• Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika
Šeštadienis, 13 birželio, 2026
No Result
View All Result
Anyksta.lt
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės
No Result
View All Result
Anyksta.lt
No Result
View All Result

Klebonui kan. Stanislovui Krumpliauskui suteiktas kašteliono titulas

ANYKŠTA
2024-04-29
Naujienos
14
Dalintis FacebookDalintis Twitter

Tris dienas Anykščių ir Zarasų rajonų garbės pilietis, klebonas kan. Stanislovas Krumpliauskas  Zarasų rajone, Dusetose, šventė kunigystės sakramento 50 metų jubiliejų.

Pirmąją dieną Dusetų kultūros centre buvo demonstruojami vaizdo sveikinimai, kuriuos iš visos Lietuvos bei užsienio šalių atsiuntė kunigą S. Krumpliauską pažinoję žmonės. Jubiliatą sveikino Panevėžio vyskupas JE emeritas Jonas Kauneckas, Gardino vyskupijos ordinaras JE vyskupas Aleksandr Kaškevič, kan. dr. Roman Kotlimowski iš Lenkijos, Evangelikų liuteronų kun. Reincholdas Moras, LR Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė, advokatas Arūnas Marcinkevičius (Advokatų kontora „Balticus Advocatus“), anykštėnai – kan. dr. doc. Robertas Pukenis, Jūratė Uselienė, Dijana Petrokaitė, muziejininkė Rasa Bražėnaitė, muziejaus direktorius Antanas Verbickas, mokytoja Dangira Nefienė, Anykščių rajono savivaldybės specialistė  Rasa Matiukienė, dr. Aldona Vasiliauskienė ir kt.

Zarasų rajono merė Nijolė Guobienė jubiliatui klebonui kan. S. Krumpliauskui padovanojo gėlių ir krėslą. Gimtosios klebono kan. S. Krumpliausko Smalvų parapijos bendruomenė nariai kvietė atvykti į tėviškę ir paaukoti šv. Mišias miestelio bažnyčioje.

Šventėje dalyvavo buvęs generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas, Signatrų klubo prezidentė Birutė Valionytė, buvęs Anykščių rajono vyriausiasis prokuroras Ričardas Juozainis, taip pat „Anykštos“ vyriausioji redaktorė Gražina Šmigelskienė.

Šventiniame renginyje buvo pristatyta Giedrės Mičiūnienės sudarytas solidus „Utenos Indros“ išleistas albumas „Laiškai – dvasinis lobynas“, į kurį sudėti kunigui kan. S. Krumpliauskui per daugelį metų atsiųsti laiškai, sveikinimai šv. Kalėdų ir šv. Velykų proga. Knyga vertinga tuo, kad joje publikuojami religinio turinio atvirukai, kurie sovietmečiu nebuvo prieinami viešai.

Antrąją jubiliejinių renginių dieną šv. Mišias aukojo Panevėžio vyskupas JE Linas Vodopjanovas OFM, Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos apsilankymo katedros prel. kan. Vytautas Gustaitis, Aukštosios Panemunės Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčios altarista kun. Petras Kražauskas ir Dusetų bažnyčios klebonas kan. S. Krumpliauskas. Vyskupas klebonui kan. S. Krumpliauskui įteikė jubiliejinę lazdą ir popiežiaus Pranciškaus apaštališkąjį Palaiminimą.

Pirmąjį Šventojo Rašto skaitinį skaitė Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis, antrąjį – Zarasų rajono savivaldybės merė N. Guobienė.

Ypatingo iškilmingumo suteikė Anykščių kultūros centro Istorinių šokių studijos „Baltoji Pavana“ dalyvės. Per šv. Mišias giedojo Kauno kultūros centro vyrų choras „Perkūnas“.

Sekmadienį klebonui kan. S. Krumpliauskui LDK PT Apdovanojimų teikimo komisijos pirmininkas Danielius Vervečka klebonui kan. S. Krumpliauskui įteikė garbingą apdovanojimą – dvasininkui suteiktas istorinis Breslaujos (Zarasų pavieto kašteliono titulą, kuris Europoje atitinka grafo titulą).

Šį pirmadienį šv. Mišias už jubiliatą Dusetų bažnyčioje aukos su kunigais svečiais Panevėžio vyskupas emeritas JE Jonas Kauneckas.

Komentarai 14

  1. Istorija says:
    2 metai ago

    Chamu buvo , yra ir bus.

  2. Faktas says:
    2 metai ago

    Visiskas nesamone tas titulas, cia kazkoks idiotizmas. Nera tokio titulo dabar.Juk popiezius ir monsinjoro titulo nebeleidzia daugiau teikti, o cia – visiska atgyvena.

  3. Ramutė Kalinauskienė says:
    2 metai ago

    Nuoširdūs sveikinimai!
    Sėkmės didžiausios,geros sveikatos, stiprybės,ištvermės…
    Ačiū už tarnystę Anykščiuose,palikusią,šviesius,gražiausius prisiminimus

  4. Pensininkė says:
    2 metai ago

    Sekmadienio mišioje dalyvavo ir Anykščių parapijos tikintieji.Be paprastų žmonių nebūtų ir Jūsų ponai.

  5. Tai va says:
    2 metai ago

    Kaip gaila, kad Anykščiuose dabar nėra tokių inteligentiškų kunigų.

    • Anykštenė says:
      2 metai ago

      Kunigai tik žmonės.Visokie jie būna.Sunki profesija.

  6. Vilė says:
    2 metai ago

    Sveikinu Kanauninką! Tegul Dievas laimina jo kelią ir suteikia jėgų! Nuostabus žmogus kun. Stanislovas.

  7. jo says:
    2 metai ago

    Kazin uz kokius jau nuopelnus pan Kruplewskij buvo tuo popiergaliu apdovanotas ? Pasiputusi tuscia butybe,daugiau nieko,aciu Dievui kad buvo isgrustas is Anyksciu.

    • Mužku kvepia says:
      2 metai ago

      Akivaizdu iš kalbos kad esi mužikas.

      • Senjoras says:
        2 metai ago

        Ne ritualuose garbė,bet pačio žmogaus elgesyje.Padlaižiavimas baisus dalykas.

      • Jj says:
        2 metai ago

        Julė o už ką

  8. Zosė de la' Antosė :) says:
    2 metai ago

    O kas tą grafo (kašteliono) titulą pripažįsta ir jo suteikimą laiko rimtu? Gal Baltarusija, kurios sudėtyje Braslavas (Breslauja) yra šiandieną? Kas čia per institucija, kuri tokį titulą suteikinėja ir taip primityviai ant blanko ranka įrašinėja? Ją kas nors iš vis žino ir rimta laiko? Kuriose valstybėse ji veikia ir yra pripažįstama? Kur jos būstinė? Kas finansuoja veiklą? Kelius dar šita institucija grafais paskyrė? Gal ir baronų, ir net kunigaikščių šitokiu būdu „padarytų” yra? 🙂

    • Sveikinu! says:
      2 metai ago

      Ar tamstai gaila? Tegul džiaugiasi Ponas Stanislovas. Ir tikrųjų kilmingas jis žmogus ir tai visada buvo matyti jo elgesyje.

    • antosiui bukanosiui says:
      2 metai ago

      O koks tavo reikalas,sokoladininkui baznycioj ne vieta.

Kitas įrašas

Nepamirškite pratęsti „Anykštos“prenumeratos II-ajam pusmečiui!

Šalti orai ir sniegas pasėliams didelės žalos nepadarė

Panašūs straipsniai

Kraštiečių šventė. Vaikų ir jaunimo teatrų festivalis

2026-06-13
0

...

Ir nieko nebepakviesim „Tėt“… (Rievės. 2026-06-05)

2026-06-13
3

Tikriausiai antra savaitė vos įsėdus į automobilį ir įsijungus radiją, girdžiu rekomendacijas, kaip Tėvo dienos proga nudžiuginti tėtį. Arba tereikia...

Gimstamumas sumažėjo trečdaliu

2026-06-13
15

Vos per 6-erius metus (2018 -2024)   keturiose Utenos regiono savivaldybėse gimstamumas sumažėjo trečdaliu.

2018 metais Anykščių rajone 168, 2024 metais -...

Prie geležinkelio pervažos – avarija

2026-06-13
18

Vėl nuskriaustas traukinukas. Tradiciškai avarija įvyko ties Pagojės pervaža. Šeštadienio, birželio 13-osios rytą automobilis BMW vairuotojas nepastebėjo traukinuko ir...

Anykšta TV:

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Naujienos

Kraštiečių šventė. Vaikų ir jaunimo teatrų festivalis
Ir nieko nebepakviesim „Tėt“… (Rievės. 2026-06-05)
Gimstamumas sumažėjo trečdaliu
Prie geležinkelio pervažos – avarija
Pasakojo, kas yra po Kurklių pievomis
Savaitgalio diskusija: Ar turistai jums kelia nepatogumų?

Apskrities nusikalstamų įvykių apžvalga

Birželio 12 dienos Utenos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 11 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 10 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 9 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 8 dienos apskrities įvykių apžvalga
Birželio 7 dienos apskrities įvykių apžvalga

Lietuvos ir užsienio naujienos

Ūkininkams skiriama 900 tūkst. eurų parama rūgščių dirvožemių kalkinimui
Pradedama A2 kelio viaduko rekonstrukcija ties Ukmerge: numatomi eismo pakeitimai
Siūloma supaprastinti reikalavimus norintiems kaime pasistatyti nedidelę priedangą
Sostinėje prasideda jubiliejinis vienos nakties festivalis „Kultūros naktis“
PAGD: ugniagesiai 40 kartų vyko šalinti per audrą nuvirtusių medžių, elektros neturi per 1 tūkst. namų
Ministras: tikėtina, kad pensijos kitais metais augs, dėl „Sodros“ rezervo naudojimo spręsime

Laikraštis

Svarsto, kaip padėkoti dėkotojams (Nr. 33, 2022-04-30)
Saulės jėgainių parką savivaldybė statys aerodromo teritorijoje (Nr.31, 2022-04-23)
Anykščių kultūra išpopuliarėjo Indonezijoje (Nr.30, 2022-04-16)
Kario paminklas Kurkliuose nudažytas Ukrainos vėliavos spalvomis (Nr.29, 2022-04-12)
Jei ne švietimas – Anykščių rajonas muštų indekso dugną (Nr.28, 2022-04-09)
Iš Tarybos darbotvarkės išbrauktas 21 klausimas (Nr.26, 2022-04-02)
Restoraną ant Šventosios kranto numatyta nuomoti už kuklią kainą (Nr.25. 2022-03-29)
Anykščiuose ukrainiečius šokiravo atlyginimo dydis (Nr. 24, 2022-03-26)

Vietovės ir žmonės

Mačionių kaimas patrauklus verslui ir poilsiui
Mikieriai ir nuostabusis Leika
Skiemonyse tuščių sodybų beveik nelikę
Nuo melioracijos išsigelbėjo pakišdamas revoliucionierių
„Nebėr Jurgiškio…“
Žiogų kaime Žiogai negyvena
Levaniškiuose užpuolė šunys
Vaikystės pievose prezidentas gano aubrakus

skelbimas žiūrėk

skelbimas žiūrėk

Apklausa

Kuria transporto priemone Jums keliauti komfortiškiausia?

Rezultatai

  • Balsavimų archyvas

PRENUMERATA

PRENUMERATA

Jaros prekyba

Jaros prekyba

Vaiku biblioteka Istoriju dvarelyje

Vaiku biblioteka Istoriju dvarelyje

Husquarna atsinaujinkite

Husquarna atsinaujinkite

karcema

karcema

AKC BANERIS

AKC BANERIS

AMC baneris

AMC baneris

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu vandenys_ logotipas

Anyksciu siluma 300×250@2x

Anyksciu siluma 300×250@2x

baseinas bangenis

baseinas bangenis

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu kvarcas 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

Anyksciu komunalinis ukis 300×250@2x

akksc.lt

akksc.lt

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Anyksciu ismanioji tv 300×250@2x

Projektą „Legenda: gyvieji Anykščiai – 2026“ 7 500 Eur iš dalies finansuoja Medijų rėmimo fondas.

anykta.lt logo
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Apie mus
  • Prisijungti
  • Prenumerata
  • Privatumo politika

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

No Result
View All Result
  • Naujienos Anykščiuose
    • Politika
    • Bendruomenės
    • Verslas
    • Sveikata
    • Kultūra
    • Švietimas
    • Teisėsauga
    • Sportas
    • Gamta
    • Žmonės
    • Lietuvos ir užsienio naujienos
  • Nusikalstamų įvykių apžvalga
  • Premium Anykšta
  • Aukštaitiškas formatas
  • Gyvieji Anykščiai
  • Vox Populi
    • Laiškai
    • Dienos sentencija
    • Komentaras
    • Balsavimo rezultatų archyvas
  • Anykšta TV
  • Laisvalaikis
    • Gamtos knyga
    • Konkursai
    • Veiklos Anykščiai
  • Skelbimai
  • Prenumerata
  • Renginiai
  • Archyvas
    • Naujienų archyvas
    • Laikraščio archyvas
    • Ženklai ir žmonės

© Anykšta, tel/faksas (8 381) 5 94 58, reklamos skyrius +370 686 33036, el. paštas anyksta@anyksta.lt
Portalas www.anyksta.lt talpinamas UAB „Interneto vizija“ serveryje

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In