Orai

Džiaugiuosi - dalinuosi

Tado NORKAUS nuotr. - 8.6%
Rūtos VILKIENĖS nuotr. - 2.9%
Eglės TAU nuotr. - 2.9%
Vlado BANIO nuotr. - 57.1%
Linos DAPKIENĖS nuotr. - 25.7%
Karolinos ROMARAITĖS nuotr. - 2.9%

Viso balsų: 35
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 16, 2021

Dienos anekdotas

Vyras įlekia pro duris ir šaukia:
– Žmooonaaa! Greičiau į lovą!
Žmona metė puodus, greitai nusirengė ir lovon. Vyras plumpt į lovą, abiem ant galvų antklodę užmetė ir sako:
– Žiūrėk, kokį laikrodį nusipirkau – tamsoje šviečia!..

Komentaras

Gėda:„skaityti tokius pasiteisinimus, kad kvėpavimo aparatams nėra lėšų. Tai ko iš viso važiuoti į gaisrą, jeigu ugniagesiai neaprūpinti reikiama įranga? Reikia spausti rajono valdžią, tarybos narius, kad biudžete tokiems svarbiems dalykams atsirastų pinigų. Budriuose tai ugniagesiai galėjo privažiuoti prie ežero vandens. O kaip būtų kitose kaimo vietovėse? Priešgaisrinių tvenkinių nuo kolūkmečio nebelikę, visokių balų ir tvenkinių prikasiota, bet jie aptverti tvoromis, be privažiavimų, kai kur net nėra vandens. Kodėl apie tai niekas negalvokja?"

Skaityti komentarus (5)

Rusai turi dvejus ,,makaronus“

Kaliningrado srities krantus skalauja Baltijos jūra, Kuršių marios ir Aistmarės. Nors Aistmarės realiai nieko neskalauja - jos yra tik lietuvių širdyse. Lenkiškoji Aistmarių dalis vadinama Vyslos įlanka, rusiškoji - Kaliningrado įlanka. Aistmarių nerija Kaliningrado srityje vadinama Baltijos nerija, o Lenkijoje - ji jau Vyslos nerija.
Aistmarių nerija prasideda Lenkijoje, o baigiasi prie Rusijos miesto Baltijsko. Tarp Aistmarių nerijos ir Baltijsko - 400 metrų pločio Baltijos sąsiauris – laivų, iš Baltijos jūros plaukiančių į Kaliningradą, vartai. Beje, per pastaruosius penkis šimtus metų Baltijos jūros vartai kelis kartus keitė vietą: jūra išgrauždavo naują protaką Aistmarių nerijoje, o ankstesnes užpildavo smėliu.


Baltijskas - Rusijos armijos karinė bazė, ilgus metus buvęs uždarasis miestas. Dabar į jį patenkama laisvai: visai smagu pasėdėti Baltijos sąsiaurio krantinėje ar pašmirinėti aplink dokuose besiilsinčius laivus. Maršrutiniai keltai ir privatininkų kateriai plukdo turistus per sąsiaurį į Aistmarių neriją. Ją mėgsta laukiniai turistai, nes rusiškoji nerijos dalis mažai civilizuota. Beje, per Aistmarių neriją į Lenkiją nenukeliausi. Teoriškai - galima, bet praktiškai - nušaus. Važiuojant iš Lenkijos pusės, kelias pasibaigia, priartėjus prie pasienio ruožo, o iš Rusijos pusės - kelio nėra ir muitinės posto nėra. Tik pikti paseniečiai su šunimis.
Šį kartą į rusiškąją Kuršių nerijos dalį nevažiavome. Kai paskutinį kartą ten buvome prieš du dešimtmečius, rusiškoji Kuršių nerija neprilygo lietuviškajai: joje tik kelios į kaimus, o ne į kurortus panašios gyvenvietės.
Kuršių nerijos pradžioje - Zelenogradskas, vienas iš dviejų oficialių Kaliningrado srities kurortų. Antrasis - Svetlogorskas. Abu juos su Kaliningradu jungia elektrinių traukinių linijos.. Tikėtina, kad, Kaliningradui atsivėrus, bandant privilioti turistus, lietuviai ar lenkai esminių pinigų srities kurortams nesuneša. Pajūryje stebėjau automobilių numerius - gal 90-95 proc. automobilių yra Kaliningrado registracijos. Panašią dalį sudarė Maskvos ir Sankt Peterburgo registracijos ir vokiški numeriai. Ir tik tada rikiuojamės mes, broliai latviai ir pusbroliai lenkai. Tarp kitko - latviškų numerių mačiau gal net daugiau nei lietuviškų.

 

Ilsėtis yra kur

Maskva ir Sankt Peterburgas į Kaliningrado pajūrį nesiveržia, net ir tarybiniais metais nesiveržė. Pagrindiniai tarybiniai Baltijos jūros kurortai rusams iš šalies didmiesčių buvo Jūrmala ir Palanga, o ne Zelenogradskas ir Svetlogorskas. Prielaidų, kad dabar situacija galėtų keistis, lyg ir nėra - iš didžiosios Rusijos į Kaliningrado sritį gali patekti tik per Lietuvą arba Lenkiją. O tai jau vizos, pasienio postai. Žodžiu, tos pačios problemos, kaip ir važiuojant į Jūrmalą. Iš Maskvos nuskristi į Kaliningradą - labai pigu, vos 45 eurai. Tačiau vos 50 eurų rugsėjo pradžioje kainavo ir skrydžiai Maskva - Simferopolis bei Maskva - Sočis.
Beveik dvidešimt metų nesu buvęs Kaliningrado srityje. Paskutinė kelionė nebuvo labai džiaugsminga. Žmoną per atostogas išsivežiau pailsėti į Svetlogorską. Po 2000-ųjų ten viskas buvo blogai, kas tik blogai galėjo būti : pastatai nusilupę, kur žengsi - šiukšlynai. Geresni viešbučiai kainavo kosmosą, o pigiuose - vaizdai ir kvapai, švelniai tariant, nedžiugino. Ypatingų detalių neatsimenu, bet gerai įstrigo, jog po tų atostogų ilgai buvau nepopuliarus.
Dabar Svetlogorskas iš esmės pasikeitęs - fainas kurortas. Vilų kvartalai renovuoti, pristatyta maitinimo ir apgyvendinimo įstaigų. Ir švaru pakankamai. Bent man taip atrodo. Įdomus pajūris ties Svetlogorsku - žiauriai statūs, 40 metrų aukščio jūros krantai. Į krantą veda promenados, tingesni gali naudotis funikulieriumi. Bėda tik, kad pliažo ruožas kasmet tampa vis siauresnis - jūra ,,valgo“ smėlį ir vietomis pliažo likę vos keli metrai.
Svetlogorske yra kavinė ,,Polandija“, joje duodama tokių tradicinių lenkiškų patieklų, kaip cepelinai ir šaltibarščiai. Idėja primena lenkiškas ar lietuviškas Anglijos parduotuves, ten viskas lietuviška: ir tai, kas yra lenkiška, o lenkiška ir tai, kas lietuviška.
Tik vargu ar Kaliningrado kurortai savo cepelinais taip sužavės lietuvius ir lenkus, kad šie ims kasmet važiuoti atostogų į rusišką Baltijos pajūrį. ,,Na, buvau, lyg ir viskas gerai, bet ko ten dar kartą važiuoti – nežinau“, - dėstė praktiškai visi mano pažįstami, šią vasarą apsilankę Kaliningrado srityje.
Ir Svetlogorskas (Riaušiai), ir Zelenogradskas (Krantas) yra per 30-40 km. nuo Kaliningrado. Kaip minėjau, iš srities centro į abu kurortus važiuoja elektriniai traukiniai, jais keliauti greita ir patogu.
Abu šie miestai pradėti kurortizuoti XIX amžiaus pabaigoje. Riaušiai vokiškuoju laikotarpiu buvęs prabangesnis, ponų kurortas. Prieš pat karą Riaušiuose gyveno tik 2500 žmonių, o Krantas buvęs perpus didesnis. Dabar abiejuose kurortuose yra po kiek daugiau nei 10 tūkst. gyventojų.
1972-aisiais Svetlogorske įvyko baisi tragedija - į vaikų darželio pastatą rėžėsi karinis lėktuvas An -24. Žuvo 34 žmonės - 23 vaikai, dvi darželio auklėtojos, virėja ir 8 įgulos nariai. Dėl aukštimačio gedimo lėktuvas nusileido per žemai, kliudė pušį ir rėžėsi į vaikų darželio pastatą. Vaikai tuo metu kaip tik buvo grįžę iš lauko ir sėdę pietauti. 1994 metais darželio vietoje pastyta Dievo Motinos cerkvė.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Hope

  Nuoroda

  Making every month extra $15k or more just by doing very simple j0b 0nl!not from home. previous month and have easily made $14839 by doing this 0nl!ne j0b in my spare time for only 2 hrs a day using my laptop. i am a full time college studnet and after my college doing this j0b for 2 hrs only. easy to do and regular earn!ng are awesome from this. get your hands on this j0b today and start earn!ng 0nl!no by just follow details on this s!te....... > https://www.earn75.com

  Prieš 3 mėnesių
 • Inturisto

  Nuoroda

  Kam važiuot į apšepusį Kaliningradą, jeigu yra civilizuotas Venspilis?

  Prieš metus
 • matau, kad dirbi troliu

  atsakymas į: Inturisto Nuoroda

  kiek moka už fronto laikymą?

  Prieš metus
 • Inturisto

  atsakymas į: matau, kad dirbi troliu Nuoroda

  Man moka eurais, ir kur kas daugiau nei tavo kontora iš Lapių gatvės.

  Prieš metus
 • Onute

  Nuoroda

  Megztu gintarinius karolius , ot kad nuvazevus tai prisirinksceu gintaru , kalbama kad ti vietinei prasiare dirvonu ir kaip bulbas kasa.

  Prieš metus
 • Kazys

  atsakymas į: Onute Nuoroda

  Tikra tiesa, ten vietiniai iš savo šulinių kibirais naftą semia.

  Prieš metus
 • SVARBU ŽINOTI

  Nuoroda

  Šmigelskai ne vieninteliai ! Atvėrus nemokamą įvažiavimą į Kaliningradą – turistu srautai išaugo kone dvigubai. Nuo liepos mėnesio atvėrus nemokamą įvažiavimą į Kaliningradą ir supaprastinus vizų išdavimą, turistų srautai, skaičiuojama, išaugo kone dvigubai. Lietuvos pasieniečiai suskaičiavo, kad per tris mėnesius į Kaliningradą vyko per 30 tūks. daugiau žmonių nei praėjusiais metais.

  Prieš metus
 • Va kaip...

  atsakymas į: SVARBU ŽINOTI Nuoroda

  Tai štai kodėl tos eilės pasienyje. Tiek išaugo srautas žmonių. Nespėja. Į Anykščių lajų taką juk irgi buvo didelis antplūdis, pamenate?

  Prieš metus
 • Statistika

  atsakymas į: SVARBU ŽINOTI Nuoroda

  Graudūs tavo Kaliningrado turistų skaičiai. Per šių metų antrą ketvirtį, vien tik į Turkiją buvo išskridę 80 tūkstančių lietuvių. Tik į vieną šalį !

  Prieš metus
 • Apsimetančiai statistika

  atsakymas į: Statistika Nuoroda

  Kaliningradas ne mano. Nežinojai? Į Turkiją skrendama ir ir ši šalis reklamuojama jau vos ne nuo nepriklausomybės paskelbimo. Į Rusijos Kaliningrado sritį nemokamos vizos internetu atsirado vos keli mėnesiai ir štai kokie srautai turistų iš Lietuvos! Tai tik pradžia. Lietuvos turistai Kaliningradą dar tik atranda, nežiūrint antirusiškos propagandos. Lygiai taip, kaip anksčiau atrado Lenkiją ir jos kainas. Nesustabdysit upės bėgimo... rašė J.Maironis! :)

  Prieš metus
Įkelti daugiau