Kultūros ministerija paskelbė, kad 2026-aisiais Lietuvos kultūros sostinė bus Kėdainiai,
2027-aisiais – Pasvalys, o 2028-aisiais – Zarasai. Pastarasis miestas kultūros sostine taps jau antrą kartą.
Anykščiai Lietuvos kultūros sostine buvo 2012-aisiais, o šį kartą ja tapti nebandė, nors tam pavasarį net buvo surengta diskusija „Anykščiai – Lietuvos kultūros sostinė 2027?“, kurioje dalyvavo rajono savivaldybės administracijos, kultūros atstovai, tarybos nariai, svečiai iš Trakų.
Kaip vertinate, kad savivaldybė, rengusi pasitarimus, net nebandė siekti kultūros sostinės statuso? Ar tapimas kultūros sostine naudingas? O gal – visiškai bereikalingas?
Laimas FERGIZAS, anykštėnas, buvęs rajono mero patarėjas:
„Man atrodo, žmonės pavargę nuo tų organizavimų – tiek kultūros darbuotojai, tiek, man atrodo, ir žiūrovai. Būna daug kultūrinių renginių, į kuriuos ateina tik nuolatiniai lankytojai, tokie kaip aš. Kultūros renginiai organizuojami labai siauram ratui. Nežinau, ar jie prasmingi, ar ne.
Šiaip niekas nesiskundžia, kad Anykščiuose trūksta kultūros renginių. Jei tai būtų pirmas kartas, Anykščiai galėjo būti kultūros sostine, bet kadangi tai – antras kartas… Klausimas nėra vienareikšmis.
Susitikimai dėl kultūros sostinės tam ir buvo organizuojami, kad būtų išsiaiškinta, ar žmonės nenori. Nes jei kas nors nuleidžia iš viršaus – sakykime, meras, – o kultūros bendruomenė to sprendimo nepriima, tai irgi nieko gero. Tame posėdyje ir aš dalyvavau. Jie susirinko, paposėdžiavo, pasiskundė, kad pavargę, neturi resursų. Mūsų rajonas senstantis, iš dalies ir neturi resursų tam sektoriui. Nėra jauno, gražaus, entuziastingo, kuris sakytų, kad griebsiuosi veiklos rankoves atsiraitojęs, organizuosiu, už viską atsakysiu.
Kita vertus, kultūros darbuotojai, ko gero, yra jau pamokyti – daro daro, ir ką padaro gero, publika nepastebi. Pastebi tik trūkumus ir išsako priekaištus. Tie, kurie nieko patys nedaro, sėdi ant sofos ir stebi, jie labai moka kritikuoti.
Anykštėnai išlepinti, renginių per daug. Man įdomus net tas fenomenas, kad patys kultūrininkai nesilanko vienas kito renginiuose. Jei organizuoja muziejus, neateis kultūros centras. Jei Angelų muziejus daro – neateis iš Siauruko. Menų inkubatorius nesilanko bibliotekos renginiuose, biblioteka – Menų inkubatoriaus. Jei vyksta lituanistinis renginys – pavyzdžiui, A. Baranausko premijos įteikimas, – Anykščių lituanistai mokytojai neateis, išskyrus Dangirą Nefienę, kuri dažnai pati renginį ir veda. Valdžia irgi nesilanko, o ji turėtų rodyti pavyzdį – kultūra mums rūpi, mes ja domimės, esame kultūringi. Nebent merą kas labai prikalbina kalbą pasakyti, tai gal ir atvyksta ar kokį patarėją deleguoja.“
Ar jau nebebus nudistų pležo po miesto tiltu ?
kaip nuspręs kultūros taryba ir savivaldybės architektūros skyrius-taip ir bus. Noro dar yra 🙂
reikia, kad dar stovėtų tas noras
Aš galvojau, kad sprendžia miesto taryba, su meru ir visa komanda priešakyje. Ar jie bijo atsakomybės? Kaip matosi iš IP adresų tai paplūdimys labiausia rūpi ne Anykščių gyventojams….
Teisingai Jolka klausia , ko ten svaigstat apie “Kultūros sostinė 2027”! ar “kultūros kurortas”?
Valstietiško raugo Anykščiai net dviejų plotelių elementariems nudistų pliažams prie upės ir ežero neįgali išskirti.
kultūros centras tiesiog miega, o kam daryti renginį, juk alga ta pati
iš senų vištų būrio kiaušinių nesitikėk. Jos tik palesa, prieš saulutę pasirąžo ir vėl ant laktos…
Kam užpakalį plėšyt, kai ir taip vištidėje tupėt patogu :). Va jaunos, tai vis kapstosi, ieško po visą sodą renka vabaliukus, akmenukus ir žoleles lesioja, o kitą rytą kiaušinį sudėję kudakuoja!
Laimai, nusisneki, Anyksciuosvvien popsas, kokia cia kultura.