Orai

Džiaugiuosi - Dalinuosi „Darbas - malda mūsų žemei“

Dienos anekdotas

Vyrukas užeina į parduotuvę, žuvies skyrių:
- Sakykite, jei aš pirksiu iš jūsų žuvį, ar galėsite man ją ne paduoti, o mestelti?
- O kodėl?
- Na, tiesiog galėsiu nemeluodamas pasakyti žmonai, kad šią žuvį pagavau!

Komentaras

Jo:„Kam ta gimnazija juk iš turistų Anykščiai gyvena. Dėl vietinių kam tokia prabanga."

Skaityti komentarus (2)

Seniai seniai, kol nebuvo tiesioginių mero rinkimų, kol merų įgaliojimai buvo tokie siauri, jog mokyklų direktorius galėjo bausti tik rajono Taryba visuotiniu balsavimu, Anykščius valdė kas netingėjo. Sakyčiau, kad visas laikotarpis nuo Mindaugo valdymo pabaigos (1263 m.) iki Kęstučio valdymo pradžios  (2015 m.) buvęs silpnų valdovų laikas. Dabar viskas yra kitaip. Dabar kaip prie Mindaugo.

Valstybės valdymo modelis vis dar yra kūrybos stadijoje. Tiesioginiai merų rinkimai bei mero institucijos stiprinimas buvo logiškas sprendimas, kurio tikslas suvaldyti chaosą savivaldybėse. Net iki 2015-ųjų, kol merų galios buvo labai ribotos keli Lietuvos savivaldybių vadovai buvo tapę vietiniais karalaičiais. Lietuvoje vyravo vidurinės Azijos modelis – arba vietinė monarchija, arba visiškas chaosas.

 

K. Tubis, kaip asmuo, stipriausias arba vienas stipriausių Anykščių rajono merų. Čia ne bonusas, čia jo asmeninė savybė. Teigiama, sakyčiau, savybė. Tapęs meru jis įstatymais gavo gerokai daugiau valdžios nei turėjo jo pirmtakai. Vien tai, kad dabar mero Taryba nebegali atstatydinti, rajono vadovui suteikia didžiulį saugumą…           

Bet ir prie Mindaugo, ir prie Kęstučio lazda turi du galus. O dabartinė valdžia Treniotą įžvelgia ten, kur yra visiškas Traidenis. Siekiant kontroliuoti tiesiogiai išrinktus merus, nuo 2015-ųjų privaloma savivaldybių Tarybų Antikorupcinių komisijų pirmininkus rinkti iš opozicijos atstovų. „Šnipštas“, aišku, tai ne organas, nieko jis stulbinančio neatskleis. Tačiau skaidrumo ir prevencijos idėja jau vien dėl savo esmės negali būti negraži ar negera.   

Anykščiuose šiai komisijai vadovauja pagal partijos „Tvarka ir teisingumas“ sąrašą išrinktas Raimundas Razmislavičius. Formaliai R. Razmislavičius nepriklauso nei opozicijai, nei pozicijai, bet realiai dabar rajono Taryboje jis yra vienas artimiausių žmonių merui Kęstučiui Tubiui. Savas, patikimas. Kaip ir meras, jis yra buvęs Anykščių policijos viršininku. 1997-1998 metais, kai K. Tubis vadovavo Anykščių policininkams, R. Razmislavičius buvo jo pavaduotoju. Dabar R. Razmislavičiaus „Šerifai“ yra aktyvus savivaldybės objektų apsaugos rinkos dalyvis. Per metus Antikorupcinė komisija tyrė pilietės Marijonos Fergizienės skundą bei Kurklių bendruomenės atstovo skundą dėl šio miestelio mokyklos mokinių uniformų pirkimo. Dar kažkodėl Antikorupcinei komisijai parūpo, kodėl ankstesnės direktorės Venetos Veršulytės vadovaujama administracija laiku nesudarė apleisto nekilnojamo turto sąrašo. Priminsiu, jog į šį sąrašą pateko, o vėliau buvo išbraukta  buvusi Naujųjų Elmininkų valgyklą, kurią nusipirko mero sūnus. Dabar R. Razmislavičiaus komisija tiria, ar socdemų administracijos direktorius Vilius Juodelis ko nors nepažeidė prieš kelis metus pasirašydamas Troškūnų mokyklos pastato renovacijos sutartį. Taigi pagal turimą informaciją Antikorupcinė komisija ne tik kad nesaugo dabartinės rajono valdžios nuo korupcijos, bet atvirkščiai, bent jau V. Veršulytės ir V. Juodelio atvejais, „dirba“ su priešais -  kaip merą aptarnaujantis personalas. Kaip KGB dirbo su komunistų partija…

„Baikit čia politikuoti“, – Troškūnuose per seniūno ataskaitą Anykščių socialdemokratų lyderį Dainių Žiogelį barė meras. Apskritai susitikimuose su miestelių bendruomenėmis meras dažnai giriasi, kad rajono Taryboje nėra politikos, kad viskas greit vyksta. “Čik, čik, čik… nubalsuojam ir išsiskirtom”, – kaimiečiams džiaugėsi meras. Paradoksas, bet džiugesys, kad kitiems neleidžiama politikuoti, taip pat yra politikavimas. Kita vertus, ar demokratinėje šalyje vertybe gali būti laikomas kitaip manančių užčiaupimas?

Rajono Tarybos opozicija – socialdemokratai ir liberalai - norėjo Antikorupcinės komisijos pirmininku paskirti liberalą, buvusį ištikimą K. Tubio draugą, o dabar geriausią priešą Luką Pakeltį. Bet valdančioji dauguma opoziciją paliko durniaus vietoje. Motyvas du artimiausius mėnesius R. Razmislavičiaus nekeisti – L. Pakeltis laimės Seimo rinkimus ir vėl reiks perrinkti Antikorupcijos komisijos pirmininką… Geras motyvas! Lyg kiekvieno politiko gyvenimui būtų duotas ribotas rankų pakėlimo limitas.

Jei nevagi ir nekombinuoji, tai nėra ko bijoti stiprios antikorupcijos. Jei esi švarus, tegu kiekvienam savivaldybės administracijos „pufe“ tupi po STT agentą. Tegul filmuoja, stebi, pasiklauso…

Akivaizdu tiek, jog L. Pakeltis, tapęs Antikorupcijos komisijos pirmininku, nebus K. Tubio įrankiu ir dar politikuos. O, Dieve! Kaip baisu! Politikuojantis politikas!

Kaip mūsų dabar mylimi ukrainiečiai sakytų, „nixai padaviatsa” tas L. Pakeltis savo antikoruciniu postu – vis tiek nieko neištirs. Neturiu lūkesčių, kad mano gyvenime kas nors keisis, pakeitus kadrus organuose. Bet mero noras suvaldyti tai, ko valdyti nederėtų, man kelia baimę. Regis, kiekvienoje spintoje sėdėtų po Treniotą.

Politikuojantis politikas D. Žiogelis per kovo mėnesio rajono Tarybos posėdį du kartus kalbėjo, jog valdiškos „škodos“ neženklintos. Vyriausybės nutarimu reikalaujama valdiškas mašinas ženklinti, o mūsų valdžiai „po barabanu“. Jei važinėji darbo reikalais ir laikaisi kelių eismo taisyklių, ar tie užrašai trukdo? Kuro sąnaudos auga?

Į rajono Tarybą ateinama ne politikuoti. Į ją einama dirbti, t.y. einama tikintis valdiško darbo ir duonos. Nors darbas nebūtinai... Užtenka duonos. Naivesni tikisi ir statuso. Bet špygą jums - ne statusą – arba paklūstat ir tampat niekuo, arba nepaklūstat ir liekat niekuo. Turit du kelius. Jūsų teisė rinktis!

Pilies reikia. Karalius be pilies - kaip Jūratė be Kąstyčio, kaip Snieguolė be nykštukų, kaip Skvernelis be Karbauskio, kaip komunalinis ūkis be Savicko... Tuščia, nyku, neišbaigta!

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • antikorupcine komisija netirs gimnazijos ir benderio kooperatyvo? Ar jie arti kunigaiksciui Kęstuciui?

  Prieš 4 metų
 • Anykstenas

  Nuoroda

  Patinka man Jusu sarkazmas. Liuks straipsnis.

  Prieš 4 metų
 • M.Fergizienė

  Nuoroda

  Patikslinu.2016-04-04 M.Fergizienė kreipėsi į antikorupcinę komisiją, nes įtarė, kad namų administravimui skirtos lėšos naudojamos netikslingai, tiksliau pavagiamos. Atsakymo iki šiol negavau. Per tuos metus J.Biliūno 18 name niekas nebuvo daroma. Po Velykų tuo pačiu, dar papildytu , pareiškimu kreipsiuosi į R. Razmislavičių , kad , už administravimui sumokėtus pinigus, padėtų name pakeisti laiptinės langus, rūsio duris, ant stogo lietlovius, nes dengiant stogą Anrestas padarė broką ir jo neištaisė.

  Prieš 4 metų
 • a tai

  atsakymas į: M.Fergizienė Nuoroda

  ko nesikreipėte į Anrestą, kad broką ištaisytų, kodėl kiti turi taisyti svetimą broką?

  Prieš 4 metų
 • Savikritika

  Nuoroda

  Pasakė apie save Lukas, savikritiškas berniukas, kad "Seime ir taip užtenka cirkininkų. Geriau rinktis rimtą Seimo narį." Teisingai pasakė ! Supratom. Neberinksim. :) :)

  Prieš 4 metų
 • Ekstrasensu musis

  Nuoroda

  Smigelskas kaip zurnalistas daro didele pazanga, uz tai galima pasveikinti, bet yra bet. Jeigu Smigelskas dalyvautu ekstrasensu musyje manau iskristu pirmas, nes jo matytas regejimas, kad Lukas Pakeltis taps seimo nariu, tebuvo sapnas, o sapnai ne visada issipildo.

  Prieš 4 metų
 • nn

  Nuoroda

  Tubis yra geras meras. Visus lodorius išvaikė ir nereikia čia trukdyti dirbti.

  Prieš 4 metų
 • nn

  atsakymas į: nn Nuoroda

  Suklydau. Skaityti - mentas. Toliau kaip tekste.

  Prieš 4 metų
 • Perskaitė Suskis agitacinį - a la kompromatinį rašinėlį ir klausia Mizerio:
  - Kodėl tą poną pradėjo prieš plauką kasyti ?
  Mizeris kikena:
  - Dabar gi pavasaris, kailiukas šeriasi, plaukeliai slenka, niežti... pats nepasieki visur pasikasyti... dar yra geradarių, kurie pakaso, kad praustis nereikėtų :)

  Prieš 4 metų
 • Ar tik ko nepainiojat

  Nuoroda

  Kokia opozicija yra Pakeltis jeigu meras buvo isrinktas Pakelcio vadovaujamamo LS. Tapsnojosi ir agitavo uz Tubi.

  Prieš 4 metų
Įkelti daugiau