skrandžio neerzintų. Galvas kam ant pečių nešiojate, a ?"

Skaityti komentarus (9)
2021-04-20

Asta ir jos veltinukai... (13)

Asta Medinienė - ukmergiškė, gyvenimo vėjų ir vėjukų švelniai atblokšta į Svėdasus. Daugybę metų ji yra bibliotekininkė, keturių žavingų dukrų motina, jautri neteisybei, mylinti gamtą, reto darbštumo uogautoja, keliautoja ir veltinių gražumynų kūrėja.
Prieš kelerius metus visa esybe pasinėrusi į vėlėjos darbus, metusi laisvę ribojantį darbą bibliotekoje, šiuo metu bibliotekos erdvėse surengė veltinio dirbinių parodą.

Skaityti daugiau...
2021-04-10

Parolimpietis Normantas Prušinskas: „Vieni rašo dienoraščius, o kiti – repą“ (4)

Iš Anykščių kilęs 21-erių parolimpietis Normantas Prušinskas pasinėrė į kūrybą – balandžio 4 d. išleido antrą repo dainą „Kur ta laisvė“.
Naujame muzikos kūrinyje atlikėjas kelia probleminį klausimą: ar tikrai esame emociškai laisvi?

Skaityti daugiau...
2021-04-04

Viešpatį garbinanti procesija

Dalyvauti bažnytinėje procesijoje, būti vėliavnešiu ar altorėlio bei kaspinų nešėja nuo seno buvo ir yra didelė garbė, kurios nusipelnydavo ne kiekvienas. Nūnai dažnoje mažesnėje parapijoje maršalkos džiaugiasi suradę vos ne vos sutinkančių nešti vėliavas vyrų, nors Svėdasų kraštas nuo seno garsėjo bažnytinių iškilmių procesijomis.
Esama minčių europietišku pavyzdžiu įkurti, atgaivinti svėdasiškiuose kitados buvusią procesininkų broliją, sudarytą iš rimtų vyrų ir moterų, pasirengusių stropiai didžiosiose iškilmėse dalyvauti.

Skaityti daugiau...
2021-03-13

Išleistas Danguolės Lingienės poemos „Sapnų traukinukas“ tęsinys (6)

Kavarsko seniūnijoje gyvenanti ūkininkė, visoje šalyje žinoma braškių augintoja Danguolė Lingienė (pseudonimas – Dangė Lingė) pasinėrė į kūrybą – šiemet UAB „Vitae Litera“ 100 vienetų tiražu išleido jos knygelę vaikams „Pagalbos traukinukas“. Knygelę iliustravo žinomas dailininkas Kęstutis Pabijutas, „Anykštos“ skaitytojams pažįstamas iš „Anykštėnės Amiliutės nutikimų“.

Skaityti daugiau...
2021-03-06

Algimantas Dačiulis: „Iki pandemijos gyvenome rojuje“ (12)

Kovo 1-ąją 85-ąjį gimtadienį šventė pirmasis nepriklausomos Lietuvos Anykščių rajono vadovas Algimantas Dačiulis. Jis sunkiausiais metais - 1990-1995-aisiais - buvo Anykščių rajono valdytojas.

Skaityti daugiau...
2021-02-27

Tautodailininkas savo įkurtą muziejų svarsto iškelti į kleboniją (2)

Debeikių seniūnijos Meldučių kaime gyvenantis 88-erių tautodailininkas, kraštotyrininkas ir fotografas Bronius Tvarkūnas, net ir sulaukęs garbaus amžiaus, nesiliauja stebinti savo užmojais ir kūriniais.

Skaityti daugiau...
2021-02-16

„Gojaus“ šokėjai Vasario 16-ajai nufilmavo vaizdo sveikinimą (9)

Anykščių kultūros centro tautinių šokių kolektyvas „Gojus“ Vasario 16 - ajai - Lietuvos valstybės atkūrimo dienai - nufilmavo vaizdo sveikinimą „Lietuviai”.

Skaityti daugiau...
2021-02-13

Su didžiaisiais Antanais nesilygina (6)

Žmogus su šluota ant geležinkelio bėgių -  Anykščių muziejaus direktorius Antanas Verbickas....

Anykščių A.Baranausko ir A.Vienuolio - Žukausko memorialinis muziejus per pastaruosius dešimtmečius išėjo toli už tradicinės muziejininkystės ribų.

Skaityti daugiau...
2020-12-31

Į pasaulį išskridę angelai dovanoja džiaugsmą (4)

Anykščių Angelų muziejuje akį traukia menininko Valdo Pelegrimo medyje įkūnytas angelas „Atėjęs iš aukso pievų“. Čia norėtųsi pridurti - iš Pasmodų kaimo (Andrioniškio sen.)  pievų, nes būtent šio kaimo vienkiemyje įsikūręs jų autorius daugiau kaip dešimtmetį kuria angelus. Iš čia jie patenka ne tik į Anykščių koplyčioje esančią galeriją „Kampas“, bet  keliauja ir į tolimiausias šalis. Jo angelai iškeliavo į Gruziją, Japoniją, Australiją, JAV, o į Kinijos Pengžou miestą, su kuriuo bičiuliaujasi Anykščiai, angelą nuvežė jis pats.

Skaityti daugiau...
2020-12-30

Su aušra atbundanti Aušra (6)

Aušra Petniūnaitė – Svėdasų krašto dukra. Jos neskubri eisena, paslaptingos šypsenos nušviestas veidas, tylus susimąstymas, valandų valandos, praleistos prie audimo staklių, sapnuose gimstantys ir išsiskleidžiantys audiniuose raštai paliečia sielą.
Ir mažas tautines juosteles, skirtas skaitomai knygai pažymėti, ir plačias juostas jubiliatams bei  ilgiausias piršliams melagiams meistrė Aušra mielai audžia.

Skaityti daugiau...