Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Susitiko dvi artimos draugės.
- Kaip tavo vyras? - pasiteiravo viena.
- Lyg ir nieko... tačiau vakarais prisileidžia vonią vandens, pasiima meškerę, užsidaro duris ir meškerioja.
- Reikėtų tau jį vis dėlto parodyti psichiatrui, - susirūpina draugė.
- Reikėtų... - atsidūsta vyro žmona. - Bet gi taip norisi šviežios žuvies.

Komentaras

Kaimo diedas:„Kaipo čia suprast? Aną dieną politologai per TV skiedė, kad gyvenimas Lietuvoj labai pagerėjo ir dar gerėja, kad smarkiai sumažėjo skurstančių, o šitiek skirta lėšų maisto produktams dėl skurstančių įsigijimui? Tai gal Lietuva jau nebe gerovės valstybė, gal skurdžių vėl padaugėjo?"

Komentuoti
2021-07-24

Antanas Drilinga: nei minimalios, nei maksimalios cenzūros kūrybai nereikia (3)

Praėjusį pavasarį 86-ąjį gimtadienį atšventęs rašytojas, Anykščių rajono Garbės pilietis Antanas Drilinga vasaras leidžia Šimonių girioje, gimtuosiuose Plikiškiuose. Per 30 knygų parašęs rašytojas sako, jog iš principo nesinaudoja kompiuteriu ir mobiliuoju telefonu, o į „Anykštos“ klausimus atsakė raštu.
Taigi redakcija gavo ne tik galimybę išspausdinti interviu, bet ir suvenyrą - garsiausio šių laikų kraštiečio rašytojo ranka rašaliniu parkeriu primargintus popieriaus lapus.

Skaityti daugiau...
2021-07-20

Kurklių Škaplierinės atlaiduose - „Lino kelias“ (5)

Liepos 18 d. Kurklių miestelyje vyko svarbiausia Kurklių parapijos šventė – Karmelio kalno Švč. Mergelės Marijos (Škaplierinės) atlaidai. Po jų bažnyčios šventoriuje vyko edukacinė programa „Lino kelias“, kurią pristatė Ukmergės kultūros centro Krikštėnų skyriaus darbuotojos. Skaityti daugiau...

2021-07-17

Pandemija neužkirto kelio kūrybai

Karantinas ne vienam iš mūsų asocijuojasi su niūriu, baimės ir nežinomybės kupinu laiku. Tiesa, dailininkas, architektas, Anykščių rajono tarybos narys, 60-metis Kęstutis Indriūnas teigia priešingai. Jam šie metai buvo kupini naujų kūrybinių idėjų ir, kaip pats sako, patys geriausi ir įdomiausi metai iš visų buvusių. Aplankiusio kūrybinio įkvėpimo rezultatas – nauja dailininko darbų paroda Anykščių kultūros centre.

Skaityti daugiau...
2021-07-03

93 metų kavarskietei iškilmingai įteiktas Vilniaus universiteto Atminties diplomas (1)

Liepos 1 dieną Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas, Šv. Jonų bažnyčioje įteikė Atminties diplomus devyniems nuo totalitarinių režimų nukentėjusiems ir 1941–1952 metais iš universiteto pašalintiems VU bendruomenės nariams.
Tarp jų - ir 93 -ejų kavarskietei mokytojai Eleonorai Vincentinai Žemaitaitienei. 1948 metais ji buvo įstojusi į Gamtos mokslų fakultetą, tačiau tų pačių metų rugsėjo 6 dieną iš studentų sąrašų buvo išbraukta dėl nutylėtos sesers tremties.

Skaityti daugiau...
2021-06-29

Menininkai traukia menininkus (7)

VšĮ „Anykščių menų inkubatorius-menų studija“ nuo pat įkūrimo - 2014-ųjų - vadovauja inžinierė ir ekonomistė Daiva Perevičienė. Menininkų veiklą koordinuojanti įstaigos direktorė šypsosi, jog ji kūrėjams nedalija patarimų, kaip piešti ar lipdyti, tačiau inkubatorius ir pati direktorė gali padėti darbus parduoti.

Skaityti daugiau...
2021-06-28

Žvirblėnuose prisimintas istorinis šaligatvis ir jo mecenatas (1)

Birželio 26 dieną, šeštadienį, Žvirblėnų kaime vyko teatralizuotas renginys „Istorinis šaligatvis: tarp praeities ir dabarties“, skirtas į JAV emigravusiam mecenatui Pranciškui Kalibatui (1886- 1963) atminti.
Iš Žvirblėnų kaimo kilęs verslininkas, atseikėjo pusę milijono litų gimtajam kraštui: fundavo mokyklą, ligoninę, 20 metrų aukščio kryžių, centrinį bažnyčios altorių, nutiesė gelžbetoninį šaligatvį per savo gimtąjį kaimą.

Skaityti daugiau...
2021-06-25

Joninių laužai degs ir po 20 metų

Akimirkos iš Joninių   Svėdasuose.

Birželio 23-iosios vakarą Lietuvoje liepsnojo Joninių laužai. Anykščių mieste organizuotos Joninių šventės nebuvo, tačiau paparčio žiedo ieškant buvo galima prisijungti prie šią šventę švenčiančių  miestelių ir kaimų gyventojų. Atrasti magiškąjį paparčio žiedą – gan sudėtinga užduotis, tačiau Jonines Svėdasuose organizuojanti Ramunė Lapienytė tikina, kad šiame miestelyje tai padaryti pavyksta kiekvienais metais.

Skaityti daugiau...
2021-06-12

Žmogus iš 1941 – ųjų vasaros...

Alfredas Klimašauskas - viena iš nedaugelio iki šių laikų išgyvenusių sovietinių okupantų vykdyto pirmojo masinių žmonių trėmimo į Rusijos gilumą 1941 metų birželį aukų. Veik visas jo gyvenimas iki pilnametystės prabėgo tolimojoje Rusijos šiaurėje.
Aplinka, taip pat ir mokykla formavo asmenybę, veikdama per rusišką kultūrą bei dvasią. Tačiau vidurinės baigimo metai buvo ir sugrįžimo į tėvynę metai. Įgijo specialybę, dirbo įdomų darbą, didžiąją gyvenimo dalį praleido Viešintų miestelyje, ten iki šiol ir tebegyvena. Tremtyje patirtus išgyvenimus įamžino keliomis dešimtis grafinių piešinių, kurių paroda įsimintiną birželio 14 – ąją, minint pirmojo masinio trėmimo 80 metų sukaktį, atveriama Anykščių Siauruko muziejuje, šalia tremtinių vagono.

Skaityti daugiau...
2021-06-05

Buvęs agronomas tapo dailininku (2)

Svėdasų bibliotekos dailės galerijoje atverta Kazimiero Tamošiūno piešinių paroda. Jau brandžiame amžiuje  menu susidomėjęs guvus ir smalsus aukštaitis pradėjęs piešti palengva tobulėja ir džiugina save bei aplinkinius vis naujais paveikslais. Galerijoje eksponuojama daugiau nei trys dešimtys įvairios tematikos spalvingų garbaus amžiaus dailininko darbų.

Skaityti daugiau...
2021-04-20

Asta ir jos veltinukai... (13)

Asta Medinienė - ukmergiškė, gyvenimo vėjų ir vėjukų švelniai atblokšta į Svėdasus. Daugybę metų ji yra bibliotekininkė, keturių žavingų dukrų motina, jautri neteisybei, mylinti gamtą, reto darbštumo uogautoja, keliautoja ir veltinių gražumynų kūrėja.
Prieš kelerius metus visa esybe pasinėrusi į vėlėjos darbus, metusi laisvę ribojantį darbą bibliotekoje, šiuo metu bibliotekos erdvėse surengė veltinio dirbinių parodą.

Skaityti daugiau...